Kadeřavost už nyní



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
host - 10.18 (?) 
25.4.2015 20:23

Ma zmysel teraz dat syllit? Rastliny casto mavaju aj dierkovitost listov.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
Rosťa 1 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (281) - 185.4 (?), 27.4.2015 8:45

Na Havenech jsem si overil, ze pokud ma kaderavost byt, tak bude a muzete strikat do aleluja.Zbavil jsem se jich a presel na odrudy odolnejsi proti kaderavosti.Krome Spring Time a Symphonie navic vse na podnozich St. Julien.Letos jsem to striknul sulkou, jak jsem zaznamenal pohyb supin pupenu a prozatim je klid po pesine. Pouze u Symphonie dva listky napadene kaderavosti.Tak uvidime.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Walter - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1252) - 209.200 (?), 27.4.2015 9:00

No ono je vlastně prozatím docela sucho a teplo a to kadeřavosti moc nesvědčí. Uvidíme na Medarda.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Walter - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1252) - 168.18 (?), 21.5.2015 16:01

Tak konečně je pořádně zalito a při těch venkovních teplotách okolo 10° může kadeřavost zas začít páchat škody. Přátelé pěstitelé, jak jste na tom s kadeřavostí nyní?:

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jiří 1968 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1422) - 137.210 (?), 21.5.2015 18:21

Zdravím, u mně dobrý.Pokroucené lístky nebyla kadeřavost, ale červci, po postřiku přípravkem Confidor jsou už lístky v pořádku.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
JakubM - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (81) - 199.27 (?), 27.4.2015 19:04
Jaky vliv ma podnož na kadeřavost? Píšete že je máte na St. Julian A
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10031) - 70.240 (?), 27.4.2015 19:36

Myslím, že vůbec žádnou. Alespoň to tak vypadá. Postižené je všechno stejně, ať se jedná o St.Julien, B-VA, nebo GF-677. Jak píše Rosťa, tak třeba RH je zde postižen silněji, jak na St.Julien i b.semenáči, takže je to citlivostí odrůdy. Letos se mimo tradičně odolných prastarých raných bělomasek, ukázaly odolné clingy Vinegold a Catharina. Jsou zcela "čisté". Přitom Catharina rašila velmi brzo a první postřik ji zastihl později. Možná, že místo dříve, je lepší s postřikem počkat, jako pan Walter. Syllit příště vynechám úplně.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vvd - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (90) - 208.154 (?), 27.4.2015 12:38

Já jsem na tom letos úplně stejně. 2x jarní postřik syllitem (první postřik ale možná částečně smyl po několika hodinách déšť) a suncrest i nektarinka plné kadeřavosti.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Rosťa 1 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (281) - 185.4 (?), 29.4.2015 9:38

Podnož jsem vzpomenul okrajove, ne k tematu kaderavosti.Chtel jsem tim rict, ze je to dalsi plus do okrajovych oblasti.Jestli muze mit vliv podnoz na kaderavost? Primou urcite ne, ale v okrajnovych oblasti by mohla neprimo udrzovat broskvone v lepsi kondici a tim lepe zvladat nasledny stav v prubehu kaderavosti.Dneska se svestkove podnoze berou jako nejaka modni novinka, ale ockovani na svetkove podnoze jsou starou zalezitosti.Jednu takovou broskvon jsem objevil u p. Strelce z Detmarovic. Pozustatek z 12 kousku, stari okolo 30 let.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Chargy - (14) - 251.245 (?), 29.4.2015 11:10

Na našem Redhavenu už kadeřavost taky úřaduje a to listy ještě pořádně ani nevyrostly. Ale ničim jsem to nestříkal, takže se není co divit, ovšem v době, kdy jsem to stříkal to bylo úplně to samé, takže jsem s tim přestal, první listy vždycky opadaj, ale ty další už jsou vždy ok.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika