Kadeřavost už nyní



Chargy - (14) - 251.245 (?)
29.4.2015 11:10

Na našem Redhavenu už kadeřavost taky úřaduje a to listy ještě pořádně ani nevyrostly. Ale ničim jsem to nestříkal, takže se není co divit, ovšem v době, kdy jsem to stříkal to bylo úplně to samé, takže jsem s tim přestal, první listy vždycky opadaj, ale ty další už jsou vždy ok.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
host - 10.18 (?), 25.4.2015 20:23

Ma zmysel teraz dat syllit? Rastliny casto mavaju aj dierkovitost listov.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Rosťa 1 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (281) - 185.4 (?), 27.4.2015 8:45

Na Havenech jsem si overil, ze pokud ma kaderavost byt, tak bude a muzete strikat do aleluja.Zbavil jsem se jich a presel na odrudy odolnejsi proti kaderavosti.Krome Spring Time a Symphonie navic vse na podnozich St. Julien.Letos jsem to striknul sulkou, jak jsem zaznamenal pohyb supin pupenu a prozatim je klid po pesine. Pouze u Symphonie dva listky napadene kaderavosti.Tak uvidime.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Walter - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1252) - 209.200 (?), 27.4.2015 9:00

No ono je vlastně prozatím docela sucho a teplo a to kadeřavosti moc nesvědčí. Uvidíme na Medarda.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Walter - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1252) - 168.18 (?), 21.5.2015 16:01

Tak konečně je pořádně zalito a při těch venkovních teplotách okolo 10° může kadeřavost zas začít páchat škody. Přátelé pěstitelé, jak jste na tom s kadeřavostí nyní?:

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jiří 1968 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1422) - 137.210 (?), 21.5.2015 18:21

Zdravím, u mně dobrý.Pokroucené lístky nebyla kadeřavost, ale červci, po postřiku přípravkem Confidor jsou už lístky v pořádku.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
JakubM - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (81) - 199.27 (?), 27.4.2015 19:04
Jaky vliv ma podnož na kadeřavost? Píšete že je máte na St. Julian A
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 27.4.2015 19:36

Myslím, že vůbec žádnou. Alespoň to tak vypadá. Postižené je všechno stejně, ať se jedná o St.Julien, B-VA, nebo GF-677. Jak píše Rosťa, tak třeba RH je zde postižen silněji, jak na St.Julien i b.semenáči, takže je to citlivostí odrůdy. Letos se mimo tradičně odolných prastarých raných bělomasek, ukázaly odolné clingy Vinegold a Catharina. Jsou zcela "čisté". Přitom Catharina rašila velmi brzo a první postřik ji zastihl později. Možná, že místo dříve, je lepší s postřikem počkat, jako pan Walter. Syllit příště vynechám úplně.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vvd - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (90) - 208.154 (?), 27.4.2015 12:38

Já jsem na tom letos úplně stejně. 2x jarní postřik syllitem (první postřik ale možná částečně smyl po několika hodinách déšť) a suncrest i nektarinka plné kadeřavosti.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Rosťa 1 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (281) - 185.4 (?), 29.4.2015 9:38

Podnož jsem vzpomenul okrajove, ne k tematu kaderavosti.Chtel jsem tim rict, ze je to dalsi plus do okrajovych oblasti.Jestli muze mit vliv podnoz na kaderavost? Primou urcite ne, ale v okrajnovych oblasti by mohla neprimo udrzovat broskvone v lepsi kondici a tim lepe zvladat nasledny stav v prubehu kaderavosti.Dneska se svestkove podnoze berou jako nejaka modni novinka, ale ockovani na svetkove podnoze jsou starou zalezitosti.Jednu takovou broskvon jsem objevil u p. Strelce z Detmarovic. Pozustatek z 12 kousku, stari okolo 30 let.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Chargy - (14) - 251.245 (?), 29.4.2015 11:10

Na našem Redhavenu už kadeřavost taky úřaduje a to listy ještě pořádně ani nevyrostly. Ale ničim jsem to nestříkal, takže se není co divit, ovšem v době, kdy jsem to stříkal to bylo úplně to samé, takže jsem s tim přestal, první listy vždycky opadaj, ale ty další už jsou vždy ok.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika