Kadeřavost už nyní



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
            
host - 210.50 (?) 
6.5.2014 22:38

asi je to počasím (teplou zimou) já jsem taky stříkal a asi marně, chodím po zahradě a kapsy mám nadité broskvovým lupením, jednu broskev jsem zapomněl stříknout a není ani horší ani lepší než ty ošetřené crying všechny jsou letos stejně chycené xakru.

Pavel

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
               
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.38 (?), 6.5.2014 22:46

Kadeřavost mám na broskvoních prakticky každoročně, třebaže 3 postřiky provádím. Je vcelku jedno, jestli první postřik provedu na podzim nebo všechny v předjaří. Míra postižení je závislá spíš jen na tlaku choroby v daném roce. Abych Petra uklidnil, i když je postižení značné, na úrodu a velikost plodů to vliv asi má, ale ne až tak velký.  Alfou a omegou pro výslednou úrodu u nás je, jestli a nakolik květy a plůdky přežijí jarní mrazíky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 242.167 (?), 6.5.2014 23:13

Stačil jsem ošetřit jen 2x a to ještě ve zkráceném termínu, na osmi broskvoních jsem našel pouhé dva lehce napadené lístečky. Tak "čisté" stromy jsem ještě neměl.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Wimpi - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2112) - 200.122 (?), 7.5.2014 0:57

Letos jsem poprvé při dvou jarních postřicích Championem použil profi smáčedlo (Silwet Star). Zdálo se mi, že pokryvnost, čili schopnost dokonale smočit povrch stromků a zvláště pak "chlupatých" pupenů je horší, než v minulosti bez smáčedla (resp. jako náhražku smáčedla jsem dříve používal kuchyňský saponát). Bylo to dáno tím, že při použití profi-smáčedla je vrstva naneseného přípravku mnohem tenčí, takže se mi zdálo, že chlupaté 'prdelky' nalitých pupenů jsou jakoby málo mokré, až skoro suché. Výsledek zásahu je však velmi uspokojivý, neboť kadeřavé listové růžice se objevily jen sporadicky a to v podstatě jen na některých koncových pupenech. Ty koncové pupeny u mne bývají jaksi tradiční achilovou patou (přitom při postřiku jsem se soustředil především na ně). Mám i odrůdu Harbritte, o které Petr tvrdí, že je na kadeřavost citlivější, než ostatní odrůdy. I ona je v pohodě. Ale co je mi to platné, když dva letošní ledové zášlehy v polovině dubna a nyní, mě obraly skoro o veškerou ovocnou úrodu. Po bohatém kvetení a první várce přímrazků sice na stromcích pár plůdků zůstalo, ovšem otázkou je, jestli se udrží i po mrazech z uplynulých tří nocí. Jen pro zajímavost, na nové zahradě mám po původním majiteli planou broskvoň, plodící malé bělomasé pikantní ovoce, kterou nestříkám a která o existenci nějaké kadeřavosti vůbec neví.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Ashad - (2) - 65.121 (?), 7.5.2015 9:25

Mně letos kadeřavost prakticky zlikvidovala nektarínku Harko, která proti ní měla být údajně (podle tvrzení prodejce) rezistentní...sad

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 157.239 (?), 7.5.2015 10:56

Reklamujte.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 220.186 (?), 6.5.2014 22:55

U mne, tam kde jsem stříknul je téměř čisto (sem tam urvu půlky lístků), ale na nestříkané QueenLady a jednom novošlechtění je kareřavost dost znát. Jsem zvědavý, jestli psychicky zvládnu je nechat "v testu odolnosti" nebo je stříknu Sillitem až budu stříkat růže.

S.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 6.5.2014 23:20

To je pěkné, pane Stando, že disponujete odrůdou QUEEN LADY, ale my o ní nic nevíme. Takže jen stručně: Plody podobné jako u odrůd Rich Lady, Royal Glory, Royal Gem, pouze o něco menší, přesto však ještě dobré velikosti. Vyžaduje důkladnější probírku. Zraje 6 dní po RH. Souhlasíte, pane Stando? Zajímala by mě u všech těchto odrůd jejich mrazuodolnost v květu. Mám dojem, že některé jsou na tom hůře než standartní odrůdy. Jestli pocházejí z Californie tak se není čemu divit. Tam, myslím, v některých pěstitelských oblastech nemrzne ani v zimě.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 220.186 (?), 6.5.2014 23:31

Probírka není potřeba, protože má na můj vkus malé přírůstky (často bez předčasného obrostu) a tak je nutno ji řezat hlouběji na podporu vytváření delšího jednoletého dřeva. Při správném vedení jsou plody střední. Dužina je dobře odlučitelná od pecky. Žlutomasá, chuťově mi vyhovuje, ale znám i lepší. Příští rok bych ji rád porovnal s Majoritou, která zraje téměř ve stejném termínu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 7.5.2014 0:00

Majorita by zajímala ledaskoho. Určitě to bude velmi kvalitní odrůda. Na porovnání Majority s těmito californskými odrůdami jsem hodně zvědavý. Co se týče jednoho z rodičů Majority odrůdy Harbritte, tak ta je nepříjemně citlivá na kadeřavost, bohužel. Řekl bych, že citlivější, než RH.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika