Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

Nevím, v čem někteří stále vidí s kadeřavostí problém. Je pravdou, že i letošní nástup jara byl rozvleklý, ale srážky a zejména jejich četnost byly velmi malé. Alespoň u nás, na Královédvorsku.

Většinu chyb vidím ne v tom, jaký byl použit fungicid, ale v době a za jakého počasí byl aplikován (teplota a srážky před ošetřením a po něm). Myslet si, že Delan je lepší než Syllit, nebo že Dithane je lepší než Delan je naivní.Prostě počasí a stav vegetace se musí sledovat.

Já jsem např. letos postupoval takto:
1. postřik Kocide + Silwet v době, kdy se hnuly šupiny na vrcholových pupenech (angrešt Prima začal rašit, jehnědy Halského začaly prášit asi za dva dny). Dne 9.3., teplota 11,5°C, slunečno.
2.postřik Syllit+ Thiram Granuflo + Silwet dne 17.3., teplota 14°C, vítr, po předchozích slabých srážkách.
3. postřik Horizon + Syllit + Silwet dne 9.4., kdy 3 dny předtím dočasně skončily jarní mrazíky, bylo slunečno, 13°C a prognoza na oteplení a přeháňky v příštích třech dnech. Pupeny na některých stromech byly těsně před květem, u známého některé začínaly kvést.

Loni jsem postupoval trochu jinak, příští rok to také může být  jiné.Kadeřavost, kde jsem ošetřoval se nevyskytla.

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 20 a číslo 16.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika