Kadeřavost - postřik dnes?



Paľo. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1739) - 183.189 (?)
7.3.2012 9:16

Zdravím Vás Mirku! Keby bolo tesne nad nulou aj cez deň, tak môžeme striekačku nechať na pokoji. Slnko už má ale poriadnu silu. Včera mi 2 klasické 10 rokov staré kolektory na západnej streche zohriali 200 l vody na +42. Vplyvom tepla sa poobede pootvárajú šupiny listových púčikov na broskyniach. Ešte šťastie, že nie je priveľmi vysoká vzdušná vlhkosť. Ale Taphrina deformans je záludná mrška a trocha zvyškovej vlhkosti jej na vyklíčenie stačí. Zajtra strieknem Kuprikolom aj broskyňu vo vinohrade a so zvyškom znova opláchnem tie pri dome plus obidva kmene proti drevokazným hubám. Glejotok ste pri návšteve u nás na nich nevidel, však? A pritom pôda je ťažká a spodná voda cca 1,5 m pod povrchom.wink

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 93.3 (?), 7.3.2012 6:50

Peter, nadmorska vyska neni uplne prvořadá! - např.u nas v republice jsou stanice, ktere meri SAT7 a tím, že bylo v Čechách tepleji tak se i musi strikat drive, bez ohledu na to, že je dana oblast výše, ale mela proste vyssi teploty.

Mirku, ta teplota me vubec neprekvapuje, ja kdyz jsem mel obyc.teplomer v 1.patre tak tam byly treba 3 st rozdilu a kamrada v Liberci dokonce 7st, proste je vhodne mit čidlo mimo barák optimalne ve 2m, samozrejme, ze pokud nekdo zmeri teplotu byť v polostinu tak je to uplny nesmysl a pak se diví, že je u nej teplo-takovy chvástaly už taky znám :D

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 133.163 (?), 7.3.2012 8:26

Tady jsem spíše chtěl poukázat na to jak dokáže dům (řadovka) naakumulovat na jižní straně teplo.  Dnes jsem na silnici ve Valtickém lese naměřil -8°C, přitom zde byly celý týden teploty řádově o 2-3 vyšší než u nás v  "dědině". Ten včerejší ledový vítr asi zapůsobil.

Co se týče měření teploty tak vycházím hlavně z aktuálního stavu z toho daného místa, pokud ho pověsím na broskev která je u baráku a pere na ni slunce tak holt je tam 20°C a ten stromek podle toho reaguje, něho nezajímá že je někde na normovaném místě na normovaném teploměru jen 5°C.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Paľo. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1739) - 183.189 (?), 7.3.2012 9:16

Zdravím Vás Mirku! Keby bolo tesne nad nulou aj cez deň, tak môžeme striekačku nechať na pokoji. Slnko už má ale poriadnu silu. Včera mi 2 klasické 10 rokov staré kolektory na západnej streche zohriali 200 l vody na +42. Vplyvom tepla sa poobede pootvárajú šupiny listových púčikov na broskyniach. Ešte šťastie, že nie je priveľmi vysoká vzdušná vlhkosť. Ale Taphrina deformans je záludná mrška a trocha zvyškovej vlhkosti jej na vyklíčenie stačí. Zajtra strieknem Kuprikolom aj broskyňu vo vinohrade a so zvyškom znova opláchnem tie pri dome plus obidva kmene proti drevokazným hubám. Glejotok ste pri návšteve u nás na nich nevidel, však? A pritom pôda je ťažká a spodná voda cca 1,5 m pod povrchom.wink

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 133.163 (?), 7.3.2012 11:35

Já to vidím na druhý postřik o víkendu a třetí už asi bude muset nastat ve zkráceném termínu další víkend. Zvažuji dokonce provést postřik "systémovým" prostředkem již nyní (jako druhý), aby nebylo za týden pozdě.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Paľo. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1739) - 183.189 (?), 7.3.2012 14:26

Syllit či iné fungicídy s hĺbkovým účinkom Mirku nepoužívam. Iba meďnaté a vyriešim vždy 99% problémov s kučeravosťou. Pôda je v hĺbke dosť premrznutá, miestami vraj až do pol metra. Slnko ale praží do korún broskýň a tie istotne neostanú bez reakcie. Keď bysme čakali, až sa začnú zeleňať terminálne listové púčiky, bolo by na postrek možno už neskoro.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 242.167 (?), 7.3.2012 16:36

Zdravím Paľo, pokud to máte ověřeno tak je to dobré. Mě způsob 2+1 poradila jedna paní inženýrka, odbornice na zahradu ve všech směrech, a prozatím se jejích rad držím. Dokázala vždy poradit i termíny protože byla "od nás", bohužel vloni byly její rady už poslední. Doma půda již rozmrzla ale na zahradě o víkendu bylo vidět že voda z rozmrzlé vrchní vrstvy půdy nevsakuje a to ukazuje na ještě zmrzlou zem v hloubce.  Mám i obavy ze zvýšené hladiny řeky která umí udělat paseku když se v korytě zvedne nad úroveň terénu na zahradě.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4477) - 38.136 (?), 7.3.2012 16:40

V HK práší lísky a angrešt začíná pučet. Je čas na postřik.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Vinšálek - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1862) - 82.212 (?), 7.3.2012 20:35

Zatím musím říci, že graf sum aktivních teplot odráží reálný stav vegetace (alespoň u nás). Stav pupenů broskví, angreštů i jehněd lísek tomu odpovídá. Sady ZD Dolany jsou o něco blíž, než HK (okolo 20 km), sady Malus v Choustníkově Hradišti jsou do 10 km. Suma aktivních teplot tam je kolem 300. A tak se plánované první ošetření odsouvá asi o týden. Sněhová pokrývka u nás byla podstatně delší dobu než v Hk a tomu odpovídaly i nižší teploty.

  Mne v těchto dnech trápí daleko více denní teplotní rozdíly a ostrý, téměř celodenní sluneční svit. Střídají se dny, kdy je ráno -7° a odpoledne +7°, dnes ráno -9 a odpoledne +5°. A slunce má sílu.

  Už v únorových dnech, kdy noční teploty byly hluboko pod -10, odpolední kolem 0 a celodenní sluneční svit, jsem postavil před kmínky všech peckovin a hrušky Bohemica prkénka na zastínění.

 Nikdy jsem kmeny stromů ničím nebělil, ale po objevení mrazových desek po lońské zimě mi to nedalo. A tak alespoň takto.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 220.182 (?), 7.3.2012 21:27

Kuky, my máme zahrádku až na okraji HK a angrešt ještě o jaru nic neví a lískám se jehnědy sice natahují, ale mrchy nepráší, ani když s nimi klepu  :-)))   Ještě musím chvíli počkat...           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Paľo. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1739) - 129.187 (?), 7.3.2012 23:01

Myslím si Lído, že záleží aj na odrode egreša. Všetky pravokorenné stromčeky Martlet už mám zelené, ale ostatné sorty naštepené na meruzalke- Remarka, Prim, Viking stále spia. Že by otváranie púčikov brzdil meruzalkový podpník, tomu neverím.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika