Kadeřavost - postřik dnes?



Paľo. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1739) - 129.187 (?)
7.3.2012 23:01

Myslím si Lído, že záleží aj na odrode egreša. Všetky pravokorenné stromčeky Martlet už mám zelené, ale ostatné sorty naštepené na meruzalke- Remarka, Prim, Viking stále spia. Že by otváranie púčikov brzdil meruzalkový podpník, tomu neverím.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 93.3 (?), 7.3.2012 6:50

Peter, nadmorska vyska neni uplne prvořadá! - např.u nas v republice jsou stanice, ktere meri SAT7 a tím, že bylo v Čechách tepleji tak se i musi strikat drive, bez ohledu na to, že je dana oblast výše, ale mela proste vyssi teploty.

Mirku, ta teplota me vubec neprekvapuje, ja kdyz jsem mel obyc.teplomer v 1.patre tak tam byly treba 3 st rozdilu a kamrada v Liberci dokonce 7st, proste je vhodne mit čidlo mimo barák optimalne ve 2m, samozrejme, ze pokud nekdo zmeri teplotu byť v polostinu tak je to uplny nesmysl a pak se diví, že je u nej teplo-takovy chvástaly už taky znám :D

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 133.163 (?), 7.3.2012 8:26

Tady jsem spíše chtěl poukázat na to jak dokáže dům (řadovka) naakumulovat na jižní straně teplo.  Dnes jsem na silnici ve Valtickém lese naměřil -8°C, přitom zde byly celý týden teploty řádově o 2-3 vyšší než u nás v  "dědině". Ten včerejší ledový vítr asi zapůsobil.

Co se týče měření teploty tak vycházím hlavně z aktuálního stavu z toho daného místa, pokud ho pověsím na broskev která je u baráku a pere na ni slunce tak holt je tam 20°C a ten stromek podle toho reaguje, něho nezajímá že je někde na normovaném místě na normovaném teploměru jen 5°C.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Paľo. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1739) - 183.189 (?), 7.3.2012 9:16

Zdravím Vás Mirku! Keby bolo tesne nad nulou aj cez deň, tak môžeme striekačku nechať na pokoji. Slnko už má ale poriadnu silu. Včera mi 2 klasické 10 rokov staré kolektory na západnej streche zohriali 200 l vody na +42. Vplyvom tepla sa poobede pootvárajú šupiny listových púčikov na broskyniach. Ešte šťastie, že nie je priveľmi vysoká vzdušná vlhkosť. Ale Taphrina deformans je záludná mrška a trocha zvyškovej vlhkosti jej na vyklíčenie stačí. Zajtra strieknem Kuprikolom aj broskyňu vo vinohrade a so zvyškom znova opláchnem tie pri dome plus obidva kmene proti drevokazným hubám. Glejotok ste pri návšteve u nás na nich nevidel, však? A pritom pôda je ťažká a spodná voda cca 1,5 m pod povrchom.wink

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 133.163 (?), 7.3.2012 11:35

Já to vidím na druhý postřik o víkendu a třetí už asi bude muset nastat ve zkráceném termínu další víkend. Zvažuji dokonce provést postřik "systémovým" prostředkem již nyní (jako druhý), aby nebylo za týden pozdě.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Paľo. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1739) - 183.189 (?), 7.3.2012 14:26

Syllit či iné fungicídy s hĺbkovým účinkom Mirku nepoužívam. Iba meďnaté a vyriešim vždy 99% problémov s kučeravosťou. Pôda je v hĺbke dosť premrznutá, miestami vraj až do pol metra. Slnko ale praží do korún broskýň a tie istotne neostanú bez reakcie. Keď bysme čakali, až sa začnú zeleňať terminálne listové púčiky, bolo by na postrek možno už neskoro.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 242.167 (?), 7.3.2012 16:36

Zdravím Paľo, pokud to máte ověřeno tak je to dobré. Mě způsob 2+1 poradila jedna paní inženýrka, odbornice na zahradu ve všech směrech, a prozatím se jejích rad držím. Dokázala vždy poradit i termíny protože byla "od nás", bohužel vloni byly její rady už poslední. Doma půda již rozmrzla ale na zahradě o víkendu bylo vidět že voda z rozmrzlé vrchní vrstvy půdy nevsakuje a to ukazuje na ještě zmrzlou zem v hloubce.  Mám i obavy ze zvýšené hladiny řeky která umí udělat paseku když se v korytě zvedne nad úroveň terénu na zahradě.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4484) - 38.136 (?), 7.3.2012 16:40

V HK práší lísky a angrešt začíná pučet. Je čas na postřik.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Vinšálek - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1862) - 82.212 (?), 7.3.2012 20:35

Zatím musím říci, že graf sum aktivních teplot odráží reálný stav vegetace (alespoň u nás). Stav pupenů broskví, angreštů i jehněd lísek tomu odpovídá. Sady ZD Dolany jsou o něco blíž, než HK (okolo 20 km), sady Malus v Choustníkově Hradišti jsou do 10 km. Suma aktivních teplot tam je kolem 300. A tak se plánované první ošetření odsouvá asi o týden. Sněhová pokrývka u nás byla podstatně delší dobu než v Hk a tomu odpovídaly i nižší teploty.

  Mne v těchto dnech trápí daleko více denní teplotní rozdíly a ostrý, téměř celodenní sluneční svit. Střídají se dny, kdy je ráno -7° a odpoledne +7°, dnes ráno -9 a odpoledne +5°. A slunce má sílu.

  Už v únorových dnech, kdy noční teploty byly hluboko pod -10, odpolední kolem 0 a celodenní sluneční svit, jsem postavil před kmínky všech peckovin a hrušky Bohemica prkénka na zastínění.

 Nikdy jsem kmeny stromů ničím nebělil, ale po objevení mrazových desek po lońské zimě mi to nedalo. A tak alespoň takto.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 220.182 (?), 7.3.2012 21:27

Kuky, my máme zahrádku až na okraji HK a angrešt ještě o jaru nic neví a lískám se jehnědy sice natahují, ale mrchy nepráší, ani když s nimi klepu  :-)))   Ještě musím chvíli počkat...           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Paľo. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1739) - 129.187 (?), 7.3.2012 23:01

Myslím si Lído, že záleží aj na odrode egreša. Všetky pravokorenné stromčeky Martlet už mám zelené, ale ostatné sorty naštepené na meruzalke- Remarka, Prim, Viking stále spia. Že by otváranie púčikov brzdil meruzalkový podpník, tomu neverím.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika