Jakou koupit?



Stránky: 1,  2   
r0m - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (100) - 111.40 (?) 
28.3.2015 17:09, zobrazeno: 9575x

Odchází mně asi Red Haven, uvidím jestli letos vydrží nebo hodí ručník do ringu.

Každopádně pro jistotu chci vysadit 2 ks nových broskvoní a mám dilema zda 1 Red Haven a jakou druhou? Sun Haven?

Nebo je chutově nějaká lepší varianta?

Co by jste poradily?

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 248.14 (?), 28.3.2015 17:15

Favoritu Moretini 3 jako rannou a Majoritu jako středně ranou. Obě jsou žlutomasé jako RH a chuťově lepší než RH. Pokud stará RH přežije (nebo ji namnožíte očkováním) vzájemně se to doplní i s tou pozdní Cresthaven, co už máte.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 187.224 (?), 28.3.2015 17:59

Pokud u RH vyhovovala doba zrání, proč ne znovu?

Ke kvalitě plodů a jejich chuti lze mít těžko námitek..

Jelikož se naše broskvoně prozatím drží velmi pěkně, vysadil jsem ještě minulý týden dvě nektarinky. Red gold a Venus.

Šťastnou ruku při výběru    j.c.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
r0m - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (100) - 111.40 (?), 29.3.2015 7:32

TAK jsem hledal tady na Zlínsku a nikdo je nemá v nabídce / Favoritu Morettini /a co jsem se díval na zasílání to poštovné je dražší než samotný stromek.

Další riziko při zaslání, že pošlou třeba nějaký neduživý,nějaká rada kde to sehnat v okolí Zlína ?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 137.210 (?), 29.3.2015 10:08

Strážnice, Střílky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 29.3.2015 11:16

Buďte průkopníkem a zkuste JAYHAVEN. Měl by to být "vylepšený" RH, z většími plody, zrajícími několik dní po RH. Mají ho třeba v Klivii za 19 "éček".

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
r0m - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (100) - 111.40 (?), 31.3.2015 19:44

Tak v pátek se chystám do Uherského Ostrohu.

1. je jasná volba a to Favorita Morettini

a ted dilema kterou vzít jako druhou, co je nejlepší chutově

Harbinger nebo Krasava nebo ještě nějaká lepší?

/ tu Majoritu nemají v nabídce a ani nikde v okolí jsem ji nenašel /

Nemá někdo NJC Frederica (Cling) – Catharina,jak je na tom chutově ?

Ted' mně docela zaujala - žlutomasá, neoddělitelná od pecky se sladce navinulou, aromatickou, výbornou chutí. Plodnost je pravidelná, velká. Patří mezi nejotužilejší odrůdy, je značně mrazuodolná v době květu

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
JC - (2) - 140.136 (?), 31.3.2015 21:00

Favorita je určitě dobrá volba. Catharinu mám a patří mezi naše oblíbené ovoce. Je odolná, má dobré přírůstky plodného dřeva a spolehlivě plodí. Chuť je odlišná od běžných odrůd, ale velmi příjemná. Výhodou je pevná dužina. Volba je spíš o vkusu a o načasování odstupu další sklizně od Favority. Sám bych zvažoval i Cresthaven, který je skvělý.

JC

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
r0m - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (100) - 111.40 (?), 31.3.2015 21:06

Cresthaven, Red Haven, Sun Haven již mám a jsou skvělé, proto jsem chtěl Favoritu,že bude dřív a jelikož jsem ještě s manželkou vybojoval místo na 1 kus, tak zvažuji jakou :p) / omezím záhon rajčat, místo 60 jich bude stačit 30 jinde :p) a půjde tam další broskvon.

Takže do užšího výběru postupuje Krasava a Catherina,ideál ted najít někoho kdo porovná která je chutově lepší

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jiří 1968 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1422) - 137.210 (?), 1.4.2015 8:58

Zdravím, Váš výběr se dost zúžil, Catherinu už v Ostrohu vyprodali.Krasava je dobrá volba, tedy pokud vám nevadí, že po uzrání rychle měkne.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika