Jakou koupit?



r0m - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (100) - 111.40 (?)
31.3.2015 21:06

Cresthaven, Red Haven, Sun Haven již mám a jsou skvělé, proto jsem chtěl Favoritu,že bude dřív a jelikož jsem ještě s manželkou vybojoval místo na 1 kus, tak zvažuji jakou :p) / omezím záhon rajčat, místo 60 jich bude stačit 30 jinde :p) a půjde tam další broskvon.

Takže do užšího výběru postupuje Krasava a Catherina,ideál ted najít někoho kdo porovná která je chutově lepší

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2   
r0m - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (100) - 111.40 (?), 28.3.2015 17:09, zobrazeno: 9556x

Odchází mně asi Red Haven, uvidím jestli letos vydrží nebo hodí ručník do ringu.

Každopádně pro jistotu chci vysadit 2 ks nových broskvoní a mám dilema zda 1 Red Haven a jakou druhou? Sun Haven?

Nebo je chutově nějaká lepší varianta?

Co by jste poradily?

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 248.14 (?), 28.3.2015 17:15

Favoritu Moretini 3 jako rannou a Majoritu jako středně ranou. Obě jsou žlutomasé jako RH a chuťově lepší než RH. Pokud stará RH přežije (nebo ji namnožíte očkováním) vzájemně se to doplní i s tou pozdní Cresthaven, co už máte.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 187.224 (?), 28.3.2015 17:59

Pokud u RH vyhovovala doba zrání, proč ne znovu?

Ke kvalitě plodů a jejich chuti lze mít těžko námitek..

Jelikož se naše broskvoně prozatím drží velmi pěkně, vysadil jsem ještě minulý týden dvě nektarinky. Red gold a Venus.

Šťastnou ruku při výběru    j.c.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
r0m - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (100) - 111.40 (?), 29.3.2015 7:32

TAK jsem hledal tady na Zlínsku a nikdo je nemá v nabídce / Favoritu Morettini /a co jsem se díval na zasílání to poštovné je dražší než samotný stromek.

Další riziko při zaslání, že pošlou třeba nějaký neduživý,nějaká rada kde to sehnat v okolí Zlína ?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 137.210 (?), 29.3.2015 10:08

Strážnice, Střílky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10026) - 70.240 (?), 29.3.2015 11:16

Buďte průkopníkem a zkuste JAYHAVEN. Měl by to být "vylepšený" RH, z většími plody, zrajícími několik dní po RH. Mají ho třeba v Klivii za 19 "éček".

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
r0m - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (100) - 111.40 (?), 31.3.2015 19:44

Tak v pátek se chystám do Uherského Ostrohu.

1. je jasná volba a to Favorita Morettini

a ted dilema kterou vzít jako druhou, co je nejlepší chutově

Harbinger nebo Krasava nebo ještě nějaká lepší?

/ tu Majoritu nemají v nabídce a ani nikde v okolí jsem ji nenašel /

Nemá někdo NJC Frederica (Cling) – Catharina,jak je na tom chutově ?

Ted' mně docela zaujala - žlutomasá, neoddělitelná od pecky se sladce navinulou, aromatickou, výbornou chutí. Plodnost je pravidelná, velká. Patří mezi nejotužilejší odrůdy, je značně mrazuodolná v době květu

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
JC - (2) - 140.136 (?), 31.3.2015 21:00

Favorita je určitě dobrá volba. Catharinu mám a patří mezi naše oblíbené ovoce. Je odolná, má dobré přírůstky plodného dřeva a spolehlivě plodí. Chuť je odlišná od běžných odrůd, ale velmi příjemná. Výhodou je pevná dužina. Volba je spíš o vkusu a o načasování odstupu další sklizně od Favority. Sám bych zvažoval i Cresthaven, který je skvělý.

JC

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
r0m - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (100) - 111.40 (?), 31.3.2015 21:06

Cresthaven, Red Haven, Sun Haven již mám a jsou skvělé, proto jsem chtěl Favoritu,že bude dřív a jelikož jsem ještě s manželkou vybojoval místo na 1 kus, tak zvažuji jakou :p) / omezím záhon rajčat, místo 60 jich bude stačit 30 jinde :p) a půjde tam další broskvon.

Takže do užšího výběru postupuje Krasava a Catherina,ideál ted najít někoho kdo porovná která je chutově lepší

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jiří 1968 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1422) - 137.210 (?), 1.4.2015 8:58

Zdravím, Váš výběr se dost zúžil, Catherinu už v Ostrohu vyprodali.Krasava je dobrá volba, tedy pokud vám nevadí, že po uzrání rychle měkne.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika