Flamingo



Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10072) - 196.17 (?)
2.8.2019 20:33

Já jsem objevil v jednom z prvních zralých plodů dokonce "horkastú príchut", což se mně ještě nestalo. U FLAMINGA to nebývá zvykem.

Flamingo
Flamingo
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
         
Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 91.93 (?), 30.7.2019 20:22
Taky jsem letos lepší nejedl. Možná to překoná Suncrest nebo Hale.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10072) - 196.17 (?), 2.8.2019 20:33

Já jsem objevil v jednom z prvních zralých plodů dokonce "horkastú príchut", což se mně ještě nestalo. U FLAMINGA to nebývá zvykem.

Flamingo
Flamingo
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Mart - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (294) - 247.50 (?), 4.8.2019 9:43

Může být tato odrůda Flamingo? Nepoznačil jsem ji, respektivě zapomněl, ale vím, že jsem ji zháněl.Plody jsou ještě tvrdé, dozrávají, u mne nadmořská výška 220 mnm, vcelku teplá poloha.Na dalších dvou fotkách by měla být Michaela, měla letos po mrazech jen dva plody, včera již byly skoro přezráté.Ale taky jen domněnka o odrůdě a tápání v paměti. Sdělte vaše názory.dík, Martin

Flamingo
Flamingo
Flamingo
Flamingo
Flamingo
Flamingo
Michaela
Michaela
Michaela
Michaela
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10072) - 70.240 (?), 5.8.2019 22:15

Těžko říct, Martine. Nakonec bych nemohl ani identifikovat Flamingo podle chuti. Myslel jsem, že je každoročně stejné, dobře rozeznatelné, ale letos je všechno jinak. První plody jsou méně sladké, bez charakteristické plnosti, zato s výraznou "horkosťou kostky". Abych se přiznal, tak já mám takovou chuť nejraději, takže jsem naprosto spokojen. Flamingo by mělo dozrávat několik dní po RH, ale první plody jsou většinou zralé mnohem dříve, tak současně s RH, někdy i dříve. Jinak bych ještě připomněl, že REDHAVEN je letos vynikající, teda podle mě. yes

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Marek-TT - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (682) - 20.52 (?), 6.8.2019 9:44

Ja mám Flamingo v 146 mnm ešte stále tvrdé. Úroda je až príliš bohatá, už mi stihlo dolámať jednu haluz. Každý rok si hovorím, že spravím radikálnejšiu prebierku a vždy to takto dopadne...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10072) - 70.240 (?), 6.8.2019 10:08

FLAMINGO je k neutahání, viďte, Marku. Člověk by řekl, že je snad nejméně náročná odrůda ze všech a hodí se tudíž i do vyšších poloh. Častokrát i na málo listové plochy a přespříliš plodů, dokáže v chuti nikdy nezklamat, a nezklamou ani ty nejmenší plody. Tomu říkám zázračná odrůda. Dokonalé šlechtění. Přitom ale pan MV a Jiří 1968 spokojeni nejsou. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mikeš13 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1994) - 64.160 (?), 7.8.2019 12:48

Budu se opakovat - je to dříč. Když vidím, že i přes to živoření tady, díky kombinaci nevhodné podnože a půdy, vždycky dá nějaké plody, tak si říkám, že kdyby ten stromek měl nohy, tak mě za to s radostí nakope do pr.... A s rozběhem smiley.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10072) - 70.240 (?), 7.8.2019 20:08

Redhaven "blahořečit" a Flamingo už rovnou "svatořečit". Pravidelně přeplozuje a přitom jsou prakticky všechny plody velmi chutné. Jak to dělá, to nechápu. FLAMINGO = TOP broskvoň.

Flamingo
Flamingo
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.44 (?), 6.8.2019 19:50
FLAMINGO som dnes obral. Po jeho obratí sa vždy tak trochu zahanbím - môj vzťah k broskyniam a kôstkovinám všeobecne je, mierne povedané, vlažný. Pritom ten stromček Flaminga sa naozaj snaží, pri iba vyslovene bazálnej starostlivosti pekne a spoľahlivo rodí, každoročne a bez ohľadu na počasie. Listy sú zdravé, plody krásne vyfarbené, veľké a voňavé, mimoriadne chutné. Úroda dvoch plných debničiek z neveľkého stromku je slušná, pritom všetky plody boli zdravé, nepoškodené, prvotriedne. Zahanbenie ale nikdy netrvá dlho, pretože ihneď sa vynára problém, typický pre všetky tieto neskladovateľné kôstkoviny - čo s tým? A čo s tým rýchlo... IH






Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Marek-TT - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (682) - 235.1 (?), 6.8.2019 21:11

Za mňa problém "čo s tým" už čiastočne vyriešila príroda...


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Ventilátor na krbová kamna12.4.2024
Motorova pila stihl 02812.4.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika