Flamingo



TomNR - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (356) - 226.84 (?)
30.7.2019 19:51
Flamingo, mandla, jar 2017, po počiatočnom odumreti - glejotok na kmienku a zastrihnuti nad najperspektivnejsim rasiacim letorastom sa podarilo za pestovať korunku a tento rok aj par plodov, možno. Sice som ešte nekostoval-prva úroda, ale už teraz - po prekonani počiatočných problemov je to moja naj broskyňka! Tomáš, Nitra, juhozápadný svah


Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
                     
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.54 (?), 24.6.2018 22:05
Ja som s Flamingom veľmi spokojný. V mojich podmienkach sa chuťovo minimálne vyrovná Redhavenu, výzorom (vyfarbením) ho prekonáva (foto). Je trošku "chlpatejšie", rodivosť je vynikajúca a zdravotný stav pri konvenčnej ochrane tiež výborný. IH



Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10026) - 70.240 (?), 25.6.2018 12:34

U mna je to ako u Petra. Takisto sa Flamingo z roka na rok zlepsuje, asi mu vyhovuju tieto teple leta, mam aj Redhaven, a v poslednych rokoch ho Flamingo valcuje :-). Ma taku broskynovejsiu chut, u RH niektore su take akoby jalove, tazko to pomenovat, a aj deckam chuti viecej flamingo :-) Tento rok zase ale pozorujem na Flamingu bola invazia vosiek a blizko stojaca RH, tam nic.

To jsem opravdu rád, že slovenská odůda Gustava Čejky s názvem Flamingo je tak úspěšná nejenom u mě. Snad to platí jen v teplých oblastech, které jsou nejvhodnějí pro pěstování broskvoní. Tím pádem je věc rozhodnuta i pro pana PP. Bohužel. Měl jsem ale dobrý úmysl. Jetě bych se vrátil k tomu, co píše pán, jehož příspěvek jsem přetiskl do tohoto vlákna. Přesně tak, pane. Ten horší klon RH Flamingo určitě zválcuje, to máte naprostou pravdu. Aby to bylo správně pochopeno: Flamingo je lepší. Škoda, že to neplatí vude.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 91.93 (?), 11.7.2018 18:43

Dneska jsem srovnával Red Haven, Flamingo a Katrin. Každý má svoje. Sousedův Redhaven má přezrálé místy až pukající plody. Veliké a nejsladší ze všech. Flamingo je vizuálně krásné, ale liší se více broskvovou chutí (ta správná nahořklá pachuť). Katrin chutná skvěle, ale jakoby to byl úplně jiný druh ovoce. Barvou, chutí i konzistencí. Musí se okusovat, protože je z nich nejtvrdší a nejde od pecky. Ale je to moje nejodolnější odrůda a jsou z ní nejlepší zavařeniny ze všech mých druhů ovoce.

Flamingo
Flamingo
Katrin
Katrin
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.90 (?), 14.7.2018 9:14
Flamingo uznávam z viacerých dôvodov, tým podstatným je to že je to "makačenko" a spoľahlivo zarodí aj keď podmienky neboli ideálne. V tom hlavnom kritériu - chuti - sa určite tiež nestratí. A napokon - je to slovenská odroda. U nás je Flamingo momentálne v takomto štádiu dozrievania - viď fotky. IH




Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mikeš13 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1994) - 26.152 (?), 14.7.2018 20:06

"A napokon - je to slovenská odroda".

Ano a šlechtitel z Moravy smiley.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.243 (?), 14.7.2018 22:13
Mikeš13: "Ano a šlechtitel z Moravy". Nuž, ak by sme chceli byť prísne exaktní, tak šľachtiteľ bol z Rakúsko-Uhorska (viď foto). To sú ale nepodstatné detaily, berme Flamingo ako česko-moravsko-slovenskú odrodu. Každopádne aj stručné curriculum vitae pána Gustava Čejku (foto) vzbudzuje rešpekt a úctu. IH



Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mikeš13 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1994) - 26.152 (?), 15.7.2018 9:00

Nebylo to myšleno jako nějaké národnostní popíchnutí, to jde mimo mě, ale vzpomněl jsem si právě na to CV. Flamingo mj. pěstuji a Luna je podle mě jedna z nejlepších odrůd, a to nejen bělomasých.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Marek-TT - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (682) - 182.44 (?), 6.8.2018 14:58

Aj u mňa (trnavsko, 145 mnm) patrí Flamingo k obľúbeným odrodám. Po prebierke má obrovské plody výbornej chuti. Ako písal p. Paľo v úvode vlákna, aj ja zaznamenávam u nej pukanie kôstky. Škoda, že tento rok som pozbieral len zopár zdravých plodov, keďže veľká časť úrody zhnila na strome. Osy sú skrátka neúprosné.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.51 (?), 28.7.2019 12:21
Flamingo sa pomaly začína červenať (foto). Určite sa nemusí 'červenať' čo sa týka jeho plodnosti, chuti, výzoru, odolnosti mrazu a chorobám. Odroda, ktorá možno v ničom nie je najlepšia, ale vo všetkom patrí k vysokému nadštandardu. IH



Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
TomNR - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (356) - 226.84 (?), 30.7.2019 19:51
Flamingo, mandla, jar 2017, po počiatočnom odumreti - glejotok na kmienku a zastrihnuti nad najperspektivnejsim rasiacim letorastom sa podarilo za pestovať korunku a tento rok aj par plodov, možno. Sice som ešte nekostoval-prva úroda, ale už teraz - po prekonani počiatočných problemov je to moja naj broskyňka! Tomáš, Nitra, juhozápadný svah


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika