Flamingo



   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
               
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6490) - 9.135 (?) 
23.7.2017 20:32

A nemyslite si že u nás nemrzlo... IH

Když on to "zvonku vyzerá" jinak. Jinak mrzne a "šílí" počasí v Tokajské oblasti, jinak na Vysočině.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                  
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10084) - 70.240 (?), 23.7.2017 20:47

smiley Já už myslel, že si pan PP vysadil i Flamingo. Ale je to fakt. V Tokajské oblasti je všeho dost a na jarní mráz to tam moc nevypadalo. smiley To Flamingo snese hodně, ovšem mám dojem, že u Vysloužilů to neplatilo a stejně tak u Pelhřimova. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.196 (?), 23.7.2017 21:02
PP: Tokaj nepoznám, ja som z Podunajskej nížiny. Z matkinej strany Severné Slovensko. Kopce ako Sněžka u nás jazdíme na bicykloch... Na Vysočine som rok vojenčil, takže som v obraze. Mínus 5 je iných na nížine ako na Vysočine? Tam máte iného Celzia? Samozrejme, chápem že celkové podmienky (veterné, pôdne, slnečné, vlahové, dľžka vegetácie atď.) sú iné. Netreba sa chaboriť s broskyňami tam kde na to nemáte (podmienky). Chcel som len povedať toľko, že do tzv. okrajových oblastí by Flamingo nemuselo byť zlou voľbou. A tiež že keď u nás "zařvú" na mrazy broskyne, tak Flamingo je medzi poslednými čo hodia uterák. IH
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 234.109 (?), 23.7.2017 22:45

To Flamingo snese hodně, ovšem mám dojem, že u Vysloužilů to neplatilo a stejně tak u Pelhřimova.

Neplatilo to u Flaminga ani na hornom Považí, januárové-lednové dve mrazivé noci po sebe -26 stupňov kvetné pupene nevydržali.Samozrejme že v januári mrzlo viac dní a nocí ale už s menším mrazom.Pomrzli ale aj iné odrody.Broskýň tu máme vysadených veľa ale žiadna nemá ani jeden plod.     Jano

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6490) - 9.135 (?), 24.7.2017 7:28

Samozrejme, chápem že celkové podmienky (veterné, pôdne, slnečné, vlahové, dľžka vegetácie atď.) sú iné. Netreba sa chaboriť s broskyňami tam kde na to nemáte (podmienky).

A vo tom to je. Já samozřejmě chápu, že bych měl chovat maximálně brambory. Jenže vy se "honosíte" dobrou úrodou všeho, u nás naopak zmrzlo vše - a skoro všem - téměř napadrť. Nejen ty broskve. Paradoxně mimo révy protože ta kvete pozdě. V tom je ten potíž.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Peter.pe - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (199) - 243.253 (?), 25.7.2017 22:09

Uz aj mne sa cervena Flamingo, vypada ze ich bude dost :-)

Flamingo
Flamingo
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 91.93 (?), 28.7.2017 18:34

Taky mi už zraje. Bohužel mám příliš mladý stromek na pořádnou úrodu.

Plod
Plod
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.82 (?), 29.7.2017 0:58
Flamingo - ešte nie zrelé, ale už čoskoro. Úroda je bohatá. IH


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.151 (?), 1.8.2017 20:34
Extrémne teplo urýchľuje dozrievanie broskýň. Redhaven som obral včera. Flamingo, ktoré je na fotkách, príde na rad o 2-3 dni. IH (Na porovnanie: na posledných 2 fotkách je nektarinka Stark Red Gold, tá má ešte čas).





Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 234.98 (?), 1.8.2017 21:25

Nenapadá vám tie nektarinky hmyz? A čo monília plodov na nektarinkách? Postrekujete proti nej? 

                                                                                           Ďakujem

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika