Co teď s kadeřavostí?



host - 238.125 (?)
5.5.2008 13:23

postřik proti kadeřovosti broskvoně je nejlépe provést během zimy (pokud jsou slunečné nemrazivé dny) a alespoň dvakrát mědnatým přípravkem kuprikol nebo champion, tyto postřiky jsou preventivní a ničí přezimujíci spóry na kůře a v různých zákoutích na stromu, proto je dobré stromky přípravkem pořádně omýt a není od věci postříkat i zem pod stromkem. Poslední postřik se provádí těsně před vyrašením a to přípravkem syllit, zlikvidujete tím poslední zbytky spór, před tím než by napdly listy. Pokud toto dodržite, máte od kadeřavosti pokoj.

Jestliže jste toto neudělal a máte pokroucené listy, otrhejte je a pokud již broskvoň odkvetla, postřikejte přípravke syllit, není to již 100 procentní, ale pomůže to a stromek kadeřavost zbytečně nevysiluje.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
            
host - 77.145 (?), 5.5.2008 12:49

Potvrzuji, také se mi osvědčilo. Letos je však napadení zvláště silné. I když jsem stříkal několikrát Kuprikolem, mám nyní tak 50 % listů napadených a jeda broskvoň úplně zasychá. Neměl bych postřikový prostředek měnit?

Viktor

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 88.61 (?), 5.5.2008 13:18

mě se zdá lepší postřik Championem na podzim při opadu listů a na jaře při rašení a poté na jaře za l4 dní Syllitem- a jsem už leta prakticky bez (či jen s minimální) kadeřavostí.

Lucas

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 238.125 (?), 5.5.2008 13:23

postřik proti kadeřovosti broskvoně je nejlépe provést během zimy (pokud jsou slunečné nemrazivé dny) a alespoň dvakrát mědnatým přípravkem kuprikol nebo champion, tyto postřiky jsou preventivní a ničí přezimujíci spóry na kůře a v různých zákoutích na stromu, proto je dobré stromky přípravkem pořádně omýt a není od věci postříkat i zem pod stromkem. Poslední postřik se provádí těsně před vyrašením a to přípravkem syllit, zlikvidujete tím poslední zbytky spór, před tím než by napdly listy. Pokud toto dodržite, máte od kadeřavosti pokoj.

Jestliže jste toto neudělal a máte pokroucené listy, otrhejte je a pokud již broskvoň odkvetla, postřikejte přípravke syllit, není to již 100 procentní, ale pomůže to a stromek kadeřavost zbytečně nevysiluje.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 136.16 (?), 7.5.2008 11:15

kadeřavost se pozná podle zduřelého listu.Puchýře mají většinou barvu do červena.Jestli se jenom kroutí listy na špici letorostu, může to být i mšice.Snad se jí říká mšice hnízdotvorná???.Napadení mšicí může být velmi silné.Je doprovázeno proudy mravenců cestujících po kmeni.Pepík

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
hauser - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (383) - 113.121 (?), 7.5.2008 22:34

Nejen pro hosta 77.145, Podívejte se níže na téma "Kadařavost, co s ní?" z 19.3. S kadeřavostí nemám žádný problém, stříkám - viz můj příspěvek z 21.5. 07,nepřihlášen, pod číslem.           Zdravím

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 76.122 (?), 8.5.2008 0:15

V tom případě vám je tam nosí ti mravenci. Oni je totiž roznáší po rostlinách a potom z nich dojí medovici...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 136.16 (?), 9.5.2008 12:38

Proti kadeřavosti jsem stříkal 3x, zdá se mi, že tlak choroby je letos velký.Objevuje se mi na listech více než se mi líbí.Plzeňský kraj.Jak jste na tom jinde?Pepík

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
romila - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (914) - 64.185 (?), 9.5.2008 12:50

Vloni Jsem měla kadeřavost a dírkovitost listů hroznou. Po opadu listů jsem stříkala Cupricolem, před letošním rašením Sylitem. Listy broskví a nektarinky vypadají docela slušně, dnes jen postříkám Cupricolem a víc snad potřeba nebude. Mám chalupu mezi Roudnicí n.L. a Litoměřicema. Míla

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 204.34 (?), 9.5.2008 17:11

Asi tak dvě poznámky k výše uvedeným příspěvkům:

1. Kuprikol se zpravidla používá pouze před narašením, po narašení může listy popálit.

2. Zpravidla se uvádí, že postřiky jsou účinné pouze v době, kdy jsou broskvoně sotva narašené - při velikosti listů tak do 1 cm. Pak už je houba tak vrostlá do pletiva listů, že ji postřiky nezničí. Takže si myslím, že pro jakýkoli postřik proti kadeřavosti je nyní už pozdě.

A přidám ještě třetí poznámku: Naopak je nyní čas na postřik hrušní proti rzi hrušňové: na mladých lístečcích ještě napadení rzí není vidět, ale to neznamená, že tam už není usídlená a až se za nějaké dva měsíce ukáže, bude už zase pozdě).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 40.76 (?), 9.5.2008 17:45

Mily Pepiku, letos jsem zrejme aplikoval postrik kuprikol 50 pozde, vetve maji malo listu a krouti se a zasychaji.ted budu osetrovat podruhe o vykendu a pak po tydnu znova. spravi se to? diky Marty

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika