Co teď s kadeřavostí?



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
host - 136.34 (?) 
14.5.2008 21:28

Průšvih je asi v tom, že v původní domovině broskví je velká ale suchá zima, pak chvilka dešťů a pak už pálí slunce.V naší vlhké ale mírné zimě se houbě daří.Taky už se na vesnici tolik netopí sirným uhlím.Pepík

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
host - 171.172 (?), 15.5.2008 23:37

Dobrý večer, moc prosím o radu. Broskev na zahradě má skoro všechny listy pokroucené, podle toho co kde čtu, tak to vypadá na kadeřavost(červené fleky)loni byla hodně plná mšic a lezlo po ní hodně mravenců(ty teda po ní lezou i teď), tak jsem si myslela, že je to od mšic ale teď nemá snad skoro žádnou a je celá špatná. Jen pár co jsem našla a byli až na začátku větve na listech ale divný je to, že tam byli i nějací brouci a ti je asi žraly... Rodila pěkně a i letos byla samý květ. Je to mladý stromek. Bohužel se v tom nevyznám, staral se o stromy vždy můj taťka a já jsem teď nahraná... Opadávají i listy, přijdu teda o celý stromek? Můžu ještě něco udělat? Dočetla jsem se zde, že listy otrhat nebo ostříhat ale to by mi zbyl jen holý kmen:(Děkuji předem za rady, popis nic moc ale nevím jak lépe to napsat:)Petra

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 171.172 (?), 17.5.2008 22:37

Prosím, prosím, nikdo mi tedy neporadí?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 66.183 (?), 17.5.2008 23:03

Otrhejte napadené listy (alespoň z většího)a pořádně postříkejte syllitem. Přinejmenším kadeřavost značně omezíte. Letos má problém s kadřavostí skoro každý. Může za to počasí

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 171.172 (?), 17.5.2008 23:35

Děkujiiii, hned zítra se do toho pustím:)Petra

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 16.204 (?), 19.5.2008 13:37

I nás letos po odkvětu postihla kadeřavost. Je to škoda, broskvoň krásně kvetla. Lístky jsme otrhali (příp. stále dotrháváme) a opakovaně postříkali roztokem Delan. Malé plody se stále drží a vyvíjejí. Bude možné je případně konzumovat?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 79.18 (?), 26.5.2008 10:56

Mohou se konzumovat plody broskvone v pripade, ze tento stromek bude postrikan Sylitem ted na konci kvetna??? Prosim o odpoved

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Milan Boštička - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (165) - 44.124 (?), 26.5.2008 11:08

Ano mohou se plody konzumovat.

           Milan Boštička

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 79.18 (?), 26.5.2008 12:35

Vazeny pane Boštička, moc dekuji za odpoved. Muzete mi prosim poradit, zda tento postrik (Sylit) pusobi jak na kaderanost tak i na msice? Msice se na nekterych stromcich usidlily v koncich vetvi, kde jsou mlade prirustky, ktere zdarne likviduji. Pripadne, zda znate jiny pripravek jeste pouzitelny v tomto obdobi, ktery by msice znicil. Dekuji.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jarek* - (14) - 54.122 (?), 26.5.2008 12:42

Na mšice MOSPILAN!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika