Co teď s kadeřavostí?



   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
                     
romila - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (914) - 73.86 (?) 
20.10.2008 10:10

Je to tak, jak píše Pepík. Pokud se provádí podzimní postřik proti kadeřavosti broskvoní, provádí se až po opadu listí. Mám s tím osobní zkušenost. Už po 2 roky jsme stříkali před zimou a stromy na tom byly skutečně s kadeřavostí lépe. Letos ho budeme zase aplikovat než bude mrznout, ale dosud všechny listy broskvoním neopadaly. Stačí Kuprikol, Champion... Např. Syllit apod. až před rašením zjara. M.R.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
romila - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (914) - 73.86 (?), 20.10.2008 10:14

Ještě dodatek-někdo doporučuje "opláchnout" i stromy poblíž broskvoní. Tedy po opadu listí. Je to možná svým způsobem taková malinkatá "dezinfekce" stromů před zimou. M.R.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 136.34 (?), 23.10.2008 19:36

Koukněte na diskusi o slivoních.Je tam popsán problém s odumíráním slivoní.To opláchnutí stromů má asi důvod.Pepík

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
romila - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (914) - 53.50 (?), 23.10.2008 19:38

Souhlasím, určitě. M.R.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 80.164 (?), 24.10.2008 21:05

Milí chemičtí bojovníci!

Letos jsem vysadil své prvé tři stromečky broskvoní a tak jsem se zde čtením předešlých příspěvků inspiroval, co mě, pokud budeme doma chtít kousnout do plodu, čeká. Od Ježíška si pod stromeček tudíž budu přáti neoprénový oblek, rybářské holínky a potápěčskou kuklu. Samozřejmě i vhodný postřikovač.

Rada pro toho, kdo málo stříkal a zkadeřavěly se mu lístečky : nezoufejte a vězte, že můj věkovitý tchán má na zahradě mj. asi 6 broskvoní. V životě neviděl postřikovač a nikdy nerozmíchával chemii. Kadeřavost má na všech stromech pravidelně každý rok. Stromky, staré cca 10 až 15 let bývají napadeny totálně. A víte, co s tím milý tchán dělá? - Zhola NIC! Stromky samy cca v červnu shodí všehny napadené listy a v průběhu července jim natrostou nové listy. Stromy se standardně olistí. Plody na stromě zůstanou a pozvolna dozrají v průběhu srpna. Počet plodů není nijak závratný, ale pár kilo z každého stromu se vždycky sklidí. Nevím, jaké má odrůdy - ale bude to pravděpodobně klasika, jako redhaven, apod. V průběhu let mu ani jeden stromek neuhynul. Můj tchán je totiž ryzí "ekologický" zahradník, který ani nestřihá, ani nehnojí, ani ničím nestříká. Nechávíá to volnému průběhu. Kadeřavost považuje za standardní přírodní jev.

A jak je na tom můj tatík na jiné moravské zahradě? Úplně stejně, pouze s tím rozdílem, že on má pouze jediný broskvový stromek.  Zdravím, Wimpi.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 136.34 (?), 26.10.2008 21:10

Jestliže má Váš tchán tak velikou zahradu, že může plýtvat místem a je spokojen, když ze 6 stromů sklidí 20-30kg ovoce, proč ne.Já mám zahradu malou a proto jsem rád, když toto množství sklidím ze stromu jednoho.Taky je rozdíl v tom, jestli broskev máte jako švestku a nebo jestli si ze stromu utrhnete kouli, která se Vám vejde jedna do ruky.Hezký večer přeje Pepík.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
romila - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (914) - 96.205 (?), 26.10.2008 23:12

To máte pravdu, Pepíku. Tam kde nelze zrovna místem hýřit, se určitě musí stromy víc opečovávat než je pouze ponechat svému osudu a čekat, jak se s tím vyrovnají. Když chce mít člověk od každého oblíbeného ovoce něco, aby si mohl utrhnout čerstvé, nemůže na menších zahradách vysadit od každého druhu několik stromů. Možná bohužel, ale je to tak M.R.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 94.10 (?), 27.10.2008 8:48

Přístup "stromy ponechat a čekat, jak se s tím vyrovnají", je přírodní a ekologický jen naoko. To lze praktikovat s planě rostoucími ovocnými druhy nebo s odrůdami, které se těm planým svým růstovým cyklem podobají. Pěstované odrůdy byly vyšlechtěny tak, aby se ošetřovaly - řezem, hnojením, ochranou. Jinak spíš živoří než rostou a plodí ovoce nevalné kvality. Pro broskvoně to platí dvojnásob.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
romila - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (914) - 68.129 (?), 27.10.2008 9:10

Souhlasím s Vámi, pane Vysloužile. Je to podobné, jako kdybychom např. po dnešních lidech, žijících v civilizaci, požadovali, aby netopili, nesvítili, adal. a zkusili se s tím nějak vyrovnat. Bylo by to určitě "ekologičtější"-ha, ha. Příměr je záměrně nadsazen, ale je to tak. Podobně jako pláňata a druhy k tomu určené, rostou v přírodě volně, žíjí původní obyvatelé např. v amazonských pralesech a vypadá to, že nikdo z nás s nimi na stálo měnit nechce. Stejně jako vyšlechtěná broskvoň s pláňkou či semenáčem. Přeju hezký-zde po 3 dnech mlhy, teď mrholivý-den. M.R.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 213.150 (?), 27.10.2008 10:38

Co jedinec, to jiný názor. A tak to má být.

Můj názor je,  že nebudu chemicky ošetřovat stromy. Chemicky ošetřený si můžu koupit všude a vyjde mi to asi i levněji

Hnojím, řežu, ale vůbec ničím je nestříkám. Pravda, vzhledově se většina ovoce s kupovaným nedá srovnávat, na druhou stranu chuťově taky ne. Kdybych zápasil s nedostatkem místa, možná budu mluvit jinak, ale to není můj problém.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika