Jakou odrůdu brambor doporučujete



   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9,  10   
                     
host - 248.71 (?) 
25.8.2016 7:29

Dobry den, mozete prosim blizsie upresnit skodlivost hypermarketoveho praní brambor? Dakujem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
host - 227.97 (?), 16.1.2017 14:30

Dobrý den, 

kde kupujete sadbu? Ráda zkouším nové odrůdy. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
bunny - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (813) - 67.176 (?), 16.1.2017 14:38

vesa-velhartice

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.141 (?), 16.1.2017 14:57
...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 67.66 (?), 16.1.2017 15:14

Jen jako perličkum uvedu, že jedinou odrůdu, co jsem pěstoval z výše napsaných byla Red Anna. Paradoxem je, že úroda byla oproti jiným mimořádně velká.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 231.203 (?), 16.1.2017 18:28

Z vyse uvedenych jsem pestoval, Marabel, Agria, Laura a Red Anna. Vynos uvadeny u Marabel se mi moc nezda.

Je to rana odruda, u mne mela stredni odruda Laura (ve stejnem roce, pestovano velde sebe) vynos o 1/2 v vyssi nez Marabel.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Hospůdka na mýtince - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (105) - 38.61 (?), 16.1.2017 22:46

U brambor asi velmi záleží na podmínkách a způsobu pěstování, první brambory (Rosara) jsem pěstoval v roce 2006 jen na zkoušku, zda to jde, jen položené na trávě a zasypávané posekanou trávou. Úroda byla nečekaně velká.

Povzbuzen výsledkem, objednal jsem o 2 roky později celkem 6 odrůd z Vesy Velhartice a z Pacova po pěti kg sadby pd každé vybrané odrůdy a osázel cca 1500 m2 opět do trávy. Bohužel slimáků bylo ten rok tolik, že sklizeň vrátila přibližně jen dvojnásobek zasazených hlíz. Kupodivu opět většina dobře přeživších byla opět Rosara a Bella.

Ač se podnebí zde blíží bramborářské oblasti Vysočiny - 550 mnm, těžká půda, přesto mé další pokusy s pěstováním brambor v záhoně,  byly díky hlodavcům z blízkého pole a slimákům poměrně neúspěšné. Před dvěma roky jsem z rodinných a časových důvodů nevybral úrodu ze země a byl jsem následně velmi překvapen úrodou a hlavně kvalitou hlíz.

Nepoužívámn žádné postřiky, a abych se přiznal, ani okopávání mi moc nejde, ale zřejmě tím, že již nezkouším dělat bramborové pole, ale nechám brambory růst mezi ostatní vegetací, a to i mezi kytkami, jsem s úrodou spokojen.

Rosara, Bella - červené, a ještě jedna neidentifikovalná žlutá odrůda se mi v mých podmínkách velice osvědčily - asi zvykly na místní podmínky. Soused si ode mne bral sadbu Belly a o 400 metrů dál (ovšem on poměrně dost hnojí a postřikuje) mu hlízy černaly - asi moc dusíku a nebyl spokojen.

Vůbec se nedivím, vždyť i v hypermarketu se brambory od jednoho dodavatele kvalitou a výdrží velmi liší.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mikeš13 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1994) - 224.68 (?), 17.1.2017 8:05

Nevím, při jaké intenzitě pěstování a v jakých podmínkách odrůdové zkoušky proběhly, ale uvedené výnosy se mi zdají dosti nízké.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 35.93 (?), 17.1.2017 10:03

Taky se mi to zda na 1 ar (100 m2) nizke.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
bunny - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (813) - 67.176 (?), 17.1.2017 11:12

tie namerané údaje sú v pohode, len je tlačová chyba v jednotkách, má to byť t/ha. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9,  10   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika