Při poskytování těchto stránek nám pomáhají soubory cookie. Používáním stránek s tím vyjadřujete souhlas.
Další informace.
Ú v o d n í   s t r á n k a  |  Reklama   
Zahradní domky.cz
Chatky, zahradní domky a domky na nářadí, dodání po celé ČR.
Nábytek Vladeko
Dřevěný zahradní nábytek, doprava po ČR zdarma

Brambory > Jakou odrůdu brambor doporučujete

Jakou odrůdu brambor doporučujete

host - xxx.xxx.227.97 (?)
16.1.2017 14:30

Dobrý den, 

kde kupujete sadbu? Ráda zkouším nové odrůdy. 

Ukázat polohu příspěvku v diskuzi >
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna

host - xxx.xxx.246.18 (?)
31.1.2009 15:36, počet návštěv: 256141
Přejít na: tento příspěvek (zjistit adresu)

Dobrý den. prosím poraďte. Chtěli bychom si vysadit brambory pro přímý konzum na pár řádků. Jako sezoní lahůdku - nové brambory ze zahrádky rovnou na talíř. Uskladňovat nemáme kde. Loni jsem si nechala poradit u prodejce... a jak to tak bývá splakala nad výdělkem, neboť doporučil čeho se potřeboal zbavit. Nejenže nebyli ranné, ale ze světlé sadby vyrostly červené brambory, chuťově né moc dobré, vhodné tak na salát. Letos bych šla ráda nakupovat trochu připravena. dík Lucka

Připojit reakci   

new dawn (301) - xxx.xxx.176.18 (?)
31.1.2009 23:03
Přejít na: předchozí příspěvek | tento příspěvek (zjistit adresu)

Volila bych "Impala", po výsadbě dát přes ně netkanou bílou textilii, urychlí se tím ještě víc.   Lída

Připojit reakci

host - xxx.xxx.70.100 (?)
4.2.2009 10:34

Chuťově vynikající jsou Keřkovské rohlíčky. Ale jako u každé rostliny platí, že nelze mít všechno, platí to i o rohlíčkách. Jsou málo úrodné, do dobrých půd a náročné na agrotechniku.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.53.209 (?)
20.2.2009 13:08

Ze světlé sadby vyrostly červené brambory???

Připojit reakci

host - xxx.xxx.16.190 (?)
20.2.2009 13:25

Dost těžké radit, protože uznaných odrůd brambor je mnoho. Já to dělám tak, že se podívám, co se u nás v okolí za sadbu brambor prodává, podívám se na net, co ta brambora "umí" /rannost brambor, jaký je to varný typ, jakou dávají úrodu.../a podle toho si vyberu. Stejně budete vybírat z cca 6 druhů, co budou u Vás prodávat

Připojit reakci

Maty (946) - xxx.xxx.97.44 (?)
20.2.2009 15:22

Moje favoritky jsou brambory "Karin". Varný typ A, chuťově pro mne nepřekonatelné...
Martin

Připojit reakci

host - xxx.xxx.176.18 (?)
20.2.2009 20:07

Karin jsou chuťově dobré, ale nejsou velmi rané, takže ne "jako chuťovka". A při případném uskladnění brzy klíčí. Už jsem psala nahoře, že nejranější a zároveň chutné jsou Impaly.Má sousedka na zahrádce je právě přirychluje ještě tou textilií, pak jsou opravdu velkmi brzo. Na uskladnění preferuji Dali - oválný tvar, chutné, velké hlízy a hodně, navíc nejpozději ve sklepě klíčí. Lída

Připojit reakci

host - xxx.xxx.1.214 (?)
26.2.2009 23:08

Po zkušenostech dopručuji Filea, udává se jako A/B, ale ověřeno jako výborná žlutomasá odrůda na saláty i přílohy. Není nejvhodnější na kaše, hůře se rozvařuje. Je použitelná i na hranolky, pokud se s nimi někdo dělá. Špatná neni ani Nicole, poslední dobou se hůře shání. Filea jsem dnes zakoupil u nejmenované šlecht. firmy v Horních Počernicích 12,- Kč /bwpikg 

Připojit reakci

LacoSk (85) - xxx.xxx.123.30 (?)
18.1.2013 18:58

Impala je fakt skvelá odroda. Ja som ju vlani kupoval ako typ AB teda pevnejšia ako B. Tento rok ak ju budú mať beriem ju zase. 

Připojit reakci

host - xxx.xxx.208.16 (?)
6.5.2013 1:23

Dovoluji si opravit Impala je tuhost B nikdy nebyla AB a to ještě měkčí B vodnatější.VR odrůdy AB jsou Anuška nebo Finka.

Připojit reakci

Standa_hk (5552) - xxx.xxx.220.186 (?)
6.1.2014 23:10

Impala při přehnojení ledkovým dusíkem je občas tyky řídká jak BC. Sázím jí jen 8-12 hlíz na první týden sklizně, protože pak už jsou jiné VR brambory, které mi chuťově i konzistencí vyhovují.

Připojit reakci

Skalovi.pisek (336) - xxx.xxx.161.138 (?)
20.5.2009 22:49

I u nás jsme Kariny považovali za nejlepší, ale odešli jsme od nich pro malou násadu hlíz. Tak jeko ve všem jde pokrok kupředu, tak i ve šlechtění brambor a od té doby už jsme vystřídali celou řadu odrůd. Snažíme se používat nakoupenou zdravou sadbu, kterou opakujeme max. tři roky. Jeden rok se povedly brambory s devatenácti použitelnými hlízami pod trsem. Návod na pěstování jednotlivých odrůd s tím, co každá odrůda vyžaduje najdete na internetových stránkách firmy Monsanto.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.25.2 (?)
26.9.2011 22:12

Trochu odbočim a doporučim pro zajemce o vlastni brambory k uskladněni, mezi naše favority k zimnimu uskladněni bezesporu patři odrudy Esprit a Jelly.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.3.4 (?)
6.10.2013 18:01

Pro mě osobně po ochutnávce více jak 30 druhů za více než 40 let jsou nepřekonatelné jen dvě. Nikol a Belana.

KC

Připojit reakci

host - xxx.xxx.130.30 (?)
23.5.2009 21:38

Keřkovské rohlíčky jsou velmi raná odrůda, také velmi chutná. Platí však pravidlo, že čím ranější odrůda, tím nižší výnosnost.

Připojit reakci

f.rozkosny (120) - xxx.xxx.184.28 (?)
11.3.2010 13:46

reakce sice až po cca 10 měsících, ale musím. Není to tak úplně pravda. Jedny z nejvýnosnějších odrůd brambor jsou rané Bellarosa, Impala, rané Adéla, Aneta, Marabel. Ba naopak polorané Ditta, Filea, Keřkovské rohlíčky mají nižší výnosy, ale jsou zase kvalitní. U nás se uvádí 5 kategorií ranosti: VR, R, PR, PP, P. Sadba konzumních brambor se v drtivé většině prodává v prvních třech kategoriích, odtud lidové rozdělení do kategorií ranosti rané, polorané, pozdní. 

Připojit reakci

host - xxx.xxx.51.120 (?)
12.3.2010 0:30

Keřkovské rohlíčky: jsou poloranou konzumní odrůdou. Odrůda byla vyšlechtěna na šlechtitelské stanici Keřkov křížením odrůd Višňovské rohlíčky x Parnassia, registrována v roce 1940, restringována v roce 1984. Odrůda byla znovu povolena v roce 1995 na základě ozdravení z meristémových kultur VÚB v Havlíčkově Brodě. Výnos hlíz je nízký, při pěstování je vhodná včasná ochrana proti plísni bramborové. Stolní hodnota: varný typ BA-B (pevná až polopevná, lojovitá konzistence), vhodná pro přípravu bramborových salátů a pro přímý konzum. Hlízy jsou velmi dlouhé, rohlíčkovité.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.25.2 (?)
26.9.2011 22:04

Je těžke radit, každy mame jinou chut a nazor.Pokud seženete odrudu Anuška, Presto nebo Belarosa tak mohu doporučit.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.3.4 (?)
6.10.2013 18:05

Letos mě překvapila ranná odrůda Belana, která měla na mém políčku výnos v průměru 15 ks hlíz od jedné sazenice. Musí mít širší řádky min.50cm aby se tam všechny vešly!

kc

Připojit reakci

host - xxx.xxx.190.228 (?)
20.1.2014 22:58

dovolím si připojit svůj názor. Pěstujeme na soukromé farmě brambory ve větším. Osobně si nemohu vynachválit Laury poznám je po chuti i se šátkem přes oči. Nic jiného už nejím osobně.

Bohužel se traduje taková hloupost o kvalitě brambor s červenou slupkou.

Takže jako druhou odrůdu máme již několik let Adély a nemáme problém je prodat během pár dní přímo po sklizni(po jejich "oddechnutí")

A pokud je někdo fajnšmekr ze zahrádkářů tak ať zkusí odrudu Valfi pozor je fialová i uvnitř:-) Někomu přijde nechutná, ale v salátu vypadá perfektně a při hostině vždy zabodujete. Jen se musí vařit ve slupce.

Chuť má jinou než běžné brambory, sám je mám a jsou moc dobré. Jen mají malé výnosy a menší brambory.

ale kdo chce nechť zkusí a uvidí sám

Připojit reakci

host - xxx.xxx.61.171 (?)
25.11.2015 8:29

Fialové Valfi jsem také pěstoval. Mají nejen nevýhodu, že mají menší velikost a menší výnos ale hlavně jsou dost náchylné ke strupovitosti. Je ale pravdou, že kaše z nich je nepřekonatelná hedvábné konzistence a barvy sepraných džín. Když si člověk zvykne, nemá to chybu. Je pravdou, že poprvé je manželka použila do kopračky a když člověk není zvyklý, tak kombinace barev zelený kopr, fialové brambory, bílá omáčka a žluté vajíčko nevyvolávalo zrovna pocit zbíhajících se slin. Vnouček ale miloval právě tu kaši a byl na barvu tak zvyklý, že když druhá babička udělala kaši z normálních brambor, tak se divil, že není modrá. Díky strupovitosti jsem je přastal dávat, že je časem zase obnovím ale bohužel už se mi nepodařilo sehnat sadbu. Jako raritu a pro ty, kdo mají rádi bramborovou kaši určitě doporučím. Tady jsou Valfi nepřekonatelné.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.208.87 (?)
24.8.2016 23:18

Valfi je na strupovitost náchylná. Je ale pravda, že oblast republiky, kde se brambory pěstují, může stupeň napadení ovlivnit. U nás na střední Moravě, prakticky strupovitost neznáme. Brambory Valfi jsem koupil jako sadbu poprvé v roce 2008. Strupovitostí bylo zasaženo více jak 90% hlíz, z toho některé dramaticky (více jak 70% povrchu). Protože v následujících letech nebyla sadba v naší oblasti k mání, musel jsem používat vlastní přesadbu, protože jsme v tzv degenerační bramborářské oblasti (nížinná poloha 200 m nm.) snažil jsem se pro výběr sadby aplikovat tzv. pozitivní výběry (označování rostlin s nejlepším zdravotním stavem v průběhu vegetace. Třetím rokem pěstování jsem docílil brambor zcela bez strupovitosti. Vzhledem k tomu, že struktura vařených hlíz je ve stupni C - pro výrobu kaší, a výnosové depresi, která se u nás začala projevovat, jsem od pěstování této odrůdy upustil. Pokud má někdo zájem o pěstování odrůd s modrou dužninou, doporučuji místo Valfi u nás na trhu dostupnou odrůdu Double Fun. Na rozdíl od Valfi má dužninu sytě tmavě fialověmodrou, některé hlízy dokonce se zajímavou žlutou skvrnou, dosahuje velmi vysokého výnosu hlíz, vysokého počtu hlíz i velké množství "velkých" hlíz. Hlízy jsou velmi odolné mechanickému poškození, významná je i dormance - odolná proti klíčení do jara. Kdo nepoužívá žádnou chemickou ochranu jako já, jistě uvítá i vyšší odolnost proti plísni bramborové, + 10 až 14 dnů oproti průměru ostatních odrůd. Milovníci salátových odrůd budou nicméně asi zklamáni, ani tato odrůda nepřesahuje kvalitou Béčko. Pro vás doporučuji odrůdy Violete nebo Vittalotte, jejich hlízy jsou však malé, výnosy nízké a mají velmi hluboká očka, proto se musí vařit výhradně ve slupce a loupat. Sadbu navíc nelze sehnat, jako konzumní jen v několika vybraných prodejnách jako dovoz z Francie a ty jsou ošetřeny retardery tak pečlivě, že vám nevyklíčí, takže je to běh na několik let pro opravdové znalce a zájemce. Ještě poznámka ke strupovitosti. Za léta nákupu sadby bych řekl, že strupovitostí byly napadeny nejvíce hlízy nakoupené v severních a středních Čechách, ale mohla to být i náhoda. Před dvěma roky jsem nakoupil sadbu červenodužninaté odrůdy Magenta Love, napadení hlíz bylo prakticky 100% a většina měla i napadeno víc jak 80% povrchu, hlízy připomínaly doslova deformáty. Po dvouleté přesadbě mám napadení méně jak 5% hlíz. Takže si myslím, že oblast pěstování má velký vliv, ale vím, že by bylo pro takové tvrzení potřeba dlouhodobé verifikace. Roman

Připojit reakci

host - xxx.xxx.198.178 (?)
13.1.2016 11:28

odrůdu Belana mají v Albertu pod označením pozdní, stejně tak Princes...

Připojit reakci

Standa_hk (5552) - xxx.xxx.248.27 (?)
13.1.2016 12:53

Jenže v Albertu používají označení "pozdní" jako antonymum k výrazu "nové". Je to tak trochu oříšek, jak nazvat bramboru "k uskladnění" poté, co byly převezeny ze skladu a jsou připraveny k prodeji na brzký konzum.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.25.2 (?)
16.1.2016 14:34

Ale proč se odkazovat na supermarkety. Jen a pouze z důvodů hledání vyhovujících chutí, z ničeho jiného.  Pro získání přehledu nabídky, rozhodně vyhoví přehled na stránkách Vesy Velhartice co se týká Českých odrůd, a Draga co se týká Německých odrůd množených Českými farmaři.  Další možností je navštívit přímo stránky VUB Havlíčkův Brod.

Připojit reakci

limetka (37) - xxx.xxx.182.109 (?)
24.3.2009 12:18

Ahoj Lucko - metodou pokusů a omylů jsme za několik let vytipovali několik odrůd - výborná je Magda, Ditta a také Marabel - letos chci vyzkoušet Princess, jsem zvědavá, jaká bude. Také si vysazujeme jen pár řádků pro přímý konzum. Slušný přehled vlastností odrůd najdeš na stránkách Oseva Agro nebo na stránkách zemědělského družstva Popelín. Držím palce, ať vybereš dobře. Limetka

Připojit reakci

host - xxx.xxx.173.58 (?)
11.4.2016 6:59

Moje oblíbená odrůda je MONIKA.  Jsou to brambory ranné, výnosné, dobré a zdravě rostoucí.Sázím v půlce dubna pod bílou netkanou textilii, podhrabávám již od 10.června, načisto koncem června. Ihned znovu pohnojím a začátem července sázím znovu. Sadbu mám schovanou od jara ve studeném sklepě.Druhou sklizen mám ke konci září, ani ta není malá.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.203.202 (?)
28.3.2009 19:08

Přečetla jsem si prosbu o doporučení odrůdy a tak jsme doma vzali tužky, papírky, vařili a hodnotili. K dispozici jsme měli 6 odrůd:  Anuschka (varný typ BA), Adela (B), Milva (AB), Laura (B), Belana (AB) a Esprit (B). Docela zajímavé odpoledne ve znamení brambor :-). Rodina holt pokusům neodolá. Nejvíce bodů dostala Laura -  poloraná odrůda s červenou slupkou, sytě žlutá barva dužniny. Hlízy zůstávají po uvaření pevné, dužnina netmavne. Dále bych vyzdvihla Milvu - poloraná jakostní salátová odrůda s vynikající chutí. Problém bude sehnat sadbu, je citlivá k viru Y, takže naše sadba je z Německa. Na a do třetice bych doporučila Esprit - chuť byla též výborná, taková hezky bramborová. Nejhůře dopadla Adela, tu jsem donesla ze supermarketu, ta nam tedy skutečně "nejela". Když člověk nemá možnost srovnání, možná mu to nepříjde, ale tady holt konkurence byla.

Připojit reakci

f.rozkosny (120) - xxx.xxx.51.120 (?)
10.3.2010 0:46

Zase jsme o rok starší a možná i o něco moudřejší. Opět je nejvyšší čas myslet na sadbu brambor. Každoročně sázím po pár řádcích 4 - 5 odrůd brambor. Pro nejranější sklizně jsem používal Adoru, Velox, Magdu nebo Impalu či Inovu. Nejrychleji narostou Adory, ale nejchutnější byly Impaly a Inovy (pokud nepočítám o něco pozdnější Rosaru). Na uskladnění se mě nejvíce osvědčily Belana, Dali, Marabel, Lenka, Rosara a Rosella. Chuťově Belana, Dali, Marabel, Lenka (Dita), Rosara. Už jsem toho pozkoušel mnoho, ale z důvodu velikosti zahrádky a z kvalitativních důvodů jsem se nevzdal pěstování Dita (Lenka), Marabel a Belana. Odrůdou Marabel jsem nahradil i velmi rané odrůdy. Nemusím kopat v květnu, stačí když ochutnám skoré brambory okolo 5. června.  V tu dobu mívám ve sklepě ještěkvalitní Dittu. Letos opět zasadím odrůdy MARABEL, BELANA, DITTA a zkusím RAFAELA a PRINCESS.  Pro lepší orientaci přikládám přílohu, kde tučně označené odrůdy jsou mími favority. Možná k nim po letošním roce přibudou i zmíněné Rafaela a Princess. Budu rád i za vaše názory.

Připojit reakci

f.rozkosny (120) - xxx.xxx.51.120 (?)
10.3.2010 1:07

Zpracoval jsem hospodářské vlastnosti vybraných odrůd do tabulky, v programu M. Word, ale nejde to sem vložit. Musím to asi předělat do PDF nebo oskenovat v práci. Takže někdy příště. Tímto se zárověň omlouvám.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.178.235 (?)
10.3.2010 8:15

Cením si Vaši zásluhy na srovnávací tabulce a těším se na ni.Nikde není jako velmi raná zmíněna AGÁTA, kterou jsem jako sadbu letos koupil.Dost mě na pěstování odrazuje strupovitost (asi je v půdě).Nerad používám jakékoliv preparáty a chtěl bych vidět jak jsou v tomto směru ošetřovány BIObrambory. AB

Připojit reakci

host - xxx.xxx.145.195 (?)
10.3.2010 15:25

nejlepší jsou malé s tvarohem a kefírem :-D

Připojit reakci

f.rozkosny (120) - xxx.xxx.184.28 (?)
11.3.2010 13:14

Tak zkouším vložit tu tabulku.

Obrázky:
Bez názvu
Bez názvu
Připojit reakci

host - xxx.xxx.147.174 (?)
22.2.2014 12:27

Děkuji panu Františku Rozkošnému za uveřejnění tabulky. Mohu jen potvrdit většinu údajů o skladovatelnosti Ditty a Dali, nasadím obě, Dali více, vzhledem k tomu, že Ditta je méně odolná plísním. Což můžu zpětně vyhodnotit i z mé zahrady. Dále mi ujasnil rozhodování mezi Marabelou a Adélou. Dám Adélu. V tabulce ještě není Monika. Doporučuji, ale upozorňuji na nižší skladovatelnost vzhledem k probuzení klíčků-prosinec. Jinak i po včasném odstraňování klíčků hned po vyrašení je i koncem února ve skvělém stavu. Ve sklepě mám 8 st C.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.25.2 (?)
11.1.2011 21:22

Dovolím si napsat svůj osobní názor na brambory z vlastní sklizně.Pro zimní uskladnění a konzumaci u nás jasně vítězí Jelly, před ní jsme pěstovali Sante, ta není též špatná.Z raných je nejspolehlivější bezesporu Karin(i po těch letech),ale není špatná ani Colette, a v posledním roce z i raných u nás vede Anuschka.Ale přiznám se, že moc raných brambor nesázíme, protože nejdou moc dlouho v domácím prostředí skladovat, jako brambory polopozdní.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.147.173 (?)
10.3.2010 15:12

Děkuji 203202,že mi ulehčil hledání o odrůdě ADELA.Loni jsem vysadil 3 hlavní odrůdy a 4 odrůdy po 1kg.Také se už delší dobu chystám, že udělám degustaci vařených brambor, zatím k tomu nedošlo. Hodnotit mohu skladovatelnost Ditta=Lenka a Dali jednoznačně vedou. Ve sklepě 8stC skoro neklíčí.Z hlediska skladovatelnosti vedou polorané.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.41.38 (?)
15.3.2011 9:00

Dobrý den, pěstuji odrůdu Belana ale rád bych na letošek vyzkoušel Princess, popř Pacovskou Adélu. Mohu poprosit o vaše názory, co se týče chuti a výnosu zda lepší setrvat u Belany??

Připojit reakci

pepa kot (378) - xxx.xxx.64.250 (?)
17.3.2011 9:31

Nemusíte prosit o názory, stačí si přečíst předcházející příspěvky. Já byl s PRINCESS spokojený.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.198.178 (?)
13.1.2016 11:36

Pro mne je chuťově nejlepší Princess a to už pár let. Je sice drobnější, ty velké obvykle spořádá hraboš a Kariny se ani nedotkne, ale chuť poznám i se zavázanýma očima, jak už tady někdo napsal. Nejlepší jsou uvařené ve slupce, stačí přidat trochu oleje s koprem...

Připojit reakci

13.1.2016 12:47

Nevím, já osobně budu od příští sezóny Princess vypouštět a zůstanu u pěstování Belany, Dalí, Rosary a Laury. Belanu budu pěstovat kvůli nejlepší chuti a univerzálnosti použití, Dalí kvůli dlouhé dormanci, unuverzálnosti použití (a hlavně na hranolky), Rosaru máme rádi jako salátovou a Lauru, protože jako jediná z BC varného typu nám vyhovuje i chuťově. U Princess je krátká dormance, vysoké ztráty od hlodavců a oproti ostatním jen průměrná chuť.

Ještě jsem chtěl pěstovat Satinu, ale tchýně byla líná se ohnout na zem ve stodole, kde osychaly Dalí a vzala mi ze stolu lísku se sadbou Satiny. Když jsem to zjistil, byly už uvařené a servírované na talíř.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.241.241 (?)
19.4.2011 14:31

Moje zkušenosti s Adélou jsou opravdu ty nejlepší. Slušný výnos, úpravné hlízy výborné chuti a výborná skladovatelnost. Ještě nyní mám ve sklepě (ne moc dobrém) hlízy s minimálními klíčky.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.118.6 (?)
22.4.2011 13:28

Moje zkušenosti s Adelou jsou také jen ty nejlepší. Příspěvek někde výše mluví o sice o Adéle, ale kupavané v hypermarketu, kde obchodníci strčí k bramorám ceduli a počítají s tím, že to nikdo nepozná! My jsme k Adéle došli po letech výběru a nyní si tu sadbu kupuji pravidelně. Právě nám chutná nejlépe, i když i na to mohou být přece různé názory.

Připojit reakci

jjindra (3) - xxx.xxx.144.89 (?)
13.1.2013 20:14

Dobrý den.Doporučuji odrůdu Princess, Rosara a Marabel.

Připojit reakci

brousek (58) - xxx.xxx.175.210 (?)
23.2.2013 10:39

Já bych nedoporučoval žádnou odrůdu, každý má jiný jazýček a případně možnosti skladování. Je třeba pokusničit, třeba jen na několika trsech a následně zvolit to co nejvíce vyhovuje pomínkám. To je jazyku a sklepu. Samozřejmě, velmi důležité je, vést si podrobné záznamy, protože to děláme pro sebe a ne pro trh.

brousek

Připojit reakci

24.4.2013 0:29

Brambory pěstuji 40 let a prošlo mi rukama nespočet odrůd, prodávám uznanou sadbu 20 let, takže znám a ochutnal jsem současných asi 40 odrůd, takže můžu srovnávat o které odrůdy je zájem a které chutnají také se dobře pěstují.Každá odrůda se může lišit v chuti podle toho, kde byla vypěstována, jak byla nahnojena, jaký byl rok množství srážek, průběh počasí.Z velmi ranných se stále hodně pěstuje impala je nejvýnosnější, ale průměrné chuti, ale je na ústupu/trpí na virusy/Novější je nadějná monika.Nejrycleji roste magda, menší výnos, chuťově dobré agáta, anuška, finka,rosára tyto se hodí i na salát AB, BA.Z ranných je nejpěstovanější marabel chuťově dobrá na jaře brzo zároveň skarin klíčí.Adéla výnosná odolná odrúda, dobrá skladovatelnost, spolu s dali.Belana salátová, chuťově jedna z nejlepších, někdy hodně drobných dle počasí/málo vody/Z poloranných výborné červené laura a red anna, salátová ditta, velké brambory agria, výnosné esprit a polopozdní jelly.Poslední čtyři výborně skladovatelné.Pro pěstování brambor je důležitý kompost a zelené hnojení a rozdíl v chuti mezi brambory pěstovanými s chem. hnojivy je podstatný.Důležité je udržet porost bez plísně, většina odrůd se bez postřiku nedá vypěstovat, když je deštivé počasí a je potřeba začít ve výšce 30- 40 cm, po objevení plísně je pozdě.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.41.143 (?)
24.4.2013 12:53

Brambory pěstuji 40 let a prošlo mi rukama nespočet odrůd, prodávám uznanou sadbu 20 let, takže znám a ochutnal jsem současných asi 40 odrůd.

Jaký máte názor na odrůdy Rosagold, Mariška, Elfe a Madeleine. Děkuji

Připojit reakci

host - xxx.xxx.148.21 (?)
24.4.2013 15:08

Dakujem za hodnotny prispevok ohladom odrôd zemiakov, lebo ked clovek pozera na internete, tak skoro kazda by mala byt dobra.

Zaujimal by ma vas nazor na odrodu Bellarosa, a dalej by som chcel poprosit o dalsie informacie, ako zapravujete kompost do pôdy a kedy, ake rastliny na zelene hnojenie pouzivate, ake postreky pouzivate, ako pripravujete pôdu, sadbu a podobne. P.Z.

Připojit reakci

5.5.2013 16:46

Odrůdu Bellarosa a Maryška jsem nezkoušel,  maryšku vyzkouším, Maeleine a Elfe jsou chuťově dobré odrůdy, ale teprve doba určí zda se osvědčí, ale věřím stále Marabel, která je osvědčená.Firmy, které mají licenci na jednotlivé odrůdy tlačí stále nové odrůdy, které než se stačí na trhu zabydlet, tak jsou nahrazovány dalšími a nikdo se v tom nevyzná, jen chtějí ovládnout trh.Pokud se hnojí hnojem tak se zapravuje plytkou orbou v srpnu a přeorává v listopadu je to proto, aby se stačil rozložit, stejně je to se zeleným hnojením. Mělo by se zapravit do půdy, co nejdříve, aby se rozložilo v půdě do zimy.Na zelené hnojení můžete použít cokoliv, co udělá rychle hodně zelené hmoty např. akelu. Kompost můžete dát před orbou na podzim nebo dát hrstku nad každý brambor když sázíte.Na jaře je potřeba srovnat bránami pozemek, nechat proschnout a potom radlami dvakrát proradlovat nebo rotavátorem s vari pojezdit a nakypřit.Sadba používám certifikovanou, na bedničkách na světle předklíčenou.Brambora potřebuje kyprou vzdušnou zem, ani suchou ani přemokřenou, proto se pěstuje v hrůbcích.Důležitý je boj s madelinkou/ používám mospil/ a plísní, stříká se preventivně ve výšce porostu 30-40 cm akrobat, ridomil opakovaně podle počasí za 10- 14 dnů.Porost před sklizní a pokud se objeví plíseň je třeba posekat a uklidit, aby plíseň z nati nepřešla do hlíz a nehnily.Přeju dobrou úrodu.

Připojit reakci

adri (260) - xxx.xxx.58.245 (?)
5.5.2013 16:59

Zdravim, mam taticku otazku, vzhladom na predchadzajuci prispevok: "...Porost před sklizní a pokud se objeví plíseň je třeba posekat a uklidit, aby plíseň z nati nepřešla do hlíz a nehnily...". Ja som nikdy neposekala nat zasiahnutu plesnou (a kazdy rok mi vdaka nej totalne odide), no nikdy som nemala probem so skladovanim zemiakov, z minuleho roka ich mam este stale, minimum klikov, chut vyborna... moze vobec pliesen na byliach nejakym sposobom ovplyvnit samotne hluzy?adri

Připojit reakci

6.5.2013 1:16

Je to preventivní opatření a doporučuji u všech odrůd zvláště u dali a odrůd s hladkou slupkou.Plíseň sjede po lodyhách a také z listů do půdy a tam kde jsou málo přikopčené brambory infikují hlízy, zvláště za mokrého počasí a je škoda kopat shnilou polovinu úrody.Mi se to stalo jednou a od té doby si dávám pozor.

Připojit reakci

pepa kot (378) - xxx.xxx.64.250 (?)
16.12.2013 6:54

Souhlasím s,,brouskem"(175.210) Různým odrůdám brambor se daří jinak v jiných oblastech, různých nadm. výškách.

Připojit reakci

6.1.2014 21:59

Na výslednou chuť brambor má vliv mnoho činitelů, vláha v jakou dobu, hnojení, typ půdy, nadmořská výška, agrotechnika, použití chemie a ne každý rok je vhodný pro danou odrůdu, podle vývoje počasí a podle toho se také liší chuť dané odrůdy a jiná chuť odrůdy je na vysočině, jiná na hané, jiná na jihu.Chce to doporučovanou odrůdu vyzkoušet a více let,  potom hodnotit, pěstuju impalu, marabel, karin, dal iskoro 20 let tak mohu hodnotit, adélu, red annu, lauru, agrii méně let, ale osvědčily se.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.48.253 (?)
25.1.2014 22:06

Dobrý den

Souhlasím s Vámi. Jsem z Polabí a rozhodně mohu doporučit Lauru.Krásné hlízy a slušný výnos. Chuť výtečná.  Jinak Red Anna je matka Laury. Josef 

Připojit reakci

Igi (71) - xxx.xxx.187.109 (?)
14.4.2014 21:25

Já dnes dal do země údajně velmi rannou odrůdu Monika. Jaké s ní máte zkušenosti? A pak ještě poloranou, ale ta nevím jak se jmenuje. Koupil jsem ve vyhlášeném místním obchodě, bohužel prodavač poznal, že jsem začátečník, tak snad mi nedal něco čeho se potřeboval zbavit.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.147.46 (?)
12.3.2015 12:15

Dpbry den, co rikate na odrudu colette? Dekuji za nazory. Je lepsi nez Impala?

Připojit reakci

Standa_hk (5552) - xxx.xxx.244.2 (?)
12.3.2015 12:40

Colette je určitě chuťově lepší než Impala. Impala je však o 3-6 dnů ranější než Colette. Tak si vyberte jestli preferujete chuť u VR/R nebo rannost VVR/VR.

Připojit reakci

seky (120) - xxx.xxx.132.254 (?)
12.3.2015 13:56

Letos zkoušíme Magdu a Colette, chceme je co nejdříve vysadit, ještě tak týden a klíčky budou akorát.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.25.151 (?)
15.6.2015 7:32

Pěstujeme brambory 25 let a vystřídali jsme spoustu odrůd. V diskusi postrádám odrůdu AGRIA která je velmi výnosná. Je varný typ B-C čili rozsýpavá. U nás však jsou moučnaté brambory oblíbené. Ještě chuťově lepší byla odrůdy SANTÉ , ale zřejmě se přastala dělat sadba. Nebyla tak žlutomasá jako Agria, ale voněla bramborově. Samozžejmě se moučnaté brambory musí omastit a potom se škvarky to je pochoutka. Jinak mnoho konzumentů má rádo salátové a pro ty děláme odrůdu DALI která neklíčí. Z ranných nám, velmi dobře vycházela VALLETTA, ale v Havlíčkové Borové ji přastali dělat. Překvapila mne letos nová odrůda Agáta. Má pěkné ranné hlízy. Vyhodnocovat se však musí vžda po několik let. Např odrůda CARERA byla jeden rok výborná a další rok černaly a vodnatěly hlízy. Pokud jsou v 10 kg černé dvě, již je to špatné a je dobře, že mi to zákazník řekne. Plevel v bramborách nestříkám, naopak trochu heřmánku, či jiného plevele zlepšuje přes kořeny chuť brambor.

Připojit reakci

pirko (42) - xxx.xxx.122.114 (?)
13.1.2016 12:37

Collette jsme pěstovali cca 20 roků, výnosná a dobrá. Žena si začala stěžovat že po oloupání černají, přešli jsme proto na Anušky, celková spokojenost. Jsme z polabí.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.210.242 (?)
1.3.2016 22:28

Jak jsem výše uvedl pěstují brambory 35 let a sadbu prodávám od 90 let takže mám jak své zkušenosti tak i informace od odběratelů.Je snaha zahraničních firem dodávající sadbu tlačit na trh nové odrůdy, které se málokdy ujmou.Za stálice jde v považovat u VR magda, impala,colette, agáta,monika, rosára červená.Ranné marabel, adéla, dali, belana.Polorané ditta, concordia, laura, red anna, krone,jelly, agria.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.168.81 (?)
2.3.2016 9:23

Dobrý den. Mojí oblíbenou odrůdou je také Agria. Bývala to odrůda na výrobu hranolků. Žlutá s vysokým obsahem škrobu a výraznou bramborovou chutí. Nechtnají mi "prázdné" brambory. Jiným lidem ale zase nechutnají škrobnaté brambory. JG

Připojit reakci

host - xxx.xxx.66.26 (?)
2.3.2016 9:45

Moji oblibenou odrudou se stala polopozdni Jelly. Velmi chutna (vyslechtena z Marabel), odolna, vynosna.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.248.22 (?)
2.3.2016 10:57

Kamarádka preferuje Marabel, já i z důvodů pozdějšího klíčení v panelákovém sklepě Dali.           Lída

Připojit reakci

2.3.2016 12:24

Impala bývala výborná nejrannější odrůda, ale za posledních 6-8 let se mi nepodařilo sehnat bezvirózní sadbu. Proto ji u mne nahradila nejprve Colette a nyní Rosára.

Ve skladovatelnosti je Dalí nepřekonatelná, protože je loňská hlíza použitelná měsíc po sklizni letošních k uskladnění (tedy v srpnu 2015 byly použitelné i ty sklizené v srpnu 2014).

Připojit reakci

Walter (1245) - xxx.xxx.168.21 (?)
2.3.2016 12:40

Pěstuji jen rané odrůdy Impalu a Rosaru. Rosara je výnosnější, Impala ještě trochu ranější.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.195.173 (?)
25.6.2016 11:05

Ve kterem mesici jste sadil Impalu a za jak dlouho se sklizeji?..

Připojit reakci

host - xxx.xxx.248.128 (?)
25.6.2016 12:13

Impala ma vegetacnu dobu tuším 72 dní. Sadievame ju v rôznych rokoch rôzne, podla aktualneho počasia. Minuly rok sme ju sadili 1.3. (prveho marca=března!) a vykopavali na "zamrznutych", t.j. okolo 10. 5. (10.mája!!). Sused sadil zemiaky a my sme vykopavali... hm.

Tento rok sme sadili Impalu okolo 25.3. a este aj tak zamrzla, vlastne OMRZLA, listy zcernali a odkvicli. Trvalo asi 3 tyzdne, kym sa rastliny spametali a zacali zase rásť.  V tychto dnoch to dobehli a uz je skoro vsetka vykopana.

Aj preto nesadime vsetko v jednom termine, ale v rozmedzi cca 5-6 tyzdnov. Tu najranejsi Impalu v dlzke cca 50 metrov si takto mozeme dovolit riskovat, ked zmrzne tak zmrzne, a ked nezmrzne, tak máme domáce rane zemiaky velmi skoro.

Připojit reakci

Walter (1245) - xxx.xxx.168.21 (?)
26.6.2016 18:25

Sázím v prvních dnech dubna a sklizeň začne tak do dvou týdnů, nať už polehává a začíná žloutnout.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.208.87 (?)
25.8.2016 0:29

Doporučit jednu odrůdu není asi jednoduché. Co chutná jednomu nemusí druhému. A jestli se některé odrůdě někde trvale daří, jinde zrovna nemusí. Je potřeba si hlavně ujasnit, jestli máte rádi salátové odrůdy, nebo spíš moučné - na kaše. Zásadní je, zda brambory pěstujete doma s pečlivostí a láskou, ručně sklízíte, bez používání chemie a bez, nebo pokud možno s minimem průmyslových hnojiv. Velkovýrobní způsob pěstování, skladování, přepravy a v neposlední řadě způsob prodeje zejména ze strany řetězců (praní brambor by mělo být stejně trestné, jako vražda), to vše má na všechny jakostní ukazatele naprosto nevratné devastující účinky.  Ve výsledku to znamená, že to co koupíte v obchodě, je v drtivé většině případů úplně stejné - mrtvá smradlavá hmota zcela bez ohledu na odrůdu. Pokud ale jste schopni si pěstování užít, pak pro labužníky salátových odrůd doporučím MARILYN - odrůdu pěstuji od r. 2010, vynikající salátová luxusní odrůda, nádherně hladká žlutá slupka, vysoký výnos hlíz, vasoký počet hlíz, specifický hruškovito-ledvinovitý tvar hlíz, za kyprou lehčí půdu a dobře okopčená se odvděčí ještě vyšším výnosem, nedostatkem je snad světlá dužnina a kdo nemá dobrý sklep předčasné klíčení hlíz. Dále dporučuji Francellinne a Roseval. Obě jsou odrůdy s červenou slupkou a žlutou dužninou, tvar hlíz dlouhý, varný typ A salátová. Obě odrůdy jsou na pohled prakticky stejné. Nevýhodou Francelline je předčasné klíčení v teplejších sklepích, kdežto Roseval vydrží do jara. Naprostá elita pro znalce je Ratte. Tato exkluzívní salátová odrůda mimořádně pevné konzistence má velmi až extrémně dlouhé hlízy, (v roce 2014 jsem měl běžně hlízy široké 3 - 4 cm ale dlouhé 15 i 18 cm). Tato odrůda je vyloženě určená pro výrobu salátů a vaření výhradně ve slupce (pro úzké hlízy jinak prakticky ani nelze). Mám přátele, kteří konzumují tyto brambory samotné jako lahůdku, po uvaření se krásně loupou po celé délce ve tvaru špony. Pěstování je pro opravdové milovníky do půdy lehčí a jemné pro drobnost hlíz. Je běžné, že pod jednou rostlinou naleznete klidně 50 - 70 hlíz, zaznamenal jsem i přes 80, ale většina bude jen o tlouštce 1,5 - 2 cm a délce 5 - 6cm. Záleží pak jen na vaší trpělivosti se sklizní a přípravou k vaší spokojené konzumaci. Velmi nám chutná odrůda Baccara, která má po několik let stabilní a vysoké výnosy krásných podlouhlých hlíz, odolná ke klíčení do jara. Je velmi dobrá jako přílohová odrůda a velmi se osvědčila pro přípravu bramboráků. Na bramborové kaše používáme Asterix, červenoslupkou odrůdu se žlutou dužninou, která pravidelně dosahuje velmi vysokých výnosů velkých hlíz, navíc má velmi dobrý zdravotní stav v nati (přesadbu používam 6 let, nať bez viróz a velmi odolná plísni bez ochrany v průměru odrůd). Pro nejranější sklizně se osvědčily odrůdy Carrera, Riviera a Presto. Nedaří se u nás Impale - opakovaně silný výskyt viróz. V současné době je povolených asi několik set odrůd. Je potřeba zkoušet, která odrůda právě vám padne do oka. Dobrou chuť.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.248.71 (?)
25.8.2016 7:29

Dobry den, mozete prosim blizsie upresnit skodlivost hypermarketoveho praní brambor? Dakujem.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.227.97 (?)
16.1.2017 14:30

Dobrý den, 

kde kupujete sadbu? Ráda zkouším nové odrůdy. 

Připojit reakci

bunny (764) - xxx.xxx.67.176 (?)
16.1.2017 14:38

vesa-velhartice

Připojit reakci

Ivan Hlavatý (4131) - xxx.xxx.234.141 (?)
16.1.2017 14:57
...
Obrázky:

Připojit reakci

vyslouzil (17240) - xxx.xxx.67.66 (?)
16.1.2017 15:14

Jen jako perličkum uvedu, že jedinou odrůdu, co jsem pěstoval z výše napsaných byla Red Anna. Paradoxem je, že úroda byla oproti jiným mimořádně velká.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.231.203 (?)
16.1.2017 18:28

Z vyse uvedenych jsem pestoval, Marabel, Agria, Laura a Red Anna. Vynos uvadeny u Marabel se mi moc nezda.

Je to rana odruda, u mne mela stredni odruda Laura (ve stejnem roce, pestovano velde sebe) vynos o 1/2 v vyssi nez Marabel.

Připojit reakci

Hospůdka na mýtince (97) - xxx.xxx.38.61 (?)
16.1.2017 22:46

U brambor asi velmi záleží na podmínkách a způsobu pěstování, první brambory (Rosara) jsem pěstoval v roce 2006 jen na zkoušku, zda to jde, jen položené na trávě a zasypávané posekanou trávou. Úroda byla nečekaně velká.

Povzbuzen výsledkem, objednal jsem o 2 roky později celkem 6 odrůd z Vesy Velhartice a z Pacova po pěti kg sadby pd každé vybrané odrůdy a osázel cca 1500 m2 opět do trávy. Bohužel slimáků bylo ten rok tolik, že sklizeň vrátila přibližně jen dvojnásobek zasazených hlíz. Kupodivu opět většina dobře přeživších byla opět Rosara a Bella.

Ač se podnebí zde blíží bramborářské oblasti Vysočiny - 550 mnm, těžká půda, přesto mé další pokusy s pěstováním brambor v záhoně,  byly díky hlodavcům z blízkého pole a slimákům poměrně neúspěšné. Před dvěma roky jsem z rodinných a časových důvodů nevybral úrodu ze země a byl jsem následně velmi překvapen úrodou a hlavně kvalitou hlíz.

Nepoužívámn žádné postřiky, a abych se přiznal, ani okopávání mi moc nejde, ale zřejmě tím, že již nezkouším dělat bramborové pole, ale nechám brambory růst mezi ostatní vegetací, a to i mezi kytkami, jsem s úrodou spokojen.

Rosara, Bella - červené, a ještě jedna neidentifikovalná žlutá odrůda se mi v mých podmínkách velice osvědčily - asi zvykly na místní podmínky. Soused si ode mne bral sadbu Belly a o 400 metrů dál (ovšem on poměrně dost hnojí a postřikuje) mu hlízy černaly - asi moc dusíku a nebyl spokojen.

Vůbec se nedivím, vždyť i v hypermarketu se brambory od jednoho dodavatele kvalitou a výdrží velmi liší.

Připojit reakci

Mikeš13 (1898) - xxx.xxx.224.68 (?)
17.1.2017 8:05

Nevím, při jaké intenzitě pěstování a v jakých podmínkách odrůdové zkoušky proběhly, ale uvedené výnosy se mi zdají dosti nízké.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.35.93 (?)
17.1.2017 10:03

Taky se mi to zda na 1 ar (100 m2) nizke.

Připojit reakci

17.1.2017 11:12

tie namerané údaje sú v pohode, len je tlačová chyba v jednotkách, má to byť t/ha. 

Připojit reakci

Ivan Hlavatý (4131) - xxx.xxx.234.116 (?)
17.1.2017 14:01
V tej tabuľke zo 16.1.2017 v mojom príspevku sú podľa všetkého zle uvedené údaje o úrode v kg/ár (malo by to byť všetko krát 10, teda desatinná čiarka posunutá o 1 miesto doprava). IH
Obrázky:

Připojit reakci

17.1.2017 14:41

pozerám, že mám veľa spoločného s odrodou zemiakov Timea. tiež obrovský potenciál, zatiaľ nenaplnený :D akurát nechápem potom tým meraniam u nás, kde sa výnosy pohybujú na úrovni 50-70 t/ha a vo svete je to aj menej ako polovica. na druhej strane počítam moje výnosy, tak sa pohybujú na úrovni krajím západnej európy :D

Připojit reakci

host - xxx.xxx.35.93 (?)
17.1.2017 15:09
Vynos ze zkušebního pestovani bude o dost vyssi, nez realny vynos na poli. Timea - není uvedena odolnost vuci hadatku bramborovému, coz je dulezity ukazatel.
Připojit reakci

Ivan Hlavatý (4131) - xxx.xxx.234.165 (?)
17.1.2017 15:17
Tu.
Obrázky:

Připojit reakci

host - xxx.xxx.35.93 (?)
17.1.2017 17:15

Papir snese vsechno a kde kdo si na nej muze napsat, odruda je odolna proti hadatku bramborovemu.

Ale odolnost proti hadatku bramborovemu se vycisluje, napr. Ro1, 3-5.,

U ruznych odrud brambor je odolnost ruzna (ruzne vycislena)..

Připojit reakci

Ivan Hlavatý (4131) - xxx.xxx.234.224 (?)
17.1.2017 18:28
Trochu papiera. (A tak trochu aj k tomu "kde kdo"...). IH
Obrázky:

Připojit reakci

host - xxx.xxx.189.44 (?)
17.1.2017 19:19

Tak uz se nam to rozkryva. Ovsem uvedena jen odolnost vuci hadatku bramborovemu - patotyp Ro1, odruda Timea na hodnote (jen) 7. 

U jinych odrud byva uvadena odolnost i vuci dalsim patotypum hadatka napr. Ro1-5.

Ale nic proti odrude Timea, chce to vyzkouset, mne se osvedcila polopozdni odruda Jelly.

Připojit reakci

17.1.2017 19:45
Ešte k tým patotypom (je ich viac) a hodnoteniu odolnosti.
Obrázky:

Připojit reakci

host - xxx.xxx.189.44 (?)
17.1.2017 20:08
Hodnoceni odolnosti (1-9) jsem na internetu nasel, ale v tech patotypech mam trochu zmatek. Nenasel jsem nikde poradne, kolik jich vlastne je a pokud se uvadi odolnost Ro1, 3-5, tak proc tam chybi 2.
Připojit reakci

17.1.2017 21:06
Tých patotypov je dokopy zrejme 8: Ro 1 až 5 a Pa 1 až 3. Viď fotky. IH
Obrázky:

Připojit reakci

17.1.2017 15:18

myslím, že ten ústav pri každej odrode uvádza len odolnosť voči plesni, chrastavitosti a mechanickému poškodeniu. 

Připojit reakci

host - xxx.xxx.21.214 (?)
18.1.2017 12:44

Abych nezakládal nové téma, zajímá mě, která odrůda je nenáročná na vodu.Zatím jsem se dobral k odrudám: Karin, Desiree a Karera.Znáte někdo další odrůdy?Děkuji.

Připojit reakci

18.1.2017 12:48

napr. finessa

Připojit reakci

host - xxx.xxx.21.214 (?)
18.1.2017 13:59

Tak zrovna tu jsem nikde neviděl.Jiné by nebyly?

Připojit reakci

Ivan Hlavatý (4131) - xxx.xxx.234.232 (?)
18.1.2017 17:16
Ešte pár tipov do sucha.
Obrázky:

Připojit reakci

host - xxx.xxx.187.84 (?)
18.1.2017 19:11

A ma nekdo s temi odrudami "do sucha" zkusenosti (nejlepe v suchu)?

Papir snese vsechno, tam si muze kazdy napsat co chce.

Připojit reakci
Založit nové téma Nápověda
  Název diskusního téma   Počet příspěvků   Datum   Počet návštěv
Pálivost brambor - Laura823.8.2019261
Bramborová nať2618.8.201955866
Brambory odolné mandelince817.8.20193743
Pokus s bramborami 6316.8.20197638
Drátovci v bramborách1711.8.201960305
Brambory nevyklíčily 511.6.20191265
Mandelinka264.6.201918874
Sázení brambor112.6.201910480
Neskora vysadba zemiakov331.5.2019606
Brambory v pytlích2718.4.201927551
Velmi ranné Princess712.4.20198092
Úrodnosť bramborov628.3.20191654
Bataty, pestovani a obsah solaninu1925.3.201923285
Choroby brambor 1918.1.201932531
Brambory nevyklíčily615.1.20193736
Sadbové zemiaky - stupeň množenia715.1.20198191
Jedovate listi a stonky brambor?624.11.20182447
Mohu sklízet rané brambory na podzim?3521.11.20188315
Červivé brambory? 52.10.20182546
Něco navrtává brambory82.10.201810692
Granulovaný hnůj130.9.20181568
Odrůda Glorietta311.9.20183208
Gumové brambory při sklizni63.9.20182800
Brambory 2018 529.8.20183977
Čím jsou napadeny brambory? 523.7.20182911
Brouk žeroucí brambory 322.7.20181893
Druhá sklizeň brambor?182.7.201810802
Jak zvýšit výnosy brambor7820.6.2018148283
Postřik proti plevelu1310.6.20184328
Brambory 20 cm hluboko netřeba kopečkovat?1510.6.20188297
Vadnutí brambor29.6.20182158
Pokrútené listy zemiakov, čo to môže byť? 1224.5.20184577
Vysoké natě u brambor520.5.20183473
Síran draselný a brambory274.5.20189242
Bataty502.5.201848893
Brambory Laura - jak rostou?923.4.201813578
Sázení brambor - kolik?167.4.201849759
Klíčky z brambor316.3.20182345
Co zasázet k bramborům, je to nutné?1015.2.20185069
Černé fleky v hlízách - co to je?35.2.201815117
Další diskuze: 1, 2, 3, 4, 5 >  
Fórum pro chovatele - domácí miláčci, psi, drůbež, králíci, včely, krmiva, pelíšky
Roční kohout padá do sedu, nohy ho neunesou21.8.2019
Záchůdek catgenie 120+20.8.2019
Chov krůt16.8.2019
Nemocná chodidla slepic15.8.2019
Chov pstruhov12.8.2019
Další příspěvky > 
Úvodní stránka | Informace o serveru | Podmínky užívání | Reklama
(c) Lupo Media s.r.o. 1999 - 2019
Jak Google využívá data, když používáte weby nebo aplikace našich partnerů