Sundavillea Red - pěstování



   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
                     
host - 253.5 (?) 
9.10.2011 13:00

Já chtivá brzkého květu, jsem tuto kytičku dala ven a poslední jarní mráz ji spálil.Honem, honem jsem si pořídila druhou rostlinku a co se nestalo?!Ta spálená brzy znovu obrazila a začala kvést sice později, než ta zdravá, ale kvete, jakoby se chtěla odvděčit, že jsem ji nevyhodila... zatím vyhazují další květy, už je musím uklidit domů, aby to nedopadlo jako na jaře!!!Zdraví vás Jarka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
                     
host - 178.252 (?), 6.12.2011 19:06

Zdravím, já Sundavilleu pěstuji druhým rokem, poslední dobou mě na ni začali žloutnout a opadávat lístky, mám obavu, aby mě vydržela do jara, kdy ji dám ven na balkon, podotýkám,že v místnosti netopím, aby měla co nejnižší teplotu.Honza.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 92.7 (?), 22.3.2012 22:59

Ahoj Honzo, já mám taky tuto květinku od předminulého roku, přes zimu ji mám v ložnici, kde taky netopíme, ale teplota se pohybuje kolem 22 stupňů.Zalévám, až je zemina na povrchu suchá a jednou za 14 dní aplikuji postřik na list Frutopan a nemám s ní problémy.Listy jsou krásně lesklé a zelené.Vloni měla pět kvítků, doufám,že letos se mi odmění za téměř mateřskou péči množstvím překrásných květů.Zdraví Honza.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 77.171 (?), 31.3.2010 19:25

Dobrý den, prosím poraďte. Mám mladou rostlinku, byla jednou zastřižena, má pěkný výhonek. Teď začíná duben, mám ji ještě stříhat? Kdy a jak často, kdy se stříhá naposledy? Děkuji.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 18.72 (?), 18.3.2009 11:11

Tuto rostlinu mám na jižním okením parapetu celoročně již druhým rokem, kde přes zimu je teplota okolo dvaceti stupňů (a více), v noci klesá teplota na patnáct stupňů, má dostatek světla, je pravidelně hnojená a zalévaná. Zatím neopadala a loni krásně kvetla, uvidíme co provede letos. Doporučoval bych rostlinu přes zimu přesunout do místnosti s normální teplotou okolo 18 - 20 stupňů s dostatkem světla a měla by přežít. Karel

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 76.194 (?), 25.5.2009 14:22

Dobrý den, koupila jsem také tuto kytičku, ale je růžová. Koupila jsem ji již kvetoucí a nyní, asi po 14 dnech začala opadávat. Nevím, co se stalo, zálivku ´má přiměřenoua a přihnojená je již také. Je na venkovním parapetu (okno na jihozápad), v keramickém květináči. Prosím o radu. Děkuji Hana.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 211.215 (?), 26.5.2009 16:19

Dobrý den, dnes jsem také zakoupila tuto nádhernou rostlinku, ale z kusých informací u květiny jsem se dozvěděla, že je možné ji pěstovat i v pokoji. O to bych moc stála, venku si jí tolik neužiju, prosím o radu zda je to možné a zda s tím má někdo zkušenost. Mám velký, velmi světlý a teplý obývák s okny na jih a západ, podle štítku na květině se mi zdálo, že by se jí tu mohlo líbit. Co teď, když všichni píšete o pěstování venku.Děkuji za rady, Iva

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 36.146 (?), 27.5.2009 17:13

Já také zakoupila tuto rostlinu -letos už podruhé, loňská mi na slunci povadla, opadaly poupata a nakonec, přes všechnu péči, odešla do věčných lovišť. Naštěstí byla menší a tudíš levnější. Ani letos jsem neodolala a zakoupila v OBI časně na jaře (už asi v dubnu) krásnou, vzrostlou červenou pnoucí se po opoře, už ne tak levnou (500,-).  Po loňské neblahé zkušenosti jsem ji dala na druhý balkon - východní, kam svítí slunce od východu asi do 11 hod.  Zalévám střídmě, jen když vysychá, přihnojuji normálním hnojivem na kvetoucí rostliny a zatím jsem ji nepřesadila. Vypadá nádherně, nasazuje nová poupata a vyhání dlouhé výhony. Myslím, že se jí daří.  Pokojové prostředí jí myslím nesvědčí, je příliš suché, i když někdo tu psal, že ji doma pěstuje.  Jen se trochu bojím zimy, když jsem si přečetla příspěvky o přezimování,  naskakuje mi husí kůže.  S pozdravem Romana

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
micuko - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (712) - 19.201 (?), 29.5.2009 13:58

Dobrý den, tak ta moje krasavice je už taky v háji zeleném. (viz.foto nahoře)Druhá zima za náma a vypadalo to slibně, začala obrážet a najednou uschla.Šlo to velmi rychle, jeden výhon za druhým a je konec.Novou jsem zatím nekoupila.Ale... Jinak všem propadlým této krasavici přeji hodně zdaru v pěstování a ať se vašim sundavilkám daří.Hezký den.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 143.253 (?), 31.5.2009 21:33

Dobrý večer, přesně jak tady píšete jsem dopadla já akorát potřetí, v létě nádhera každý rok, alevydržely tak do unora pak uschly tak jsem si řekla že už si ji nikdy nekoupím ale ve čtrtek jsem byla v zahradnictví a oni je tam měli paní zahradnice říkala že ji pěstuje doma tak já jsem si ji zase koupila a to proto že byla za babku vysoká 26cm 6květů za 48kč.Mám ji na jižním okně ven ji asi nedám, ale nevím co budu dělat s ní v zimě.Všechny rady jsem si přečetla, a jen tiše závidím jak se Vám ji daří přezimovat.Všem přeji krásné léto, a hodně radosti z kytiček.Marie

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika