Sundavillea Red - pěstování



   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
                     
Bohuna - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (166) - 186.113 (?) 
22.9.2008 17:20

Já ji nevlastním, ale mají ji rodiče. Otec pro ni udělal drátěný kruh a propletl ji dokola. Něco podobného jako se to dělá u mučenky. Mají ji od loňska a nádherně jim kvete již dlouho. Přes zimu ji měli v chodbě u okna, přes léto byla venku (dopolední sluníčko). Otec ji vůbec nestříhal. Měla hodně květů a tak si myslím jestli to nebylo tím, že je tak rozvětvená. Na jaře si ji zkusím rozmnožit. Tak ať roste a kvete jako rodičům!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
                     
host - 121.120 (?), 12.10.2008 1:28

Dobrý den, tak jsem hledala na internetu informace o sudaville, až jsem se dostala na tyto stránky. Zajímalo mě také jak s ní naložit plřes zimu. Dostala jsem ji od dcery letos v srpnu. Ještě doposud jí mám na balkóně v paneláku. Je opravdu nádherná, celá plná květů, vysoká asi 1 m.  Zalévám ji tak, aby nikdy nebyla suchá a asi 1x týdně hnojím hnojivem co mám na muškáty. Venku je stále přes 10 stupňů, tak ji tam ještě nechám, dokud ani v noci nemrzne. Pak se chystám, že ji prostě dám do pokojíku, ve kterém netopíme na parapet u okna. Dle rad, které jsem teď přečetla, ji budu malinko zalévat. Tak vám všem přeji ať květinky vydrží a máte z nich radost jako já. Hanka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Berta - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (127) - 148.153 (?), 12.10.2008 21:35

Tedy děvčata, ty fotky jsou prostě paráda!!!Ještě bych potřebovala zjistit, jestli by tahle krasavice vykvetla i ve vyšší nad.výšce.?Třeba oleandry mi vůbec nestačí vykvést.Mají na květ až teď, když je stěhuju domů, takže ty tu nemá cenu pěstovat.Tak jestli někdo víte, dejte vědět.Jo, mluvím o výšce nad 700m.n.m.Všechny vás zdravím Berta

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
micuko - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (712) - 19.202 (?), 12.10.2008 22:22

Ahojky Berto, určitě vykvete, jen musíte mít nachystanou chladnější a světlou místnost v případě nouze (hrozících mrazíků).Já ji mám plně kvetoucí a se spoustou poupat stále venku.Noční teploty se tady už pohybovaly na 3 stupních a je OK.Nyní je trochu lípHlavně nepřenášet do vytopené místnosti.Ale pokud třeba máte zimní zahradu, tam by jí bylo moc dobře.Jděte do toho a ničeho se nebojte.Držím palce

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Berta - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (127) - 148.153 (?), 13.10.2008 19:12

Ahoj micuko, velký dík za radu.Příští rok ji doufám seženu a vyzkouším, jak se jí tady bude líbit.Je opravdu krásná! Tak pa, pa Berta

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
dana smékalová - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (67) - 144.98 (?), 22.10.2008 23:02

tak co děvčata, osříhat,neostříhat... Teprve dnes jsem je schovala, jsou pořád samý květ, je mi to líto ostřihávat.Mám je první rok

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
micuko - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (712) - 19.202 (?), 22.10.2008 23:13

Paní Dano já teda stříhat nebudu, až na jaře.Je taky plná květů a poupat, ještě nadělá parády.Mám ji přes den ještě venku, na noc ji raději přenesu do domu.Až přijdou stálejší mrazíky, tak má nachystané místo v chodbě.Stejně jako vloni.Žádné rozmazlování, i když by si to zasloužila.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 49.118 (?), 16.11.2008 18:27
Ahoj milovníci kytiček Já jsem dvě sundavillky koupila na Zahradě čech v Litoměřicích v roce 2006,v podobě dvou asi osmicentimetrových říků, každý po 20Kč.Zahradníka jsem musela přemlouvat-prý nechtěl prodat proto, že už je podzim a řízek nezakoření.Doma jsem oba řízky znovu seřízla, asi hodinu máčela ve vodě, aby přestalo vytékat bílé mléko a poté ošetřila práškovým stimulátorem a zapíchla do obyčejného zahradního substrátu.Řízky jsem přikryla průhledným kalíškem od půlkilového balení "vlašáku".Květináč jsem umístila do ložnice na jižní okno(v místnosti bývá cca21°)Zalévala jsem opatrně-spíš jen do podmisky-a větrala.Když bylo patrné, že začínají růst nové lístky, rostlinky jsem rozsadila a každé přidala oporu.Stále byly na okenním parapetu v ložnici.Pěkně se rozrostly a začaly vytvářet dlouhé šlahouny.Na jaře-po "zmrzlích mužích",jsem jednu rostlinu zasadila do samozávlažného truhlíku a dala k opoře na místo, kam svítí slunce od východu až do západu.(tato rostlina víc kvetla)druhou jsem vysadila do většího květináče a dala k opoře, na místo, kam svítí slunce až odpoledne(tato rostlina víc rostla-cca 2.5m)Zalévala jsem je spíš nepravidelně-snesou i několik dní sucha raději, než trvalé přemokření.Na podzim jsem je radikálně ostříhala-z opory bych je nevypletla a jednu rostlinu umístila na chladnou chodbu(kolem 12°C)a druhou zpět na parapet ložnice.Obě krásně přezimovaly a letos obě vyrostly až na střechu a kvetou ještě teď.Mám od září 30 nových řízků v ložnici na okně a zdá se, že se chytli všechny.Přeji dobré úspěchy v pěstování.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Lenka Jeřábková - (5) - 49.118 (?), 16.11.2008 18:51

K příspěvku ještě přidávám fotografie 1)kořenící řízky 2)dvouletá rostlina

Bez názvu
Bez názvu
kytička uprostřed
kytička uprostřed
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
dana smékalová - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (67) - 144.98 (?), 17.11.2008 10:39

Paní Lenko, děkuji za radu, hned to jdu vyzkoušet.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika