Sundavillea Red - pěstování



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
   
host - 104.17 (?) 
30.5.2008 10:01

Tuto rostlinu pěstuji už několik let tak, že zimu tráví v zimní zahradě a přes léto je venku. Je hodně vzrůstná, takže ji mám na třech bambusových tyčkách asi 2 m vysokou a stříhám ji každý rok. Kvete nádherně červenými květy.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
      
ivo krasny - (1) - 163.125 (?), 7.5.2011 0:48

...ahoj všem, prosím o radu, mám 3 pěkné rosliny už třetí rok a stále pekné, ale letos se jim nějak nedaří.Když jsem je přemístil ven na sluníčko ,začali se jim kroutit lístky, a stále se z toho nemohou dostat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 47.250 (?), 26.6.2008 21:43

Koupila jsem si rostlinu loni, krasne kvetla, prezimovala velmi dobre, vyrazela stale nove slahouny, ted vypada velmi zdrave, ale nekvete, prestoze ji casto hnojim Krystalonem (plod a kvet). Poradi nekdo, co delam spatne? Sarka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
micuko - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (712) - 19.202 (?), 26.6.2008 21:51

Ahojky Šárko, těžko říct, já ji mám venku na sluníčku, hnojím při každém zalévání taky Kristalonem a taky se mi zdálo, že se jí nechce kvést, tak jsem ji včera prohlížela a jsou tam malinká poupátka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 64.138 (?), 4.7.2008 13:58

Ahoj všem, také jsem si koupila tuto květinu někdy v březnu.Do zmrzlých jsem ji měla v obýváku za oknem, tedy v teple... ještě se topilo, potom jsem ji dala ven na terasu do polostínu a dnes má první rozkvetlý květ, je prostě úžasná, mám z ní velkou radost.I když je dražší, stojí to za to.Já ji koupila malou zelenou rostlinku s obrázkem jak kvete a potom našla toto fórum, kde se od Vás dozvěděla více.Takže se teď bojím jen zimy, zda ji přežije.Přeji nám všem pěstitelské úspěchy a zdravím, Jára.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 224.8 (?), 12.7.2008 17:04

Ahoj kytičkářky! Sundavillku mám už třetím rokem. Na jaře ji normálně zasadím do záhonu a na zimu ji dám ve velkém škopku i s balem do verandy. V zimě je tam opravdu chladno, třeba i pět stupňů. Občas zalévám. Sice listy a výhony zasychají, ale to vůbec nevadí, ostříhám ji a ona znovu nasadí. Letos tedy kvete méně, minulé dva roky byla obalená květy a všichni kolemjdoucí ji obdivovali. Budu muset udělat radikálnější řez. Jinak ji taky hnojím červeným Kristalonem a jsme spokojené obě. Mám ji na místě, kde je dopoledne stín, ale celé odpoledne na ni svítí sluníčko.  Tak přeji zahrádce zdar a sundaville zvlášť :-). Hanula

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 78.71 (?), 17.7.2008 7:49
Dobrý den, květinu prodáváme, rady jsou správné.Jen k tomu opadu listů-je to opadavá rostlinka, takže je to v pořádku.Na zimu se sestřihuje, může přezimovat i doma za oknem, na chodbě a podobně, jen méně zalévat. HEZKÉ LÉTO
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
micuko - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (712) - 19.202 (?), 23.8.2008 13:23

Ahojky, tak jsem se konečně dočkala, první otevřený květ.Letos nějak nespěchá.Jak jsou na tom vaše Sundavilky???

Bez názvu
Bez názvu
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
dana smékalová - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (67) - 144.98 (?), 23.8.2008 16:43

Na jaře jsem si koupila jednu.   asi po týdnu začala uvadat, jeden výhonek jsem musela ustřihnout.Myslela, že pojde, tak jsem si koupila druhou.Ale pak se vzpamatovala, začala obrůstat auž dohání tu druhou.No ale nevím, co udělají přes zimu.

Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
micuko - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (712) - 19.202 (?), 23.8.2008 17:09

Máte moc krásné rostlinky.Co udělají přes zimu to asi neví nikdo.Jeden zahradník vám řekne že ji můžete zimovat doma na okně, jiný že musí do chladna, shodit listy aby si odpočinula atd.No a vyberte si!! Asi musí každý sám zjistit co jeho rostlině dělá dobře.Příští jaro to zas probereme.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Podklad dlažby na terasu22.4.2024
Výběr hliníkové pergoly od A do Z22.4.2024
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika