Sundavillea Red - pěstování



   Předchozí příspěvky  |  <  11,  12,  13,  14   
   
host - 72.222 (?) 
17.10.2009 21:57
Ahoj všichni. Dostala jsem tuto květinu teprve nedávno, takže nemám zkušenosti, ale byl u ní návod v angličtině a taky odkaz na web holandske firmy, která tuto kytku vypěstovala. Stranky s navodem jsou v anglictine, nemcine, rustine a pro zajemce: www.mppbv.nl. Na zimu doporucuji teplotu 11-13 stupňů.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
      
Nevcehle - (9) - 246.54 (?), 13.11.2009 18:12

Zdravím všechny příznivce této krásné květiny a přikládám foto 2 roční na kmínku vypěstované z řízku - jde to poměrně snadno, ujímá se dobře. Karel 

Bez názvu
Bez názvu
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Jurča - (5) - 194.186 (?), 14.11.2009 23:06

Chválím pana Karla, mě se nepodařily namnožit.Dnes jsem vyhazovala mou nejoblíbenější bílou.Uschla-možná mi v řijnu venku trochu namrzla.Růžová a červená se zatím drží..

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
ella56 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (222) - 48.29 (?), 15.11.2009 12:15

Všechny zdravím, květina pana Karla je nádherná, já mám problém v přezimování, v loni jsem si jí koupila, byla krásně rozrostlá ale přes zimu jsem o ni přišla i když byla v chladné místnosti, letos jsem zase neodolala, ještě pořád má plno květů, mám ji na okně kde je kolem 20 °C, bojím se že to zase nepřežije, je lepší chlad nebo teplo, a jak v teple zalévat, děkuji Ella

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
david.rehor - (12) - 96.87 (?), 15.11.2009 13:57

Ahoj Ello,

nejsem ze CIA ani zahradnik, ale podle fotky pana Karla je kvetina na okne a za oknem polozasnezena zahrada. Takze asi v teple je ji lepe?

David

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
ella56 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (222) - 48.29 (?), 16.11.2009 10:42

Ahoj, ptala jsem se proto, že někdo píše že jí zimuje v chladu a někdo v teple, L

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Nevcehle - (9) - 246.54 (?), 16.11.2009 11:03

Zdravím všechny a jenom dodávám, že ji mám teď na verandě, kde je teplota okolo 15 st a mírně zalévám. Přes léto je na dvoře na dopoledním slunci. Karel

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 4.182 (?), 18.11.2009 19:26

Zdravím, také jsem si je letos koupila. Červenou s drobným květem a růžovou velkokvětou. Mám je obě na schodišti na okně kde je teplota kolem 18 stupňů. Zalévám mírně. Růžová mi shodila všechny listy ale žije. Asi jim bude lépe v chladnu (10-12 stupňů) spolu s ostatními balkónovkami a přežijí zimu v pohodě. Uvidíme.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 154.56 (?), 8.12.2009 12:43

Dobrý den.

Mám taky krásnou Sundavilku a chtěl bych se s vámi poradit jak ji nejlépe přezimovat. Zatim ji mám u velkého okna otočeného na jih (světla má dost) teplota mezi 18-20 stupni. O vánocích se do nového baráku už nastěhuji a tudíž budu v místnosti i více topit. Nevadí jí v zimě teploty okolo 25 stupňů?? Nebo ji mám raději přemístit do chladnější místnosti?? A jak moc má mít světla?? Zatím mi trochu opadala a snad neopadá celá. Na lístečkách má malé červené ťopky - není to nějaká choroba? Předem děkuji za rady. Karel Š.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 246.54 (?), 9.12.2009 20:06

Zdravím pana Karla Š. i ostatní pěstitele Sundavill

a jenom dodám svůj poslední poznatek. Mladé rostlinky z řízků, které zakořenily na podzim a měl jsem je v kuchyni na jižním okně nad radiátorem,  začaly pomalu ale jistě opadávat. Ty řízky, které jsou na verandě v 15 stupních (kde je umístěna i nafocená rostlina) neopadávají a mají i přírustky. Takže jsem k nim přendal i ty z kuchyně a uvidím, co s nimi bude. Proto si myslím, pane Karle, že teplota okolo 25 st jim v zimě asi moc neprospívá a světlo určitě potřebují. Ohledně červených ťopek nevím co k tomu říci, listy jsou čisté. Hlavně pozor na přelití vodou, raději nechat vyschnout a pok opět trochu zalít. S pozdravem Karel

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  11,  12,  13,  14   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika