Sundavillea Red - pěstování



důchodkyně - (10) - 93.16 (?)
13.9.2008 16:25

Mám novou rostlinku, je umístěna v lodžii na východ, krásně rostla i kvetla.Teď se rozhoduji, kam ji přemístit, do bytu s ústředním topením nebo na chodbu, kde je trochu chladněji? Ještě poznatek o ceně: koupila jsem červenou v obchodě s květinami za 90,- Kč, v jednom katalogu byla za 330,- a v dalším za 500,-. Vždy si projdu více možností (i pro věci na zahrádku), ceny stejného zboží jsou opravdu rozdílné.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                  
micuko - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (712) - 19.202 (?), 26.4.2008 20:03

Dobrý den, nejste sám komu se to nedaří.Takových lidí je spousta, jen já jich znám několik, kterým se to nedaří a nedaří.Mně se to povedlo hned na poprvé, ale jen čirou náhodou, do konce roku to vypadalo celkem dobře, po Novém roce masívní opad listů a zasychání výhonů (teplota do 10st.).Tak jsem si řekla buď a nebo a přenesla jsem ji do místnosti, no spíš komora s oknem a radiátorem, kterou používám na předpěstování sadby, snad vyšší vlhkost vzduchu, přesazení a vyšší teplota a začala obrážet tak snad pro tento rok máme vyhráno.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 156.172 (?), 27.4.2008 2:15

Vcera jsem si koupila dve SUNDAVILLIE red, obe za cenu 1000,-Kc. U rostliny byly jen informace slunce, polostin, strihat. Tot vse. Koupila jsem si je protoze jsou uchvatne barvou kvetu i listem. Mela jsem v planu je vysadit ven k plotu, kde potesi kazdeho kolem jdouciho. Nyni musim zmenit plany a vysadit je do kvetinacu a na zimu zazimovat. Jen mi veskerou radost zkazily informace na techto strankach. Budu o ne trnout strachy celou zimu jestli v dalsim roce vykvetou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
důchodkyně - (10) - 93.16 (?), 13.9.2008 16:25

Mám novou rostlinku, je umístěna v lodžii na východ, krásně rostla i kvetla.Teď se rozhoduji, kam ji přemístit, do bytu s ústředním topením nebo na chodbu, kde je trochu chladněji? Ještě poznatek o ceně: koupila jsem červenou v obchodě s květinami za 90,- Kč, v jednom katalogu byla za 330,- a v dalším za 500,-. Vždy si projdu více možností (i pro věci na zahrádku), ceny stejného zboží jsou opravdu rozdílné.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 219.5 (?), 2.10.2013 23:26

No, to je bomba 100 Kš za 2 ks! Kupuji ks za 65 Kč v zahradnictví.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 219.5 (?), 2.10.2013 23:32

Pardon. Vypadla mi jedna nula, Tak tedy znovu. 1000 Kč za 2 ks? Šílené! To musejí být pozlacené, ne?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 70.80 (?), 14.5.2012 10:27

Ja jsem někde četla, že je to opadavá květina, takže to padání listů v zimě by mělo být normální.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 102.225 (?), 10.8.2013 21:40

dobrý den pořídily jsme si tuhle pěknou rostlinku a nevíme jestli může zůstat venku přes zimu máme ji zasazenou v zemi a přes zimu tady bývá až -20 satupňů nebo ji schovat dekuji za odpověď

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Marie12 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (429) - 64.226 (?), 10.8.2013 22:24

No to ani náhodou ta Vám zmrzne už při -1°C musíte vyrýt přechovává se jako muškát mně se to nikdy nepodaří, tak si každý rok kupuji novou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 149.3 (?), 15.7.2023 12:53
Zdravim, nechavam prezimovat v mistnosti, kde je teplota mezi 12 az 15 stupni, ale moc nezalevam. Strcim vzdy prst cca polovinou do hliny a pokud necitim vlhkost, zaleji,ale jen trochou vody.Mel jsem je ve sklepni mistnosti i v byte, cca 15 rostlin a vsechny prezily.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 160.171 (?), 30.4.2008 13:07

Také souhlasím, koupila jsem ji před dvěma lety na výstavě ve Věžkách, jednu jsem dala tetě, druhou jsem si nechala. Já jsem rostlinku opečovávala podle rad a návodů v té době době dostupných, a přes zimu nepřežila. Teta ji dala na okenní parapet na verandě, sem tam přihnojila a žádná péče se nekonala, přesto má rostlinu doteď.  Broňa

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika