Sundavillea Red - pěstování



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                  
host - 24.150 (?) 
5.5.2008 16:42

Právě jsem si jednu přinesla ze zahradnictví a hned jsem se šla dívat na internet jak ji opečovávat, tak všem zúčastněným děkuji za rady. Budu se jimi řídit a uvidím. Hrozím se té zimy - nevím, kam s ní - jedině mám méně vytápěnou místnost, ale 10 st. tam asi nebude. Hana   

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
                     
host - 173.167 (?), 13.5.2008 9:54

Všem Vám moc děkuji, dostala jsem Sundaville red od dcery ke dni matek a budu ji opečovávat jako poklad, jen se také bojím té zimy. Přeji Vám všem hodně úspěchů v pěstování.Mirka 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 17.18 (?), 13.5.2008 11:50

já pěstuji Sundevillu jako pokojovou rostlinu. Už jsem udělala všechny možné typy chyb, takže o nich píšu. Loni jsem ji nechala na přímém slunci unvitř za oknem a chudinka dostala upal a opadalo ji dost lístků. Naštěstí zase obrazila. Jinak kvetla krásně celé léto, taky jsem ji přidávala Kristalon na květ(stejný jako muškátům).

Doma přezimovala celkem bez úhony, jen pořád bojuji s opadávajícími listy- ale zas nové obrazí. Navíc má hodně dlouhých a slabých šlahounů. Takže jsem v březnu trochu ostříhala a přesadila. Uvidíme jak přežije. Nevíte někdo co s těmi listy? A stříhat nebo nestříhat?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
micuko - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (712) - 19.202 (?), 13.5.2008 12:13

Dobrý den, mě ty listy opadaly všechny, ale obrazila, má spoustu nových výhonů a mladých listů.Stříhala jsem ji koncem ůnora, hlavně všechno co bylo zaschlé, ale měla jsem ji střihnou víc na krátko.Tak snad příště.Dnes jaem ji prohlížela a domlouvala jí, ať se snaží, a obráží i těsně nad hlínou ze zdřevnatělého stonku.Přeji všem, i sama sobě  ,ať nám ty naše Sundavllky dělají jen radost a krásně kvetou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 83.47 (?), 21.5.2017 16:55

také jsem to tak měla - opadala /měla jsemji na schodišti asi  15 - 20 st. dala jsem jí na okno v obýváku a brzo jsem zjistila že chce docela zalívat a hnojit - kristalon start, obrazila rychlostí blesku a šlahouny rostou jako divé, ale fakt chce hnojit, teď už je venku na opoře na jižní straně s lehkým zastíněním

přeji všem ať se daří, i sobě - také nevím jak dopadnu příští roksmiley

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 77.171 (?), 19.4.2010 19:52

Sundevillu před uložením na zimu silně sestříhnout, nepěstovat listy, oslabuje se. Zdravím. Jana

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 58.138 (?), 17.10.2012 16:43

díky moc za rady!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 193.111 (?), 20.11.2012 18:21

Roční rostlina, celodenní světlo, bohatá žálivka a přihnojit. Kvetla ještě v listopadu, hodně zastřihnout a snad přežije zimu.

Mandevilla Red
Mandevilla Red
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 220.30 (?), 11.1.2014 12:23

Sundevillu mám v pokoji kde se netopí ale teplota se pohybuje kolem 17 stupnů. Vždy jsem ji trochu zalíla když byla suchá ale najednou ji začaly opadávat listy a vypadá to, že se asi nevzpamatuje. Kde nejlépe přezimuje?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 99.226 (?), 14.1.2014 21:26

Je to opadavá rostlina na jaře opět obrazí, mám ji na půdě teplota 10 st.občas mírně zalít a jakmile to jde dám ji ven, bydlím na horách tak jde ven až po zmrzlých, ale tam kde je tepleji je dobré ji dát ven jakmile je tepleji než 10 st.Přeji, ať vám dělá radost.Marcela 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika