rozmnožování pelargonií



elfka - (47) - 221.2 (?)
8.10.2008 17:15

Z listov pelargónie nenamnožíte. Môžete to však skúsiť zo semien, ktoré sa vysievajú koncom decembra. Zídu za cca 3 dni. Treba ich potom prepikírovať a neskôr rozsádzať. Ak máte zonalky s jednoduchým kvetom, určite tvoria semená, ktoré môžete vylúsknuť z obalu a neskôr zasiať. Mám to odskúšané, len nie je zaručené, že všetky nové rastlinky budú mať tú istú farbu kvetov, ako pôvodné rastliny.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
                  
Ferda Mravenec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2064) - 153.130 (?), 1.10.2008 8:19

Manželka je stříhá vždycky někdy po vánocích, dřív je jí to líto, když pořád kvetou. A něco z toho co ostříhá strčí do hlíny a taky to v pohodě zakoření. Nepoužívá žádné stimulanty.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
elfka - (47) - 221.2 (?), 1.10.2008 21:42

Pelargónie naozaj lepšie zakoreňujú bez použitia stimulátoru.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 153.130 (?), 8.10.2008 15:27

Co takhle množení listem... existuje taková metoda?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
elfka - (47) - 221.2 (?), 8.10.2008 17:15

Z listov pelargónie nenamnožíte. Môžete to však skúsiť zo semien, ktoré sa vysievajú koncom decembra. Zídu za cca 3 dni. Treba ich potom prepikírovať a neskôr rozsádzať. Ak máte zonalky s jednoduchým kvetom, určite tvoria semená, ktoré môžete vylúsknuť z obalu a neskôr zasiať. Mám to odskúšané, len nie je zaručené, že všetky nové rastlinky budú mať tú istú farbu kvetov, ako pôvodné rastliny.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 28.167 (?), 18.10.2008 20:22

Kdo prosím poradí s převislými muškáty začátečnici?Mám je první rok, včera jsem je teprve uklidila z venku, aby nezmrzly. Nevím, co s nimi, jestli je ostříhat, nebo nechat a na jaře udělaz řízky, Prostě nevím, ale zatím ještě pořád krásně kvetou.   Děkuji za radu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Daniela. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1262) - 204.208 (?), 19.10.2008 11:47

POkud je máte zasazené prvním rokem a stonky ještě nejsou příliš silné a zdřevnatělé, tak je ostříhejte na délu tak 10 až 15 cm a dejte je na zimu do chladné místnosti. Já je dávám do garáže, kde je v zimě i jen  + 2°C a přežijí bez problémů. Občas je nazapomeňte zalít - ale jen opravdu malinko, jinak uhnijí. Zdravím - Daniela.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Daniela. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1262) - 204.208 (?), 19.10.2008 12:56

Přidávám fotografie zazimovaných ostříhaných převislých muškátů  (foto 1, 2).   Ještě doplněk: - část toho ostříhaného nařízkuji (foto 3). Daniela.

Zazimování  1
Zazimování 1
Zazimování 2
Zazimování 2
Nařízkované převislé muškáty
Nařízkované převislé muškáty
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 247.162 (?), 21.10.2008 19:50
Danielo, používáte nějaký speciální substrát?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Daniela. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1262) - 204.208 (?), 21.10.2008 19:56

Už jsem to tady někde na fóru psala.  Nepoužívám žádné stimulátory, ani žádný speciální substrát.  Namíchám si třetinu kompostu, třetinu zeminy a třetinu písku.  Do toho napíchám řízky, zaleju a nic víc s tím nedělám.  Zdravím - Daniela.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 72.33 (?), 20.11.2008 10:11

Paní Danielo, když ted na podzim ještě nařízkujete muškáty, dáte nové řízkovance také do chladu? Já jsem spoustu nařízkovala už v září, krásně se chytly, ale teď nevím, zda je nechat doma, nebo šoupnout k ostatním ostříhaným do skleníku, kde je teplota cca 6 stupňů...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika