Příspěvky uživatele - elfka

Jak vypudit krtka, 31.5.2017
Jedna známa, keď som sa sťažovala na krtkom rozrytú záhradu, mi doporučila nastrkať vetvičky bazy čiernej vrcholom dnu do dier od krtka a nechá ich tam cca týždeň..Krtko vraj neznáša pach bazy a zaručene sa odsťahuje preč. Má to vraj už roky... celý příspěvek >
Už vám leze podzimní česnek?, 16.3.2017
Paličiaky sadené na začiatku decembra prečkali zimu v poriadku, straty zatiaľ nezistené. Chcela som zasadiť aj jarný cesnak. Pani v záhradkárstve mi predala odrody Sabagold, Messidrome a Thermidrome s tým, že sa jedná o jarné cesnaky. Doma som... celý příspěvek >
Neznáte někdo recept na pravé znojemské okurky?, 17.7.2012
Tajomstvo je naozaj ukryté v maceráte. Okrem Zelka, resp. Deka, vody, octu, cukru, prípadne trochu cibule a 1 lyžičky macerátu nedávam do pohárov s uhorkami už nič. Chuť je vynikajúca, ako keby ich vyrobili v konzervárni.
Neznámá choroba - klejotok plodů, 3.7.2012
Presne tento problém mám s plodmi na zelenej ringlóte. Domievam sa, že to môže mať súvislosť s mrazom z 18. mája, ktorý spôsobil na malých plodoch puchierky. Cez takto poškodený povrch plodov, ktoré neopadli, teraz vystupuje "glejotok".
Petunie - jak docílit pěkného růstu a bohatost květů?, 9.5.2012
Žltnutie a usychanie lístkov od koreňov sa zastaví tým, že sa rastlina silno zmladí. Ja ju nemilosrdne zrezávam tak na cca 15 cm. Zakrátko petúnie znova obrazia, zhustnú a robia parádu až do mrazov.
Orchidej - je to normální?, 12.1.2012
Keď som orchideje začala pestovať, tak som ich tiež denne obchádzala a na opätovné kvitnutie som dlho čakala. Takmer som na ne zanevrela. Mám takú skúsenosť, že čím menej sa o ne starám / polievam až keď listy začínajú vädnúť, málo hnojím /, tým... celý příspěvek >
Podzimní asanační postřik ovocných stromů Kuprikolem, 21.11.2011
Minimálna teplota je 5 stupňov Celsia.
Rajčatová šťáva, 21.8.2011
Pripájam môj postup pri výrobe paradajkovej šťavy: Paradajky nakrájam, povarím a potom rozmixujem v stolnom mixéri. Rozmixované paradajky pretlačím cez jemné sítko, osolím a okorením podľa chuti mletým čiernym korením. Nalievam do pohárov 0,7 lt a... celý příspěvek >
Co je to za ryngli?, 16.8.2011
Na fotografii je určite Zelená ringlota.
Co je to za ryngli?, 4.8.2011
Mne to pripadá ako Althanova, tiež ju teraz oberám.
Aplikovat ještě postřik proti strupovitosti?, 2.6.2011
Ja používam len prípravky, ktoré riešia ochranu proti padlí a strupovitosti súčasne.
Množení muškátů, 15.2.2011
Tak to som mala veľké šťastie. Začiatkom roka som zasiala z 2 balíčkov spolu 46 semien muškátov, expir.doba bola uvedená rok 2009. Spolu mi vzišlo 44 semien ktoré som práve prepikírovala do kvetináčkov. Mám ich plné okno, neviem, kde dám neskôr... celý příspěvek >
Sundavillea Red - pěstování, 27.1.2011
Sundavilu zimujem v chlade a v pomerne tmavej miestnosti. Do polovice januára jej listy neopadávali, neschli a konce výhonov sa mali k svetu, no proste bola taká pekná, ako keď som ju tam preniesla na jeseň z vonku.. Celú dobu som ju... celý příspěvek >
Domácí pekárna, 25.6.2010
Pán jezevec, ďakujem za Váš recept na kváskový chlieb. Už som vyskúšala veľa receptov, ale teraz som "kápla" na to pravé, čo sa týka chuti chleba. Už ho ochutnali známi, aj kolegovia v práci a nestačím Váš recept posúvať ďalej. Žitnú múku... celý příspěvek >
Letní ranná jabloň, 7.5.2010
Odporúčam jabloň letnú Vista Bella. Pri tejto odrode robím len jarný postrek. Plod je stredne veľký, sladkokyslý, aromatický. Zrenie, zber: začiatkom VII., vydrží do konca VIII. Je vhodná do všetkých oblastí. Táto jabloň má pôvod v USA. Je odolná... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3,  4  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika