Otirani koi o steny a dno



host - 99.136 (?)
2.6.2015 22:20

vodu mam ze studny a nemel jsem problem za celych pet let co me napadlo mit jezirkosmileynevim, prijde mi to jako naky parazyt, nevidim nakej problem v chovani ryb, prijimaji potravu, nesedi na dne atd, vodu merim a je v poho, teda jen tema zakladnimy, to je papirovyma prouzkama, jen ty nejvetsi maji viditelne zarudle fleky na kuzi, ty mensi co jsou kolem 2,5kg nemaj nic ale vsichni se otiraji o dno nebo steny a to dost intenzivne, vse uz jsem popsal a ted se opakuji, vim ze je tezky urcit diagnozu, potreboval bych jen nakej tip na nake lecivo abych tam nelil nesmysli co nezaberou a akorat to jen zhorsil co se tyce vody a zatizeni ryb, pokusim se udelat nejakou fotecku coz teda nebude sranda, jezirko ma 18 kubiku a neni sance je odlovit

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
                     
host - 99.136 (?), 2.6.2015 22:20

vodu mam ze studny a nemel jsem problem za celych pet let co me napadlo mit jezirkosmileynevim, prijde mi to jako naky parazyt, nevidim nakej problem v chovani ryb, prijimaji potravu, nesedi na dne atd, vodu merim a je v poho, teda jen tema zakladnimy, to je papirovyma prouzkama, jen ty nejvetsi maji viditelne zarudle fleky na kuzi, ty mensi co jsou kolem 2,5kg nemaj nic ale vsichni se otiraji o dno nebo steny a to dost intenzivne, vse uz jsem popsal a ted se opakuji, vim ze je tezky urcit diagnozu, potreboval bych jen nakej tip na nake lecivo abych tam nelil nesmysli co nezaberou a akorat to jen zhorsil co se tyce vody a zatizeni ryb, pokusim se udelat nejakou fotecku coz teda nebude sranda, jezirko ma 18 kubiku a neni sance je odlovit

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 188.68 (?), 3.6.2015 9:08

zde nějaká citace co by to mohlo být:

Nebezpečnými kožními trýzniteli kapra jsou pijavky (obr. 54), z nichž se objevuje na mladších kusech nejčastěji druh Hemiclepsis marginata Müll., na starších kaprech pijavka rybí (Piscicola geometra L.). Kapřivec lupenitý (Argulus foliaceus, obr. 54), příslušník korýšků, vbodává ostré, sosákovité, savé ústní ústrojí do kůže kaprů, do níž se pevně přichycuje dvěma přísavkami a způsobuje hluboké, nebezpečné rány, které si ryba ještě rozdírá ve snaze sedřít obtížné příživníky. Zmínkou o puchýřnatosti kapra, dosud neznámého původu, projevující se ostrůvkovitými květákovitými zbujeninami pokožky, v těžších případech později i měknutím kostí a nemožností pohybu, v lehčích případech opětným vyhojením po přesazení ryb do lepších podmínek. N akožní parazity je dobrá malachytka methylenka a formaldehyd napríklad v léčivu Klinik.

MH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 118.232 (?), 3.6.2015 13:08

Dobrý den.

Radu jsem Vám dal hned v prvním příspěvku. Píšete, že jste použil nějaká léčiva a bez výsledku. Popisujete malé fleky na kůži, zřejmně bez parazitů, jinak by jste je asi popsal. Pět let bez problémů a až po rekonstrukci jezírka se objevil problém. Filtrace po rekonstrukci nejen, že nemusí být dostatečně zaběhlá, ale současným podmínkám už nemusí dostačovat. Ryby Vám za pět let také vyrostli a množství potravy které nyní spotřebují může být i několikanásobné. Rada tedy zní, přestaňte krmit a zkontrolujte filtraci, vyčistěte ji. Do budoucna je třeba filtraci posílit. Voda v jezírku může mit základní hodnoty v pořádku a být průhledná až na dno, ale biologické složení vody nemusí být pro ryby vhodné (napsal jsem to teď přijatelně?). To Vám napoví právě chování ryb. Více ryby pozorujte a věřte, že 90% problémů způsobuje právě nedostatečná filtrace. St.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 188.68 (?), 3.6.2015 13:18

podivejte na rybniky zde je voda extreme bohata na ziviny eutrofni az hypertrofni..vetsina chovanych kaprovitych ryb je puvodem z cejnoveho pasma... a pokud ryby nebyly vyloveny a prozkoumany poradne na parazity tak ty jen tak ve vode clovek nevidi... jinak viremie se do jezirka v extremnich pripadech dostane i pres ptakycoz je zajimavy vektor infekce... nejlepsi je vyfotit a prohledat detailne loziska i lupou

MH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 238.159 (?), 4.6.2015 21:09

Nevím odkud jste čerpal vodu do jezírka.Zarudlé fleky až jako živé maso a odstáté šupiny, bych to typoval na vodnatelnost ryb.Je též možné že tam máte zavlečeného kapřivce, který parazituje na rybách a potom se dělají ty to červené fleky.Mě se otírali též až mě jeden 7cm kapřík uhynul, vyndal jsem ho síťkou a bylo na něm asi kolem deseti kapřivců. Použil jsem Argulol a poloviční dávku než jakou jsem měl a zabralo to.Mám v jezírku obyčejného asi 2,5 kg hlaďáka a ten má flek zarudlý u ocasu.Jinak žere jako blbej, tak ho nechci vyhodit ale mám strach aby se ne nakazili ostatní.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Lumpik99999 - (22) - 103.212 (?), 6.6.2015 12:56

Kupte si Rupin Special a máte po problémech. Mluvím z vlastní zkušenosti.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika