Příspěvky uživatele - Lumpik99999

Produkce nutrifikačních bakterií, 23.6.2016
Ten článek jsem zhltnul, něčemu jsem rozuměl a něčemu ne. Ale dost mi to dalo. Konečně opravdu nějaká rada. Já jsem byl dnes na kontrolu sudu a nestačil jsem se divit, jak šíleně začalo v sudě pěnit. Vytořila se bílá pěna, která se v sudě drží jen... celý příspěvek >
Produkce nutrifikačních bakterií, 22.6.2016
Stejně je vždy super, jak každý říká, že takhle se to nedělá, to nebude fungovat. Všichni o všem ví všechno, ale aby někdo napsal něco typu: Dělá se to takhle, je na to potřeba toto, tak toho se zde člověk nedočká.
Produkce nutrifikačních bakterií, 20.6.2016
Tak už nějaký ten den mám v 200 litrovém plastovém sudu prachu zbavenou ječmennou slámu (jeden a půl pytle.)  To vše jsem prosypal čistou terarijní rašelinou. Celkem mně to vyšlo jen za tu rašelinu (sláma byla zdarma) na nějakých 120,- Kč. Musel... celý příspěvek >
Produkce nutrifikačních bakterií, 15.6.2016
Tak jsem dnes koupil vzduchovací kompresor (60 litrů/min), nakoupil jsem čistou terarijní rašelinu, sehnal jsem ječmennou slámu a věřte nebo ne, není to jednoduché před žněmi sehnat ječmennou slámu. Ráno dám vše do plastového 200 litrového sudu,... celý příspěvek >
Produkce nutrifikačních bakterií, 7.6.2016
Zkusím nejprve v malé kádi o cca 100 litrech. Vzduchování mám, jen bych ještě potřeboval vědět, co všechno tam dát. Jinak jsem se díval na produkt od House of kata (kamic). Docela se mi zamlouvá, že se to dá dělat v klidu domova. Možná si to koupím a... celý příspěvek >
Produkce nutrifikačních bakterií, 7.6.2016
Určitě bych asi zkusil dát do sudu dát nějaké živiny a trochu koupených bakterií, snad se mi to tam rozmnoží. Tedy aspoň doufám. Na malé jezírko bakterie neřeším, ale do 75 kubíkového už je to docela drahé. Vyzkouším to s tím sudem a uvidíme.
Produkce nutrifikačních bakterií, 6.6.2016
No mně by spíše zajímalo, zda se dají vyrobit nitrifikační bakterie stejně jako je třeba Bio p5, Ventura-Venkov a podobně. Jak je oni vyrábí? Dá se to udělat stejně i doma? To mně zajímá. To, že dám startovací bakterie do filtru a pak už se množí... celý příspěvek >
Produkce nutrifikačních bakterií, 5.6.2016
Měl bych dotaz, zda už někdo zkoušel v domácích podmínkách vyprodukovat nějaké nutrifikační bakterie do jezírka? Něco jako typu Bio P-5 apod. Zda na to existuje nějaká souprava. Neví někdo?
Elektrický ohradník proti vydrám a kočkám, 12.5.2016
Také mně minulý rok navštívila a už jsem ohradník rychle nainstaloval. Má to obrovskou výhodu i v tom, že se mi ani kočky nedostanou k jezírku. Ty my plašily ryby a dokonce se i nějakou těm kočkám povedlo chytit. Ohradník rozhodně neprobíjí a když... celý příspěvek >
UV lampa a prutok, 14.3.2016
Po roce užívání začínají ztrácet na výkonu. I u mně to bylo znatelné. Lampy jely do poslední chvíle (dva roky non-stop) a už nestíhaly. když jsem je vyměnil, znatelně se změnila účinnost.
UV lampa a prutok, 13.3.2016
Já mám dvě UV lampy TMC110W, taky z Banatu a mám to jen na trubkách 50mm. Jezírko 75 kubíků a v pohodě. V Banatu mi říkali, že využívám UV lampy jen na 75%, ale podle mně je to blbost. Jde totiž o to, že když přes UV lampu proteče voda pomaleji,... celý příspěvek >
Vytírání KOI, 6.3.2016
Nemá náhodou někdo zkušenosti s vytíráním KOI kaprů? Mám jezírko hluboké 1,5 metrů a rovné stěny, tedy žádnou mělčinu. Kaprů mám dostatek, ale mám takový pocit, že by to chtělo do menší hloubky nějaké ty kartáče. Ty jsou docela drahé. Nemá někdo... celý příspěvek >
Fotky jezírek a filtrací, 13.9.2015 Obsahuje fotku
Tak já taky trochu přispěju. Zde je to mé malé jezírko. 3 roky práce
Pondovac 4 nesaje, 13.9.2015
To dělá v případě, že se dostane kamínek vevnitř mezi gumu. Stačí jen otevřír a odstranit v záklpce předmět, co tam je a jede se dále.
Golem S, 16.8.2015
Pokud máte UV lampu, skimr a dobrý filtr, tak dejte na každý kubík vody 20ml PAX-18 a pokud je jezírko hodně znečištěné, tal dejte 40ml (mililitrů) na každý kubík. Dejte PAX-18 do nějaké plastové konve s kropítkem. Já dávám např. 2 deci PAX do konve... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika