A co vaše višně?



LacoSk - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (85) - 62.122 (?)
3.7.2015 7:08

Tak isto aj ja. Toľko višní tejto odrody som už dávnejšie nemal. A sú pekné zdravé. Aj keď škoda, že tieto višne nie su najvhodnejšie na výrobu vína. Bude aspoň džem na zimu.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
Mikeš13 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1994) - 224.39 (?), 16.7.2014 6:59

Je to tak, chyběla tam ta osvěžující kyselost, kterou Morellenfeuer má.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 47.253 (?), 16.7.2014 14:11

Pane Mikeši a jak je na tom Morellenfeuer s "papírově" velkou odolností vůči monilii? Spolu s Fanalem do něj vkládám hodně důvěry, když se nikde nedají sehnat německá odolnější novošlechtění. Fürtös i Érdi monili přitahují jak bonbon vosu.

Zdraví Mittwoch

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mikeš13 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1994) - 26.43 (?), 16.7.2014 20:27

Proti monilii ošetřuji - letos jsem nějakým nedopatřením druhé ošetření vypustil a monilióza se objevila. Chytla pár konců větví, tak jsem je odstranil. Roste dál.

Mám dvě staré višně (odrůda neznámá, plody dosti kyselé, možná semenáče?) - ty neošetřuji a ještě jsem na nich projevy moniliózy nepozoroval, ale s jejich plodností je to dost proměnlivé.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 125.240 (?), 27.9.2014 12:21

Dobrý den, dotaz na odborníky zde na vláknu. Jakou višeň byste doporučili do nadmořské výšky 450 m, Valašsko, odolnou proti monilióze. Předem děkuji za odpovědi.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10095) - 196.17 (?), 2.7.2015 21:53

Asi to zní divně, ale já jsem si prozatím letos více než na třešních pochutnal na višni z názvem ÉRDI BÖTERMÖ. A když si po konzumaci (nepřekonané) Kordie chodím spravit chuť právě Erdi, tak to už je se mnou napováženou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
LacoSk - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (85) - 62.122 (?), 3.7.2015 7:08

Tak isto aj ja. Toľko višní tejto odrody som už dávnejšie nemal. A sú pekné zdravé. Aj keď škoda, že tieto višne nie su najvhodnejšie na výrobu vína. Bude aspoň džem na zimu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 178.235 (?), 3.7.2015 9:46

ÉRDI je dostatečným opylovačem vedlejší KORDIE.Minulý rok i letos ovoce míchám a vyrábím vyváženou šťávu co do cukrů a kyselin.Víc se mi ale zamlouvá višňové víno a k tomu jeden strom višně nestačí.Vedle Érdi jsem pomnožil i Morelu, aby té práce najednou nebylo tolik.   AB 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mikeš13 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1994) - 224.39 (?), 3.7.2015 12:29

EB je velice dobrá odrůda. O to víc mě mrzí, že se mi vloni neujal její letní roub.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10095) - 196.17 (?), 6.7.2015 14:48

Mám tady ovšem takový malý problém. Jaký? Samozřejmě záměny, záměny a zase záměny. Přehozené visačky Královny Hortenzie a Meteoru Korai se daly podle zbarvení a doby zrání plodů dobře odhalit, ale s Érdi Bötermö jsem si objednal i Újfehertói fürtös a jelikož jsem ji dříve již měl, tak u tohoto stromku neodpovídá velikost plodů. Újfehertói fürtös má mít plody výrazně větší. Samozřejmě, že Érdi a Újfehertói fürtös nemají dozrávat společně, takže to rovněž neodpovídá. Jedině, že by jedna z nich byla sladkovišeň Debrecéni Bötermö, kterou jsem si také objednal.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.38 (?), 6.7.2015 16:43

Měl jsem dost roků obě višně, Erdi B. i Ujehrty f.  Nyní mám už jen Erdi. Včera jsem otrhal poslední zralé plody.Erdi - je skořejší, trochu sladší, méně vyholuje a líp se trhá bez stopek. Ve velikosti plodů se ale obě višně příliš nelišily, 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika