A co vaše višně?



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
            
host - 19.120 (?) 
8.4.2019 16:08

Zdravim, mali ste po prihnojeni urodu visni, alebo sli na kurenie? Svokor ma taky isty problem, krasny 8 rocny strom, taky zdravy, az radost pozriet, silne konare, obsypane na jar kvetmi, potom odkvitne a male plodiky odpadnu a zostane visni do malej misky. Minuly rok som mu kupila Kelleris na opelovanie, ale tym to asi nebude, lebo male plody su, dierky v nich nie su po piliarke a predsa opadnu. Uz dva roky po sebe visnu riadne prerezal, aby ju presvetlil, pohnojil kuracincami a stale nic. Nemoze to byt tym, ze predtym tam bol zasadeny orech?  Ale to by asi ani ten strom dobre nerastol. Ja mam zasadenu Ujfehertoi furtos, v ilovej pode na slabsom podpniku a v mrazovej kotline sa so svokrovou neda ani porovnat, je to slaby stromcek, ale mame viac visni ako svokrovci. Ked pridu na navstevu, uz su pri nej 😁 Ak vie niekto poradit, bola by som velmi rada. Ich odrodu ale neviem.  Hela

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
               
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 9.4.2019 16:54

Kvete Sladkovišeň raná. Je to vůbec ona? To se pozná snad letos. U Královny Hortenzie je plodnost prozatím více než slaboučká. 

Sladkovišeň raná
Sladkovišeň raná
Sladkovišeň raná
Sladkovišeň raná
Sladkovišeň raná
Sladkovišeň raná
Královna Hortenzie
Královna Hortenzie
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
altosch - (34) - 154.74 (?), 10.5.2014 22:15

Mám 2 velké stromy po předcích a v minulých 3 letech z nich nebylo vůbec nic. Jako příčinu jsem konečně identifikoval moniliovou spálu a letos na jaře jsem proti ní zasáhl postřikem Horizon. Jednou při nakvétání a podruhé při odkvětu.

Byla to vzhledem k velikosti stromů složitá operace. Zatím se zdá, že to zabralo. I když počasí v době květu tady bylo pro rozvoj choroby ideální (chladno a mokro), květy neusychají a neopadávají, ale podle všeho správně odkvétají a uprostřed nich se objevují malé zelené plody. Doufám, že tam vydrží

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 125.240 (?), 11.5.2014 12:11

Doporučíte hnojivo, které by se mohlo použít již se zmiňovaným kravským hnojem, a které obsahuje stopové prvky a minerály?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
altosch - (34) - 135.172 (?), 13.5.2014 15:58

U nás se to tradičně dělá tak, že se zjara při deštích uvážlivě pod stromy, přibližně ve svislici koruny pohodí cererit. Vím také, že někdo ho na stejná místa vpravuje do půdy - zarývá. Jedinou výjimkou je broskvoň na kterou používáme vodou rozpustné hnojivo Hortilon, které je pro ně přímo určeno. To je ale malý strom, který beztak pořád vyžaduje nějakou péči. V celém sadě bych se s tím patlat nechtěl.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 16.5.2014 16:58

...a čo povedať na názor pána Vinšálka a Petra z Pardubíc? Najlepšiu odpoveď jim dala sama paní Hana zasaděním novej čerešně.

Ale vážně, jak máte opylené třešně? Tady to za poslední roky nevypadá moc dobře. Jen sem tam něco. Obrovská Kordia, Karešova, ale i sousedova novější třešeň neznámá na tom není nějak valně. Bohatě kvetoucí samosprašné višně také nic moc. Jen tak pár plodů na ochutnání.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 125.240 (?), 18.5.2014 11:16

Mám čtyři třešně všechny jsou na semenáči a jak píšete, pane Petře, nic moc. Jen Hedelfingenská je na tom trošku lépe ale na ochutnání bude stačit i Karešova a Kaštánka. Ta čtvrtá je neznámá odrůda, když se vydaří rok je velice chutná a sladká, má jen jednu nevýhodu, velká citlivost na praskání plodů. Roub jsem vzal od souseda z velmi starého stromu asi tak 70 let. PaR

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 178.235 (?), 18.5.2014 17:28

Kordia měla loni po letech bohaté plodnosti nejmíň, plody na jídlo a zavaření byly ale obrovské.Letos má větší opylenou násadu, vedlejší višeň(opylovač třešně)zase pro změnu schytala nějaký ten úžeh, ale plodů má ještě dost. Ze Slovácka AB

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 8.6.2014 13:56

Rád bych nafotil plody odrůd višní z nějakého sadu, ale prozatím se musíte spokojit jen s těmito ofocenými z publikace třešně a višně na zahrádce. Původně jsem chtěl jen poukázat na podobnost plodů mého Meteoru a plodů s této publikace, ale nakonec jsem ofotil všechny známější odrůdy.













Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 0.146 (?), 8.6.2014 14:50

zdravím planuji na podzim zasadit asi 10 višní mame polícko 30 aru kde sekáme travu z jara jsme vysadily ranné třešně a nyní dcera plánuje na džemy atd že bi ráda měla višně doma máme mladé Erdi B. jsou chutné mivali jsme Morelu ale Erdi mi chutná víc jaké zkušenosti máte vy

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika