A co vaše višně?



Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10026) - 196.17 (?)
2.7.2015 21:53

Asi to zní divně, ale já jsem si prozatím letos více než na třešních pochutnal na višni z názvem ÉRDI BÖTERMÖ. A když si po konzumaci (nepřekonané) Kordie chodím spravit chuť právě Erdi, tak to už je se mnou napováženou.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
Mikeš13 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1994) - 224.39 (?), 16.7.2014 6:59

Je to tak, chyběla tam ta osvěžující kyselost, kterou Morellenfeuer má.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 47.253 (?), 16.7.2014 14:11

Pane Mikeši a jak je na tom Morellenfeuer s "papírově" velkou odolností vůči monilii? Spolu s Fanalem do něj vkládám hodně důvěry, když se nikde nedají sehnat německá odolnější novošlechtění. Fürtös i Érdi monili přitahují jak bonbon vosu.

Zdraví Mittwoch

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mikeš13 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1994) - 26.43 (?), 16.7.2014 20:27

Proti monilii ošetřuji - letos jsem nějakým nedopatřením druhé ošetření vypustil a monilióza se objevila. Chytla pár konců větví, tak jsem je odstranil. Roste dál.

Mám dvě staré višně (odrůda neznámá, plody dosti kyselé, možná semenáče?) - ty neošetřuji a ještě jsem na nich projevy moniliózy nepozoroval, ale s jejich plodností je to dost proměnlivé.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 125.240 (?), 27.9.2014 12:21

Dobrý den, dotaz na odborníky zde na vláknu. Jakou višeň byste doporučili do nadmořské výšky 450 m, Valašsko, odolnou proti monilióze. Předem děkuji za odpovědi.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10026) - 196.17 (?), 2.7.2015 21:53

Asi to zní divně, ale já jsem si prozatím letos více než na třešních pochutnal na višni z názvem ÉRDI BÖTERMÖ. A když si po konzumaci (nepřekonané) Kordie chodím spravit chuť právě Erdi, tak to už je se mnou napováženou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
LacoSk - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (85) - 62.122 (?), 3.7.2015 7:08

Tak isto aj ja. Toľko višní tejto odrody som už dávnejšie nemal. A sú pekné zdravé. Aj keď škoda, že tieto višne nie su najvhodnejšie na výrobu vína. Bude aspoň džem na zimu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 178.235 (?), 3.7.2015 9:46

ÉRDI je dostatečným opylovačem vedlejší KORDIE.Minulý rok i letos ovoce míchám a vyrábím vyváženou šťávu co do cukrů a kyselin.Víc se mi ale zamlouvá višňové víno a k tomu jeden strom višně nestačí.Vedle Érdi jsem pomnožil i Morelu, aby té práce najednou nebylo tolik.   AB 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mikeš13 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1994) - 224.39 (?), 3.7.2015 12:29

EB je velice dobrá odrůda. O to víc mě mrzí, že se mi vloni neujal její letní roub.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10026) - 196.17 (?), 6.7.2015 14:48

Mám tady ovšem takový malý problém. Jaký? Samozřejmě záměny, záměny a zase záměny. Přehozené visačky Královny Hortenzie a Meteoru Korai se daly podle zbarvení a doby zrání plodů dobře odhalit, ale s Érdi Bötermö jsem si objednal i Újfehertói fürtös a jelikož jsem ji dříve již měl, tak u tohoto stromku neodpovídá velikost plodů. Újfehertói fürtös má mít plody výrazně větší. Samozřejmě, že Érdi a Újfehertói fürtös nemají dozrávat společně, takže to rovněž neodpovídá. Jedině, že by jedna z nich byla sladkovišeň Debrecéni Bötermö, kterou jsem si také objednal.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.38 (?), 6.7.2015 16:43

Měl jsem dost roků obě višně, Erdi B. i Ujehrty f.  Nyní mám už jen Erdi. Včera jsem otrhal poslední zralé plody.Erdi - je skořejší, trochu sladší, méně vyholuje a líp se trhá bez stopek. Ve velikosti plodů se ale obě višně příliš nelišily, 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika