Okurky ve skleníku



host - 97.74 (?)
15.7.2010 15:12

Dobrý den, jsem začátečník a proto Vás prosím o radu.

Mám ve skleníku nakládačky neroubované, udělaly první plody u země a ty dorostly.Další na rostlině ve výšce do půl metru zasychají už ve velikosti asi třech centimetrů.Plody výše jsou zatím zelené a není na nich ještě vidět jestli se budou zvětšovat nebo zaschnou.Skleník je dobře větraný (i přes noc) a je i každodenně dobře zalévaný.Žádná jiná choroba se neprojevila (podle informací z různých stránek internetu).

Děkuji za odpověď.Richard.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8   
                     
Kšely - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (216) - 214.135 (?), 18.6.2010 22:51
Vůbec není zač. Já z toho byla loni na mrtvici! MH
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
kudrlinka - (18) - 73.252 (?), 18.6.2010 22:55

Děkuji za odkaz, podle popisu je to asi doopravdy ta klopuška, i když jsem tam žádnou nenašla... hned zítra ji jdu postříkat. Z vašich zkušenosti - je nutné postřik opakovat nebo stačí jednou. Děkuji I.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Kšely - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (216) - 214.135 (?), 18.6.2010 23:06
Také jsem je nenašla, ale ani jsem příliš nehledala. Někde na netu byl obrázek naprosto shodný s našimi okurkami. Usychající vrcholy jsem vyštípla a postranní jsme postříkali. Pak jsem úzkostlivě sledovala, zdali se ještě neobjeví, ale už ne, takže se postřik neopakoval. Letos dávám hodně pozor. MH
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 3.125 (?), 13.7.2010 7:34

Dobrý den, máme stejný problém s roubovanými okurkami...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 155.12 (?), 14.7.2010 17:21

Nedávno jsem vyhodil z foliovníku okurku která bujně rostla, kvetla a měla velkou násadu malých plodů (do 2 cm). Rostlině se dařilo ale plody dále nerostly. Nasadil jsem další roubovance a vypadá to že je to ta stejná odrůda "okurka setá salátová - pro pole LINDA F1 MIX" (měl jsem v roubování asi guláš, a byl v domění že je to skleníková MARTA). Zase roste a nasazuje na plody ale ty jsou stále stejné. Je možné že by okurka, která je určena pro pole, v prostředí foliáku neplodila? Další roubovance mám venku na zahradě a tam se zdá že plody rostou. Mirek

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 147.108 (?), 14.7.2010 20:01

Co jsem četl o Lindě - snad na pytlíku kdysi, je cizosprašná a vyžaduje opylovače. Tedy se o osiva přimíchává část semen právě toho opylovače. Proto MIX. Možná máte jen smůlu. Pdle toho popisu roubovat tuto odrůdu je nesmysl.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 155.12 (?), 14.7.2010 21:38
Díky Vám za odpověď, to bude asi ten problém a zkušenost do budoucna. Jelikož mám foliák první rok, nevěděl jsem zda se v něm bude hadovkám dařit a tak jsem v neznalosti narouboval i tuto odrůdu (pro sichr). Mirek
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 97.74 (?), 15.7.2010 15:12

Dobrý den, jsem začátečník a proto Vás prosím o radu.

Mám ve skleníku nakládačky neroubované, udělaly první plody u země a ty dorostly.Další na rostlině ve výšce do půl metru zasychají už ve velikosti asi třech centimetrů.Plody výše jsou zatím zelené a není na nich ještě vidět jestli se budou zvětšovat nebo zaschnou.Skleník je dobře větraný (i přes noc) a je i každodenně dobře zalévaný.Žádná jiná choroba se neprojevila (podle informací z různých stránek internetu).

Děkuji za odpověď.Richard.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Jiřina7 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (883) - 141.24 (?), 20.8.2010 22:59

Přikládám letošní zkušenosti s pěstováním roubovaných hadovek ve skleníku. Letos jsem zasadila dvě roubované rostliny. Počáteční vývoj byl pomalejší než loni, několik prvních týdnů jsme měli okurky na pořadník, většina plodů zasychala, nevyvíjela se. V červenci po zlepšení počasí začly růst jako o závod, trochu jsem zaspala s prořezáváním /vyštipováním/, dnes mám z okurkové stěny dzungli. Po celou dobu jsem ničím nestříkala, hnojila jen zpočátku a to přírodními hnojivy, celková sklizeń je výborná stejně jako loni, každý týden sklízím bedýnku okurek a v týdnu ještě průběžně dle potřeby v kuchyni další. Na listech je již přítomna plíseń, přesto si myslím, že do října budou plodit.   J.

Minisprint F1
Minisprint F1
Tribute F1
Tribute F1
úroda
úroda
úroda
úroda
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 155.12 (?), 3.6.2011 19:56
Já mám jeden podnět z trochu jiného soudku. Tak jako pozoruji u rajčat rozdíl ve velikosti mezi přebalem a skutečností (Bejbino, Pollicino) tak i u hadovek se mi zdá že jsou o něco více tlustější než na přebalu. Zakoupil jsem a narouboval hadovky (chtěl jsem hlavně dlouhé a tenké) a jak dopadla jedna sklizeň vidíte na snímku. Stejně tak se mi zdají tlustější i Minisprinty, může to být roubováním a nebo sklízet dříve?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika