Nejchutnější rajčata



   Předchozí příspěvky  |  <  46,  47,  48,  49,  50  >   
                     
host - 224.34 (?) 
11.8.2012 13:13

Mirek, lepsie by sa vam susilo ak by ste z rajcin vybrali tekute vnutro a pouzili na stavu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 242.167 (?), 11.8.2012 13:43

Na sušení se snažím používat odrůdy které moc šťávy nemají, pár takových odrůd už zkouším, další teprve zrají. Některé odrůdy mají doslova uvnitř dutinu a semínka jsou jen kolem středu, z těch zůstane jen "díravý" obal, ideální jsou takové které po vysušení zůstanou plná. Krájím je na centimetrová kolečka, to se mi osvědčilo nejlépe, na půlky se špatně suší, na čtvrtky zůstane jen "provázek". Tekutý vnitřek nevybírám, sušení asi trvá déle ale "hmoty" je pak více.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 3.83 (?), 3.10.2012 22:11

Ja som tento rok skúšal 33 rôznych sort, a za najchutnejšie považujem :Green Doctors Cherry (Green Doctors Cherry Frosted sú vraj ešte sladšie),trocha ma sklamala "veľkosť" rastlín a úrodnosť, ale čo sa chuti týka-špica!! Potom, takmer na tom istom prvom mieste (u priateľov PRED ním) je jednoznačne Sungold F1,asi naozaj zarovno s nimi je Suncherry Premium F1-ani by človek pri žiadnej z nich nehádal, že ide o rajčiny-fakticky priam ovocná chuť!

Ďalej výrazne skvelé sú Green Grape, Snow White Cherry, Bicolor Cherry, Isis Candy, Purple Cherry (tiež podobné Black Cherry),Tomatoberry Garden F1,Rose Quartz Multiflora... Ako vidíte, vynikajú všetko "Cherry" typy-bývajú naozaj lahodnejšie... a spomedzi u nás dostupných sort (ja kupujem cez internet z celého sveta) to vidím na Ildi, Pollicino F1,Bejbino F1.Tie pestujem popri týchto "šupách" pravidelne. Tak skúste Google a translator trebárs! ;)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Jan pěstitel - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (243) - 239.102 (?), 2.12.2012 10:07
Já nedám dopustit na Sláva Porýní a Start S.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
bred_ik - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (899) - 210.254 (?), 11.1.2013 20:09

Zajímavé výsledky zkoušek cherry rajčat ve Slovinsku včetně chuti.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 93.3 (?), 11.1.2013 22:27

skoda, ze ty vitezne ruske tam nejsou

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3239) - 5.149 (?), 12.1.2013 8:13

Možná je to škoda, ale přesto jsou tam čtyři odrůdy, které jsou (budou) u nás na trhu dostupné v originálním balení-Sweet Milion, Pollicino, Goldkrone a očekávané Strillo. Hlavním kriteriem není chuť, ale tržní hodnota (výnos) a to při určitém typu hnojení. Jen tak na první pohled je jasné, že čím více základních látek NPK tím zvláště u některých odrůd roste výnos. Ale když se ubírá na hnojení (možná se i zlepšuje chuť?), tak se výnosy jednotlivých odrůd srovnávají. Jistě to chce vyhodnotit si tyto testy podrobněji případně se z nich poučit.

Ještě bych měl dvě poznámky: I mnou očekávané Strillo je pokud jde o výnosy někde na úrovni Pollicina, třeba bude mít exluzivní chuť. Za druhé by mne zajímalo, zda lze opravdu ve Slovinsku získat takový sortiment cherry rajčat (myslím tím v originálním balení).

Protože nejsem velkým pěstitelem cherry rajčat, hledal jsem, jestli nebyly provedeny testy také u jiných typů rajčat, našel jsem starší testy ve kterých mně něco říkaly jen odrůdy Phantasia a Brillantino. 

Jinak za odkaz díky.

                    Mr Big

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 242.167 (?), 12.1.2013 9:09

To vypadá že jde o odrůdy pěstované na profesionální úrovni. Velmi málo se v obchodech při prodeji uvádí název odrůdy, např. to Pollicino u mne skončilo v depozitáři, možná při pěstování řízeném počítači vypadá jinak. Každopádně na přebalu vypadá jinak než na záhoně.

PS. nemají tam soudruzi ze Slovinska chybu v jednotce velikosti plodů? 40 cm velké Pollicino, to by spíše byl meloun. wink

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3239) - 5.149 (?), 14.1.2013 8:29

Ještě několik poznámek k testům:

1.Testy prováděl Slovinský státní zemědělský ústav (předpokládám nezaujatost)

2.Bylo porovnáváno pěstování v tunelu (dle data výsadby asi s možností přitápění)-v plastovém skleníku-venku, vždy mulčováno černou folií.Způsobu pěstování odpovídalo i hnojení.

3.Chuť posuzována pravděpodobně čísly od 1 do 10. Číslo 3= chutné, číslo 7= ne- chutné (takto uvedeno v tabulce)

4.Výnosy byly největší v tunelu- třikrát tolik než venku, ale chuť byla o jedno až dvě čísla horší než venku. V plastovém skleníku v obou hodnoceních někde uprostřed.

5.Zajímavé je, že rajče Tomatoberry bylo hodnoceno ve všech případech mezi nejlepšími jak z hlediska chuti tak i výnosu, venku dokonce hodnoceno číslem 2. Asi si budu muset zajet do Bratislavy, stejně jsem tam už dlouho nebyl.

6.Smutná záležitost je, že Pollicino (u nás pro mlsné jazýčky) hodnoceno 7-6-7, Goldkrone 8-8-7, Strillo 4-5-5. 

             Mr Big

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 133.163 (?), 14.1.2013 8:38

K bodu 5 a 6, na to jsem přišel i já již před dvěma lety v čistě amatérských podmínkách. wink

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  46,  47,  48,  49,  50  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika