Příspěvky uživatele - Mr Bigggg

Pěstování ozimé zeleniny, 16.4.2024 Obsahuje fotku
Květáky Aalsmeer se opravdu snaží. Za pět od posledmího příspěvku se situace úplně změnila. Víc jak polovina rostlin už ukázala růžice a největší už má 14 cm v průměru (zajímalo mě to a tak jsem to změřil). Počítám, že v sobotu bude první sklizeň a... celý příspěvek >
Obří řecké fazole, 12.4.2024 Obsahuje fotku
Naklíčené fazole postupně lezou ze země. Ještě než jsem s těmi fazolemi začal, tak jsem si udělal takový test na to jak je využít v kuchyni. Pochopitelně lze z nich připravovat speciální oblíbené řecké jídlo, které se jmenuje "Plaki". Je to velmi... celý příspěvek >
Pěstování ozimé zeleniny, 11.4.2024 Obsahuje fotku
Dnes jsem si prohlídl detailněji ty květáky. Všechny mají již nasazené květáčky o velikosti do 8 cm. Je jisté, že většina doroste do plné velikosti ještě v dubnu ev. začátkem května. Přemýšlel jsem, co tam po těch květácích dám, asi cukety nebo... celý příspěvek >
Paradajky pre r. 2024, 10.4.2024
Evi, máš skvělá rajčata a nelze nic jiného, než Ti závidět. Ať se Ti i nadále daří!            Vladimír
Obří řecké fazole, 8.4.2024
Minulé úterý jsem namočil dvacet semen fazolí, potom jsem je dal naklíčit do mokré hadry. Dnes jsem dvanáct naklíčených vysadil do kelímků. V té hadře zbylo ještě sedm semen, jedno začalo ohnívat, tak jsem je vyhodil. S výsadbou počítám někdy okolo... celý příspěvek >
Pěstování ozimé zeleniny, 30.3.2024 Obsahuje fotku
Včera jsem přesunul tunely z ozimých květáků a cibule na jiné záhony. Myslím si, že rostliny květáků jsou dostatečně velké a silné, a že by bylo potřeba je pohnojit nějakými hnojivy spíše s K a P než N a podpořit tím tvorbu květů. Musím se na zahradě... celý příspěvek >
Rajčata 2024, 26.3.2024 Obsahuje fotku
Dnes jsem přidal ke každému rajčeti takovou jednoduchou klec, aby se potom rajčata neválela po zemi.            Vladimír
Rajčata 2024, 22.3.2024 Obsahuje fotku
V případě předpovědi s většími mrazy, tak přehodím přes to pařeniště NT a nechám ji tam (na obrázku je to vyznačeno červenou čárou). Hlavně tím řeším netěsnosti mezi okny. Nikdy mně tam teplota ani na okamžik neklesla na... celý příspěvek >
Rajčata 2024, 22.3.2024
Jsou různé Phytophory (plísně), kzteré škodí na různých rostlinách. Nás pěstitele rajčat (případně brambor) zajímá Phytophora infestans, která řádí na bramborách a rajčatech. Patří mezi listové choroby a bývá často pro rostliny... celý příspěvek >
Rajčata 2024, 22.3.2024 Obsahuje fotku
Dnes jsem měl napilno. Vysadil jsem do studeního hlubokého pařeniště 50/60 cm dvanáct rostlin partenokarpických rajčat. Většinou už mají květy, některé i malé plody, největší o průměru cca 2 cm. Udělal jsem si fotodokumentaci, první dvě fotografie.... celý příspěvek >
Rajčata 2024, 22.3.2024
Díky za sdílení.            Vladimír
Rajčata 2024, 22.3.2024
Toto je Septoriová skvrnitost, je to listová choroba. Je to trochu starší článek, ale mimo ty některé přípravky to stále platí. Jinak jste to roubování vyhodnotila správně, ale je to stáe zajímavý pokus. Septoriová skvrnitost... celý příspěvek >
Rajčata 2024, 22.3.2024
Zajímavý experiment. Pokud by se to povedlo, tak by to byla velká výhra.            Vladimír
Předpěstování košťálovin, 20.3.2024 Obsahuje fotku
U nás začalo jaro.Žádné noční mrazy, meruňky a broskve v pohodě. Předpověď počasí pozitivní a tak jsem dnes vysázel ty předpěstované sazenice košťálovin a salátu. Mám slíbeno, že mně syn zítra odveze na zahradu rajčata a v pátek půjdou do pařeniště.... celý příspěvek >
Předpěstování košťálovin, 12.3.2024 Obsahuje fotku
Zdá se, že s tím počasím se to vyvíjí k lepšímu, alespoň u nás. Vypadá to, že bych s už přespříští týden mohl zbavit těch sazenic košťálovin a salátu, které mně zabírají spoustu místa za oknem. Na zahradě už mám na ně nachystané dva... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika