Nejchutnější rajčata



   Předchozí příspěvky  |  <  46,  47,  48,  49,  50  >   
               
kastef - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (262) - 138.131 (?) 
11.2.2013 17:06

tak to s tím Perunem, doufám,že sem neudělala chybu-to že sou plody moučné by mi ani nevadilo, spíš aby jich bylo dost.Bylo mi řečeno při koupi, že plodí bohatě...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                  
deerslayer - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (489) - 84.120 (?), 11.2.2013 17:16

Na rozdiel od väčšiny prispievateľov ja som s Perúnom spokojný, rodí pravidelne, intenzívne, chutí nám... snáď len že pri prezretí je náchylný na praskanie.Rodine chutí viac ako Ildi... názor 5ľudí. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
kastef - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (262) - 138.131 (?), 11.2.2013 18:01

tak to mě trochu uklidnilo.

jinak kdyby někdo chtěl, mám tu přebytek semínek Sláva Porýní, jsou už sice prošlá, ale běžně vysévám i taková semena, co taky s tím, když to přebyde, v některých sáčcích bývá hodně semen.Tu bylo napsáno 1OO semen, ale podle mne jich bylo o dost víc, protože loni sem vysela hodně, a snad 8O jich ještě zbývá, nasadila sem letos jen pár semínek, protože mám i hodně jiného.Tak kdyby to někdo chtěl, pošlu to normálně v obálce, třeba výměnou za něco jiné, co vám zbývá, prošlo,či nechutnalo...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Zdenci - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (491) - 245.32 (?), 11.2.2013 18:09

To je tak 100 lidí 100 chutí. Mě osobně Perun vůbec nehutná pro jeho moučnost ikdyž výnosy jsou velké. Manželce zase chutná, takže jedna rostlinka musí být.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
kastef - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (262) - 138.131 (?), 13.2.2013 8:35

a šel by Perun dát i do truhlíků?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mikeš13 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1994) - 224.39 (?), 13.2.2013 9:14

Perun je velice bujně rostoucí rajče - vysoké, silné. Do truhlíku určitě ne.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
kastef - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (262) - 138.131 (?), 13.2.2013 10:26

tak to ano, jen sem myslela, kdyby mi nějaká rostlina zbyla, že bych ji dala do truhlíku-tam jsem sice koupila Tumbling T.Y.,ale v sáčku bylo jen 1O semínek, a to některá byla v porovnání s druhými tak droboučká, že čekám co s toho bude.Tak sem myslela že kdyby mi pochyběly, dala bych pár Perunů... další sáček Tumbling T.Y.kupovat nechci, stálo to přes 4O kč.

No nevadí, kolik bude tolik bude, jen závidím těm, co mají možnost zkoušet různé odrůdy, a mají místo, já mívám jen okolo 2O sazenic, takže třebas letos mám 6 odrůd, a to budu mít od každého pár kusů.Další odrůdy už sem nebrala, i tak mám ještě semen na minimálně příští rok.

I když mě lákají různé atraktivní odrůdy, různé tvary a barvy, ale bohužel... navíc manžel je hodně konzervativní a jí jen různá cherry rajčátka a klasiku typu Sláva Porýní, Start atd.Různá černá rajčata, bifteková to nemusí, a tak musím tyto zvláštnosti omezit jen na minimální vzorek pro mou potěchu, protože by se to nesnědlo.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Melisa - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (300) - 176.1 (?), 13.2.2013 12:05

Jééjda, kdybych měla místo na 20! :-)  Budu ráda, když umístím tak 8 a pár nádobových,  zbytek sazenic rozdám...  Rajčata na jídlo nakoupíme a zahrádka je na experimenty. ;-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
kastef - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (262) - 138.131 (?), 13.2.2013 12:37

kdysi sem měla místo na 5O, tj tak před 4 lety, jenže tenkrát sem ještě o nějakých vymoženostech moc netušila- max.červené, žluté,hruštičky, cherry a nějaká ta masitá, pokud sem je sehnala, někdy ne.

Tak to sem s těmi 2O ještě dobře... no my sme jen 2,a bohatě nám to stačí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
andydul - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (77) - 154.236 (?), 16.7.2013 19:00

Ja mám 25 rastlín na streche a balkóne a stačí to nám dvom na jedlo, v podstate každý druhý deň oberiem dostatok plodov, aj občas rozdám.

Kumato ma dosť sklamalo chuťovo, Stupické je stále vynikajúce, ale chuťovo ho predčila rastlina, ktorú som si vypestoval z osobne vybratého semena z plodu Perun, lenže plody sú sýtočervené a guľaté, s veľmi tuhou šupkou, ale mimoriadne štipľavé a sladkokyselé, okrem tej šupky asi ideálne, vydržia niekoľko týždňov po odtrhnutí, nemäknú a nehnijú.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  46,  47,  48,  49,  50  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika