Nejchutnější rajčata



   Předchozí příspěvky  |  <  46,  47,  48,  49,  50  >   
            
host - 4.7 (?) 
14.1.2013 14:14

stredne plody... suhlasim, najma bejbino

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
               
palooo - (11) - 255.246 (?), 14.1.2013 17:50

Moja skúsenosť z predvlaňajšej výsadby je tá že jedno balenie obsahovalo až tri velkosti plodov sorty Pollicino F1.Malé bolo najchutnejšie a tie veľké nechutné...

Vlani už boli všetky rovnako veľké a chutné.Takže asi hodne záleží od toho kto dané osivo vyrába.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 93.3 (?), 14.1.2013 17:58

i ja jsem mel vloni lehce vetsi plody, nebyly tak chutne, za to zas ty vetsi praskala mene

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 174.53 (?), 10.2.2013 17:45

Nemáte někdo, prosím, zkušenost s tyčkovým rajčetem Perun? - marketové,  drobné, žluté, hruštičkové. Měli jsme je 2 roky po sobě, mělo minimální výnosy. Nevím, zda je to chybou v pěstování nebo druhem jako takovým. Ostatní odrůdy rajčat nám rodily pěkně. Děkuji! Stáňa 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
pefito - (47) - 49.182 (?), 18.3.2013 21:41

Nepoznate nahodou stranky poskytujuce rebricky top svetovych odrod rajciakov(myslim najchutnejsich) ? Pripadne rozsiahle ankety pestovatelov? 

Ako su na tom s popularitou odrody z Madarska, Bulharska, Grecka byvalej Juhoslavie, Turecka ci Moldavska? Bol by som vdacny za dobre typy.

Vopred dakujemyes

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
kastef - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (262) - 138.131 (?), 11.2.2013 11:01

No, já je budu mít letos prvně-tak to není potešující zpráva, ale právě že mi bylo raděno je koupit... prý jsou OK-tak třebas to byla náhoda.

Dřív sem měla takové malé žluté oválné, podlouhlé,bohužel na sáčku nebyla odrůda, teď sem je už nesehnala, měla sem sáček 3 roky, místo toho mi byl doporučen Perun

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 133.163 (?), 11.2.2013 11:11

Tak to jste měla nejspíše žluté Ildi. Co se týče dotazu výše, tak Perun je celkem úrodná odrůda a roste jako "plevel". Již Perun ale nepěstuji protože hodně praská a je pro mne na přímý konzum "suché", Ildi ho překonává ve všech směrech.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 93.3 (?), 11.2.2013 11:34

mne tedy nepraskalo, ale moucna chut mi nevyhovuje, pozitivem odrudy je velika ranost, vloni nejranejsi z desitky odrud vubec, misto ni mam Ikra Oranževaja

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
kastef - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (262) - 138.131 (?), 11.2.2013 11:51

mě suchá rajčata nevadí, to že je ranné je plus, jinak ty podlohlé rajčátka, asi nebyly ildi, ale spíš to připomíná tvarově Taiko.

Jinak mám letos 6 odrůd, různé typy, základ je Start, a Stupické, a pak pár semen od každého, Perun,Albertovské žluté.Býčí srdce.Tumbling T.Y.

Semínka mívám na několik let, protože mám místo na max.2O rostlin plus pár truhlíků, takže až spotřebuju, koupím známý základ, Start,Tornado.Sláva Porýní, něco z tohoto plus různé zajímavosti, co se mi líbí, i když to nenadchne kolikrát, spotřebuju třebas zmražením, nebo rozdám.Semínka dávám i prošlá a vždy vpořádku vyklíčily...

bohužel ob rok je u nás dost plíšeń,střídá se to pravidelně, takže odrůdy masitých rajčat dávám míń,protože sou náchylné.

Jinak nejvíc   odolné proti plísni byly vždy drobnoplodé odrůdy, plus paprikové rajče typu S.Marzano, které ovšem manžel nesnáší, ale je opravdu mimořádně odolné, ono je spíš na vaření, ale když nic jiné není, určitě je na jídlo lepší než z obchodu.Minimálně salát z něj jde udělat dobrý.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 174.53 (?), 11.2.2013 14:06

S Ildi mám také výborné zkušenosti. Bohatě rodí, brzy dozrává, je odolné proti plísni a velmi chutné - zvláště pro děti. S tím Perunem máte pravdu, rostlo skutečně jako plevel, rostliny přímo obří, ale bohužel plody poskrovnu, asi se na něj vybodnu. Díky, Stáňa

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  46,  47,  48,  49,  50  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika