Nejchutnější rajčata



   Předchozí příspěvky  |  <  41,  42,  43,  44,  45  >   
                     
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 93.3 (?) 
27.7.2012 7:56

tech 150kc Honzo chapu, nebo aspon tak do 100kc, kdyz si vezmete, ze obri odrudy nejsou moc plodne, maji par plodu a šmitec, takze, me vyssi cena neprekvapuje-kord kdyz jsou v zime za 70kč nechutna rajcata zcela bez aroma a chuti

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
vimon - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (407) - 17.246 (?), 27.7.2012 10:12

Brutus a Cuor di Bue pěstuji druhým rokem a mohu potvrdit, skutečně dobrou chuť. Letos je možná Cuor di Bue ještě o něco lepší, než Brutus. U Cuor di Bue mne překvapilo dozrávání již koncem června, v pořadí hned za Stupickým a Goldkrone. Brutus začal červenat teprve v polovině července, ale loni jsem ho sklízel do října. Letos mi také dělá radost odrůda Skvrnitý Říman, kterou pěstuji poprvé a z 30 odrůd, které pěstuji ho řadím chuťově mezi prvních pět.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Radouš - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (257) - 166.118 (?), 28.7.2012 15:11

Cuor di Bue - dnes jsme snědli první plod (ze skleníku). Vážil 700g, šťavnatý, chuť 2-3 (podle školních známek). I když ostatní plody budou asi do 300g, úroda bude dost velká. Zajímavá odrůda, trochu mne zviklala v nechuti k obřím rajčatům. R.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3239) - 5.149 (?), 28.7.2012 17:20

Taky mám nachystány 2 ks Cuor di Bue, trochu jsem je podtrhl a nechávám je dozrát. Nikdy jsem je neměl a tak se na ně těším. Zatím jím druhé Beefmaster. Cuor di Bue přijde na řadu asi zítra. Těším se. Příští rok počítám, že dám asi tak 18 ks velkých rajčat, pochopitelně rozšířím na zkoušku i sortiment.

           Mr Big

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 242.167 (?), 28.7.2012 17:22

A v jaké "formě" ho jíte? U nás má využití jen jako grilované, pečené nebo sušené, jeho přímou konzumaci si nedovedu představit.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Radouš - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (257) - 166.118 (?), 29.7.2012 12:47

Inspiroval mne Mr. Biggg. Plát rajčete na namazaný krajíc chleba, ostatní jako "přízdoba" k řízku s bramborem. Nevím, jak bych sušil měkou a hodně vodnatou dužninu, ale asi půjde do kečupu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 162.45 (?), 29.7.2012 14:24

Já se nechal inspirovat panem Cuketkou - chleba s máslem a Cuor, vynikající. Zatím se mi urodilo pouze jedno rajčátko, další dozrávají.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 242.167 (?), 29.7.2012 15:35

Býčí srdce a vodnatá měkká dužina? To asi pěstuji nějaké úplně jiné.

Býčí srdce jsou ty čtyři největší krájené napříč, tady ve fázi sušení.
Býčí srdce jsou ty čtyři největší krájené napříč, tady ve fázi sušení.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 193.103 (?), 10.8.2012 21:37

podle me sme s tema cuor di bue obeti nejakeho podovodu vsichni. mel jsem 2x od nohela, letos sem zkusil od sevaseeds a je to uplne jine rajce. puvodni od nohela mela pri rezu tvar srdce. stred byl bily minimalne do pulky a co hlavne bylo od vsech zde focenych plodu tehle odrudy odlisne, byly semena. ty byly jen a pouze v horni casti, tak do centimetru vejsky rajcete. vse ostatni byla kompaktni duznina bez stavy. chutove uplne vyborne, na omacku primo idealni. to co mam tedka od seva se tak podoba tem mirkovejm. nektere plody jsou i mirne i vice zebrovane, v zadnem pripade nemaj v rezu tvar srdce, spicka je zapadla dovnitr plodu a duznina je tak z pulky tvorena stavou a semeny. chutove tezko hledat rozdil, ale takovou vyteznost na omacku to nema ani omylem. spis mi to pripomina beefmaster nebo neco podobneho.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 242.167 (?), 11.8.2012 11:55

Podle mne to podvod není, rajče je prostě přešlechtěné a navíc ho nepěstujeme v "uniformních" podmínkách. Dovolím si to tvrdit na základě vlastních zkušeností a pěstování těchto odrůd. Na JEDNÉ rostlině mnohdy nenajdete tvarově stejné plody, a to nepíšu o velikosti nebo přibližné shodě ale o totálně jiných tvarech.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  41,  42,  43,  44,  45  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika