Příspěvky uživatele - bred_ik

Kroucení listů u rajčat - proč?, 21.5.2021
Podle mého názoru se nejedná o zbytky glyfosátu, ale úplně jiných účinných látek, po glyfosátu se listy rostlin nekroutí a nedeformují, to spíš rostliny uhynou. V slámě jsou obsaženy účinné látky herbicidů, kterými bylo obilí ošetřeno podstatně dříve... celý příspěvek >
Kroucení listů u rajčat - proč?, 21.5.2021
Kroucení listů u rajčat není s největší pravděpodobností způsobeno zbytky herbicidů s účinnou látkou glyfosát, ale jinými herbicidy. Konkrétně Travin nebo i Bofix obsahují mimo jiné "dobroty" účinnou látku clopyralid, která podle mých zkušeností... celý příspěvek >
Vinná réva - Ivančice, Brněnsko, 7.4.2021
Myslím, že kolem Brna je možné vybírat mezi mnoha odrůdami. Bohužel neznám odrůdu odolnou jarním mrazíkům a naprostá většina odrůd vyžaduje chemické ošetření proti padlí révovému. Proti plísni révové jsou odrůdy relaticně odolné, například Galahad,... celý příspěvek >
Plíživá vytrvalost starých odrůd, 15.2.2021
Když budu parafrázovat pana ing. Fidlu, tak jsem "pokrokový" vinař. Ale že bych cítil nenávist ke starším odrůdám révy, to ne. Z mnoha důvodů je nepěstuji poté, co jsem je vyzkoušel.  Pana Přasličáka znám jen trochu, původně jsme si... celý příspěvek >
Reliance (-30°C, žádný problém), 14.2.2021
Peach 'Reliance' je americká odrůda broskví získaná pomalým opylováním hybridu Minn.PH 04559 odrůdou 'Meredith'. Pravděpodobně místo pomalým opylováním patří volným opylením.
Plíživá vytrvalost starých odrůd, 14.2.2021
Na úvod musím upozornit, že můj pohled je jako všechny subjektivní a navíc ovlivněný mou profesí, což je šlechtění (ale ne ovoce). Názor, že bychom se bez nových odrůd obešli, je zajímavý. Určitě bych se bez nich obešli, ale co by nás hnalo kupředu,... celý příspěvek >
Jak ostříhat sloupovitou jabloň?, 4.2.2021
Děkuji za zhodnocení. U českých odrůd jsou moje chutě podobné. Slendera podle mých zkušeností je výborná tak do vánoc, potom už ztrácí. Hodně mi chutná Goldlane, jen se u něj musí pohlídat aby se neotlačila, je ne zacházení citlivé. Ale zdá se,... celý příspěvek >
Jak ostříhat sloupovitou jabloň?, 3.2.2021
Moc si vážím toho, že se k tomuto tématu vyjádřil pan Přasličák, byť nesouhlasí s postupem, jaký jsem navrhl. Jeho zkušenosti v pěstování sloupovitých jabloní jsou určitě větší než ty moje a rád se od něj poučím. U mých sloupových jabloní jsem zatím... celý příspěvek >
Jak ostříhat sloupovitou jabloň?, 30.1.2021
O žádnou osobu mi nejde, naopak jsem pochválil Vaše vedení, pokud jste si toho nevšiml. Co se týká sloupovky na snímku, žádný problém u tohoto stromku nevidím a řešení jsem popsal ve svém prvním příspěvku. U sloupovitých jabloní někdy trvá, než se... celý příspěvek >
Jak ostříhat sloupovitou jabloň?, 30.1.2021
Máte pravdu, že úroveň znalostí o zahrádkaření se asi snižuje. Na druhou stranu si nemyslím, že by sloupcovité jabloně škůdci napadali víc než ty s normálním růstem. Samozřejmě zakrácený terminál neznamená konec stromku, ale proč dělat něco, co... celý příspěvek >
Jak ostříhat sloupovitou jabloň?, 29.1.2021
Tvarování stěny pana Mičurina II je obdivuhodné. Ale hned v úvodu svého příspěvku píše, že sloupovitou jabloň nepěstuje, takže jeho rady jsou v tomto případě dost nepoužitelné. Sloupovité jabloně mají díky spontánní mutaci zcela jinou fyziologii... celý příspěvek >
Jak ostříhat sloupovitou jabloň?, 28.1.2021
Osobně bych vrcholek sloupovité jabloně nezakracoval, protože potom dojde k rozvětvení vrcholu. Jedině pokud bych chtěl tuto jabloň radikálně zkrátit, ale to není tento případ. Boční obrost bych určitě zakrátil.
Papriky 2021, 19.1.2021
Trošku zasáhnu do diskuze. Samozřejmě ze vzhledu semene je možné poznat částečně jeho kvalitu, ale už se nedá poznat jeho stáří. U papriky platí, že se stářím semen se klíčení zpožďuje. Dokonce se starší osiva sejí dřív, aby stejně vzešla. 
Pomůcka pří výběru jádrovin, 13.1.2021
Nepoměr mezi šlechtiteli odrůd jabloní prezentovanými v Zahrádkáři je skutečně velký, ale nemyslím si, že je to tím, že Zahrádkář nebo přispívající autoři preferují Střížovice proto, že to jsou Střížovice a jsou naopak neuctiví k Holovousům. Myslím... celý příspěvek >
Pomůcka pří výběru jádrovin, 8.1.2021
Podle mého laického názoru hodně záleží na tom, kde byl strom vysazen, výsledky pokusu na jednom stanovišti mohou být naprosto odlišné na stanovišti druhém.
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika