Příspěvky uživatele - Jan pěstitel

Je možnost zkusit švestku přeroubovat?, 13.3.2013
Šárku nehostí jen slivoně, ale i ostatní peckoviny a také byliny. Psát tedy, že pokud by se vysazovalo pouze jojo tak se šárky zbavíme není pravdou. Pokud celkově zhodnotím pěstování u drobných pěstitelů tak meruňky v každém případě a už i slivoně... celý příspěvek >
Jakou mirabelku, 12.3.2013
Tak já stromy bez chemické ochrany nechat nemůžu z neudržovaného okolí je velký tlak škůdců. Jen ty odrůdy, které nemají výsledky už nezachraňuju a raději je nahradím a nebo přeštěpuju pokud to jde. My zase tolik prostoru nemáme jako třeba jiní v... celý příspěvek >
Jakou mirabelku, 12.3.2013
Ve Fytosu také uvádí jako jednoho z rodičů meruňku orangered. Tak asi pověřím zase známé v Plzni, až k nám z jara pojedou, aby mi ji tam koupili a pak se budu moct hádat s vámi.
Je možnost zkusit švestku přeroubovat?, 12.3.2013
Proč si nechávat tuto infekci dobrovolně na zahradě.Zvláště pokud jsou projevy infekce zjevné na plodech a listech. Já na tom nevidím nic k nepochopení... Pokud se vyskytnou projevy i na plodech tak likviduju taky, občas něco zkusím pokusně... celý příspěvek >
Je možnost zkusit švestku přeroubovat?, 12.3.2013
Co se týče německých rezistentů tak mě vždycky zajímalo, jak to udělají, když vyšlechtí nový strom z odrůd, které jsou na šárku náchylné. Že by genetické inženýrství? Jinak si to nedokážu vysvětlit a pokud je ta tolerance založena na přecitlivělosti,... celý příspěvek >
Jakou mirabelku, 12.3.2013 Obsahuje fotku
Pane J.R., po pozdních mrazech nebo i jiných stresech (přemokření, kroupy) ty nové sorty mnohdy dopadají takto a nepomůže ani silná chemická ochrana. Napadne je spála až do dřeva a šlus.Není mým snem lítat od nevidím do nevidím s... celý příspěvek >
Tipala, 12.3.2013
Nevím jaká je začátkem srpna, protože jemu zraje později a já ji chutnal naposled předloni až začátkem září... Ony ty mnohé odrůdy se vybarvují dost brzo, aby mohly být utrženy ještě nezrálé a vydržely přepravu.
Rubinola - mrazové desky, 11.3.2013
Zatím problémy nemám, ale pro jistotu ji raději obalím...
Jakou mirabelku, 11.3.2013
O tom ucpávání pletiv u nově šlechtěných jsem četl pojednání už před delší dobou a tak jak se naplno projevily monilie napadající dřevo, tak tomuhle už věřím taky a v tom pojednání se psalo, že hlavně velkoplodé odrůdy na to ucpávání budou hodně... celý příspěvek >
Jakou mirabelku, 11.3.2013
Já bych vsadil na nancyskou, bellamiru mám, ale řeknu to naprosto otevřeně. V mých podmínkách bych z německého šlechtění doporučil pouze pološvestku hanitu. Mám jich celkem dost druhů na porovnání a ty co ne tak s těmi májí zkušenosti zase jiní známí... celý příspěvek >
Pomoc s vyberom vhodnej odrody zemiakov, 8.3.2013
Pokud já vím tak nejen sadbové bývají ošetřované přípravky proti skládkovým chorobám a toto ošetření má vliv i na oddálení předčasného klíčení. Já jsem je nikdy nejedl, ale pokud ochutnáte tak se podlé mého názoru otrávit nemůžete. Problém u... celý příspěvek >
Pomoc s vyberom vhodnej odrody zemiakov, 8.3.2013
Já se stříháním začal ještě na sněhu a s přestávkama to mám naplánované ještě na příští týden. Mezi tím zamazávám větší plochy balzámem a drtím větve. První postřik na kadeřavost minulou sobotu. Česnek mám přihnojený a teď sleduju předpověď kvůli... celý příspěvek >
Pomoc s vyberom vhodnej odrody zemiakov, 8.3.2013
Nejde o to že by lidé upustili od pěstování, ale zahrádkáří který nemají zahradu a sad pouze jako koníček, ale používají ji k samozásobení, se v tuto dobu musí pořádně ohánět, aby stihli všechno co je potřeba a internet jde stranou.
Pomoc s vyberom vhodnej odrody zemiakov, 7.3.2013
Výskyt plísně záleží na počasí, někdy stačí jeden postřik a někdy i dva jsou málo a někdy se dají vypěstovat úplně bez postřiku pokud mluvím o skorých. Pokud vezmu polorané tak tam je postřik nutností, vzhledem k delší vegetační době. Brambory... celý příspěvek >
3 roky zasazená švestka, co s ní dál?, 7.3.2013
Jestli je opravdu jen 3 roky zasazená tak je vidět, že má dobré podmínky a je dobře živená. Kosterní větve nejsou ještě tak silné, aby byl problém s jejich zacelením, tak bych řezal na větevní kroužek a odstranil všechny ty konkurenční dvojáky. Z... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika