Kdy zasit papriku, rajce, okurky



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                  
Hana R. - (46) - 131.254 (?) 
28.1.2010 22:49

zanet-vysejete v dubnu a sklízet budete ještě v říjnu,,,

ale já tedy ty vysvětlivky vždy chápala tak, že ten výsev je zakládání sazenic doma do kelímků, přeci nikdo nedává semínka rajčat rovnou do hlíny do skleníku

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
zanpets - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (395) - 146.129 (?), 28.1.2010 23:32
co se tyce tech seminek, tak nevim zda to je firmou ale s manzelem jsme se shodli, ze to spise obchody dali stare zasoby ze skladu, co jim zbyly treba z lonska a datum spotreby je jeste do konce toho roku a tak je prodavaji..a uz neobjednal treba dalsi osivo do obchodu. loni jsem take koupila seminka co maji termin do 2011, a kdo s vas si vsiml toho ze na tech regalech je mene seminek nez loni..vypada to jako vyprodej... treba se to vleze jen na jeden stojan. to je az trapne na ty hypermakety... a co se tyce poctu seminek tak jsem take zkousela loni pocitat jen tak pro zajimavost na kolik vyjde jedno seminko a kolik mi stoho nakonec vyroste... chci totiz si zasevat sve vlastni seminka z mych plodu.a ted mi tu nepiste ze s F1 nevypestuji to same ale s klasic urcite jo... delali to nase babicky a manzelova babicka to dela furt... jinak, co se ziskava lehce seminka tak jich mate v balicku ohodne vice nez mate napsano, ale u tech, co jsou drahe nebo spatne se ziskavaji seminka tak pozor mate uvedeno treba 10 a mate treba 9seminek a nikomu se urcite nebude chtit reklamovat,,,a za dalsi ja se ridim take klicivosti v letech..nektere vam vyklici i po 5ti letech a nektere uz i v zaruce nechcou... nechci kritizovat, ale jestli ty stare po zaruce seminka se nerozbali a daji zase do obalu jineho a zase maji na dva roky zaruku..ale spise si myslim ze ne, protoze seminka je to nejlevnejsi zbozi pokud si to delate sami..omlouvam se za ty hacky a carky ale manzel mi tu vzdy prehazuje na anglickou klavesu a tak se mi to pise jako bych psala sms a je to rychlejsi a pro ty, co chcou si muj prispevek precist tak jim to vadit nebude.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Hana R. - (46) - 255.141 (?), 29.1.2010 8:42

Zanet-jak píšešete o počtu semínek, tak vždy když je třeba 10 semínek v balení tak 2 jsou totální propadáky, že je ani nezkouším zasadit. Ceny třeba v Bauhasu.koupila jsme okurky za 29kčbalení a drogerii na vsi totéž za 18kč, Ale u zahrádkáření se fakt nedá asi počítat zda se to vyplatí, Já když byla malá, tak jsme měli na zahradě snad všechno co rostlo, pak začla éra marketů a naši, že se to už nevyplatí a že si to raději koupí a bla bla dneska se zase k tomu všichni vracíme.prostě utrhnout si na zahrádce svoje má své kouzlo a kdyby člověk na světě dělal jen to co se vyplatí tak by neměla žádnou radost, děti jsou třeba z trhání plodů na zahradě nadšené a tím to dělá radost i mě.To že nebudete mít F1 přeci nevadí, nejdete s tím na soutěž, důležitý je pocit. To je jako zavařovat okurkymtaky se to dneska možná nevyplatí ale,,,,

jinak si myslím, že to konečný prodejci určitě neschovávají, myslím,že to tak už je z distribuce, třeba to zase vykouopí zpět a přebalí, kdo ví, nebo nejdřív distribuji to co vloni nestačili prodat a my jako nedočkavci si koupíme tu první várku "starých"

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
zanpets - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (395) - 39.231 (?), 29.1.2010 9:21
s temi okurkama mate pravdu, doma se to nevyplati, protoze naklady jsou na to vyssi... vy si koupite sklinky ktere jsou drahe a mate jich par a vyrobci na to maji mnozstevni slevy a tak, a ja treba nezavaruji ve velkem a proto clovek ma na to vyssi naklady ale vsimla jsem si toho jen u okurek ale jinak krome elektriky to je nahodou dobre treba papriky, kompoty. Tak si vzdy nechavam od spolupracovniku, co bydli ve meste nejake sklinky z jejich potreb nebo si treba ja pres zimu kupuji nejake zbozi levne co ma dobrou uzaviratelnou sklenici... ale ma to vyhodu v tom, ze vite co jste do toho dala a mate plus minus bio potravinu a ta vas zase vyjde levneji nez v obchode a vas to tesi... a za dalsi pres leto mate levne ovoce v obchodech, tak si ho koupim, kdyz to nemam ja zrovna nejvice a zvlastniho by se mi nevyplacel zapinat zavarovaci hrnec tak na to pak napisi kupovane a mam take kompot a pak na zimu koukam... maliny si nazbiram ve velkem a v obchode jsem korezervu potkala za 30kč nebo i vice a neni tam moc tech malin... a co se tyce domacich marmelad, take se neoplati delat si je doma, protoze se predrazi ale chuti vlastni zase se vyrovna te nejdrahsi na trhu... domaci kvalita se vyplati z kazdeho uhlu pohledu... a nejvetsi for - loni jsem mela obrovskou urodu svestek a tak jsem kazdy den nosila domu ze zahrady skoro 20kg a delala marmalady a kompoty a povidla a kazdy byl nabruceny ze to nejdu dat do palnice abych mela palenku, jo jenze nejsem lakoma ale palenka se vyhlasta za chvilku v par pribuznych jen tak u posezeni a kompoty si kazdy dava k obedu a hlavne jsem to delala pro dite a ne chlapy--- a kdyz mi rekli ze bych za jeden litr palenky dala 10kg svestek a jeste 100kc doplatila tak bych byla blba asi..narocne to je kdyz vam denne projde tolik ovoce pres ruce ale to nevadi ----
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Hana R. - (46) - 255.141 (?), 29.1.2010 11:03

No třeba domácí marmelády jsou nejlepší, nebo hrušková povidla,,,to se myslím vážně vyplatía ani se mi to nezdá nějak náročné, zvlášť když mám myčku, to jde bezvadně, lepší než to ovoce házet na kompost. My děláme slivku každý 2 rok. letos chci zkusit udělat cherry, na podzim šlapeme zelí a v zimě udímeto je prostě paráda, je furt co dělat a nás to s mužem vážně baví.Hodně lidí se nám diví, že jsme si nepořídili radějí byt ale tam bychom se asi brzy pokousali,. To že si ráno s kafem v ruce a ve spacím úboru jdu utrhnout bosá jahody je pro mě jeden z nejkrásnějších začátků dne.

tak že se to vyšechno okolo vlastně vypaltí

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Hana R. - (46) - 255.141 (?), 29.1.2010 11:06

Nemluvím o tom jak je to pro děti výchovné, že pomáhají zasadit semínko, zalívat,pak to snědí, pomáhají třeba zavařovat a v zimě když si dávají marmeládu na palačinky tak se bavíme o tom, jak od semínka jsme se o to všichni starali.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
ella56 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (222) - 48.29 (?), 30.1.2010 15:28

Dobrý den Hano, já taky hodně zavařuju, dělám džemy, kompoty,med, okurky,papriky, lečo,zelí, hodně let jsem dělala i víno, prostě co jsem vypěstovala, tak jsem zpracovala a na konci sezony měla plný sklep, píšu protože mě zaujalo, že chcete letos dělat cherry, já taky ráda zkouším nové recepty a tak jsem vás chtěla poprosit, jestli by jste mě recept nenapsala.Ráda tady na diskusi pročítám různé rady a názory, hlavně už se nemůžu dočkat jara!!děkuji Ella

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 228.210 (?), 29.1.2010 13:22

Dobry den, p.Hanka. Uplne s Vami suhlasim. Mat trocha vlastnej zeleniny je uzasny pocit, aj ked s tym mame pracu a mozno nas to aj financne stoji viac ako kupit si nadherne vyfarbenu zeleninu v supermarketoch, v ktorej je sama chemia. Ludia na to skutocne prichadzaju mozno az neskoro, ked maju zdravotne problemy. Ja sa chystam tiez nasadit semena paprik a paradajok, tak som zvedava, pretoze som ich dostala ako darcek zo Spanielska. Tak mi drzte palce. Inac - co sa tyka poctu semien v tycho sackoch, tak mi nebudete verit, ale je ich minimalne 5x viac ako v nasich ceskych, co ma velmi prekvapilo. Uvidime. Tak stastnu ruku pri sadeni-Ema B.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Hana R. - (46) - 82.166 (?), 29.1.2010 13:27

Ema.já mám semínka z německa, píší že jich tam má být 10ks, ale jejich tam určitě víc,,jen tedy se mi zdá, že nějak nelezou tedy nelezou ani ta z ČR, tahám to očima asi 100x denně :-D

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
zanpets - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (395) - 39.231 (?), 29.1.2010 13:57
no ja mam seminka take s polska od ruznych firem a tak a oni to bali primo do obalu a ne jak tady ze v jednou sacku je druhy sacek a pak seminka.... v polskych obalech to rovnou nasypou podle oka nejsou tak lakomi... a nejlepe se nakupuje v semenarstvi... znam lidi co prodavaji zemedelcum ve velkem na vahu a pak je to levnejsi.. ale tady jsem to take videla na kila v nejakem ceskem obchode--- jinak je to vyborna vec mit vlastni zeleninu a ovoce a za dalsi zahrada je takova domaci posilovna... doma mam posilovnu a manzel si tam sem tam zajde pres zimu zacvicit ale zahrada mu procvici kondycku lepe nez treba klatkostroj. a moje mala dcerka je ji teprve dva a pul roku a uz semnou seje seminka, ktere nejsou modre a zasypava seminka zeminou a pak je rozprasovacem zaliva kazdy den a nekdy se ji to libi tak ze by zalivala v kuse ze by stoho udelala rybnik...
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika