Kdy zasit papriku, rajce, okurky



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                  
Kšely - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (216) - 214.135 (?) 
2.2.2010 16:08
Také se mi tyto termíny zdají příliš pozdní.Tedy záleží na tom, čeho chceme dosáhnout. Loni v lednu a únoru jsem domů jezdila jen na víkendy a z neznámých důvodů mi nevzešly dvě odrůdy paprik.Asi vnějšími faktory.Další jsem vysévala až v březnu a bylo to hodně znát. Ty, co vzešly v únoru, byly o třídu lepší a samozřejmě úroda byla celkově nesrovnatelná.Z březnových to gró zrálo, až byla v noci zima, takže pomalu.I když jsem jim pomáhala probírkou, přikrýváním, byla jsem trochu rozladěná.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                  
host - 93.219 (?), 18.2.2010 16:50

Pro hosta 191.35 - nezlobte se, ale že máte v půli července již sklizeň paprik a přitom je vyséváte 25.března - to vám prostě nevěřím.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 76.254 (?), 29.1.2010 16:00

Kdybyste mohl ten výsev 10.04., přepichování s datumem atd. až do datumu první sklizně plodů u rajčat i paprik nějak fotograficky zdokumentovat a dát potupně na tento web byl bych Vám vděčný...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
zanpets - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (395) - 39.231 (?), 29.1.2010 16:16
pro host 76.254 no ja vam radu, zkuste to take snad par seminek vam zbude a muzete to zkusit a posoudite vasi praci, jestli vam to vyslo nebo ne... A vite co, zkusime soutez kdo se chce zapojit do poctive souteze tak musime ve stejne datumy sazet a kazdy pak popise co se sazenickama delal, cim hnojil a tak a postupne se tu budou zobrazovatpostupy vsech kdo se teto souteze zapoji.. a 10.4 zaciname ale musime mit stejnou odrudu nebo ktera neni draha aby se mohli zapojit vsichni i s obycejnyma odrudama.. nebo si nechejte z vysevu s par seminek z kazdeho... Mozna ta diskuze bude rusna pokud se do diskuzni souteze zapoji vice lidi... ja jdu do toho a s chuti, protoze mam rada zkouset experimenty.. A doufam ze se vam bude tento napad libit... zjistime to na vlastni praci...
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
inula - (4) - 144.89 (?), 25.2.2012 12:44

Hezký den.Souhlas s pisatelem.

Papriky jsem vyséval dnes/Simona, Samuraj, Rubinova, Prokop, Slávka/.rajčata, pouze tyčková - Parto, Bejbino, Pollicino, Stupické polní rané - vysévám do pařeniště kolem 20.3..Za oknem se vytahují, čím dříve zaseté tím horší.

Okurky pěstujem pouze salátovky na záhonku - Cheer, Linda.Vysévám přímo na stanoviště, mezi 25.-30.dubnem.Přímo na záhon vysévám i Cukety, melouny kupuji roubované.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
jirilan - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (802) - 38.17 (?), 27.1.2010 10:44

Jestliže vysejeme semena rajčat asi v polovině února, můžeme z předčasně vzešlých rostlinek rozpěstovat více rostlin, odstřižením vrcholů a jejich založením do vody. Během týdne pustí vršky kořínky a také vyrazí z původních rostlin nové výhony, z nichž vypěstujeme náhradní terminály. Toto můžeme provést, jestliže máme málo semen dobré nedostupné odrůdy.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
zanpets - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (395) - 146.129 (?), 27.1.2010 11:37
to si dělám spíše o prázdninách až mi konci sezona a já si odeberu nové sazeničky, které jsou v kvetu a nebo už s malynkyma plodikama a takhle si je pak udržuji doma, já mam prostoru dost na semínka a tak je takto množit nemusím. i když mate pravdu ze jsou vice zdatné ty male nové rostlinky než ze semínka, no ale to spise bych dělala, kdyby mi šlo opravdu o fakt nedostatkovou odrudu.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 155.121 (?), 28.1.2010 12:22

Seju rajčata i papriky začátkem dubna a v pohodě. I tak je sadba za oknem vyčouhlá.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
zanpets - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (395) - 146.129 (?), 28.1.2010 18:21
tak ted jsem byla ve meste na nakup a svalne jsem se podivala na seminka a opravdu jsou tam tak nektere napsane a nedalo mi to a koupila jsem je a tak zde vkladam... no nekdy si myslim bud to je tak dobre nebo preklep,. zkusim a uvidim-.--
tak to jsou dnesni koupene svalne
tak to jsou dnesni koupene svalne
a to zde pisou... tak se seje do foliovniku a kdy ven.
a to zde pisou... tak se seje do foliovniku a kdy ven.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Hana R. - (46) - 131.254 (?), 28.1.2010 22:42

Všimli jste si, že konec trvanlivosti -expirace, semínek je vždy 12měsíc toho roku co se dostanou semínka na trh ačkoliv je to balené již 2roky předem?já si toho všimla už v loni.Asi nechtějí, aby Vám sáček vydžel na 2x.spousta lidí koupí raději nové balení. Také mají n epřesnosti v počtu semínek, já mám na balíčku mrkve napsáno v rohu cc 1000ks a dole cca 1500ks.Nohel, G má jen tu nevýhodu, že přímo u nich si nemůžete koupit anoi zrnko a musíte čekat až to rozvezou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika