Kdy zasit papriku, rajce, okurky



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                  
zanpets - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (395) - 146.129 (?) 
27.1.2010 19:11
pane Mirku nic mi do toho neni ale jak se rika nikdy neni na nic pozde. vy treba vysevate drive z duvodu rychlejsi sklizne.ale ja bych treba take sazela seminka pozdeji a pak bych to treba mela ve vytapenych sklenicich nebo doma... copak clovek nemuze mit urodu v na zimu... ja nesazela seminka tak pozde ale ja mnozim sazenice na podzim abych mohla treba rajcata nebo papriky mit doma a mam urodu i kdyz uz venku nic neroste a vse zmrzlo a muzu ric, ze ty sazenice muzou mit i lepsi rostliny nez ty brzo vysete..ja se take divam na sacek treba paprika a je tam uveden mesic duben... kdy se opravdu vysevaji asi rajcata, co kupujeme v obchodech... nebo to maji tak kvalitni odrudy... nejsem proti vasemu nazoru ale kazdy zaseva jak mu to vychovuje...
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 155.12 (?), 27.1.2010 19:19
Vysévám postupně a beru v potaz i ranost odrůd. Konkrétně rajčata chci mít co nejdříve ať už z důvodu konzumace nebo vývoje podmínek pro choroby.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
zanpets - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (395) - 146.129 (?), 28.1.2010 10:47
tak doma mam seminka Nohel garden a mam na rajceti Hana termin vysadby 3-4mesic a ven se muzou vysevat v dubnu je to pry poloranna odruda. A papriku Alexander vysev 4-5, je to ranna odruda.. tak asi pan na takove odrudy i jine a sadi podle obalu... ja tyhle budu sadit take pozdeji a misto ven tak do kvetinacu
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 155.12 (?), 28.1.2010 11:02

Teď Vám úplně nerozumím. Nespletla jste si výsev a výsadbu? Přísada papriky, která je určena ven, by měla mít při výsadbě po zmrzlých nějakých 30 cm ideal. Něco jiného je u rajčat. Tam rostlinky ze semínek (např. z plodů které zůstaly v zemi) dokáží nabrat obdivuhodnou rychlost. Pro informaci paprika Alexander je uváděna jako poloraná. Paprika má vegetační dobu od výsevu asi 120-150 dnů!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
zanpets - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (395) - 146.129 (?), 28.1.2010 11:12
az se mi dcerka zbudi tak vam to seskenuji a vlozim abych ji ted nebudila kopirovanim... je to na tom sacku napsano, tak bohuzel to tak pisu,... ale ja jsem spise drivejsi clovek a chci vsechno vysevat uz po novem roce... haha
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
zanpets - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (395) - 146.129 (?), 28.1.2010 11:16

a to ze jsem napsala termin vysadby u rajcete tak to mel byt vysev... ja jsem to napsala spise nasi venkovskou hatmatilkou...No serioznost nevim , ja bych rekla ze o zkusenostech a selskym rozumem ale ti kteri stim teprve zacinaji to maji horsi

tak to jsou ony
tak to jsou ony
a zde to je uvedeno
a zde to je uvedeno
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 155.12 (?), 28.1.2010 12:50
Jen tak pro zajímavost jsem se podíval na sáčky u mých paprik. Termín výsevu II-III u čtyřech balení (Granova, Ozarowska, Samara, Beros), II u tří balení (Vlasta, Prima, Žluťásek), I-III u jednoho balení (Hamík). Výsev IV-V a výsadba V mi připadá poněkud podivné vždyť zmrzlí jsou do 15. května a 26. července svatá Anna, chladna zrána. Pokud nevyrostou papriky v tomto období tak pak už to těžko naženou (to by muselo být horké léto, a hlavně noci).
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
zanpets - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (395) - 146.129 (?), 28.1.2010 13:17
tak to nevim jak to je, ale co bylo psano jsem tu vlozila a nekdy si myslim i o preklepech na obalech... jak rikam, ten kdo stim dela kazdy rok tak jde selskym rozumem a chudaci ti co zacinaji... bud to delaji podle navodu nebo tu vstupuji na diskuzi a nekteri je hned maji za vola, kdyz se nekdo zepta na otazku, ktera pro vsechny je jasna ---- tak ja se fakt neridim podle obalu, protoze rada experimentuji, ale tu papriku jsem svalne nezasela ted ale zaseju ji pozdeji a bude doma...
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 161.9 (?), 31.1.2010 13:38

Tak záleží na oblasti, například já pěstuju papriky v 450 - 500 nad mořem, ale jenom ve skleníku a to samé platí u rajčat a okurek. Pak bych se nedivil pozdějšímu výsevu dle návodu, celkem to funguje.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 155.12 (?), 28.1.2010 11:21
Já Vám věřím že to tam je. Spíše mi jde o to zda je to seriozní. Nohel prodává semena Moravoseedu.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika