Kdy zasit papriku, rajce, okurky



   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
                     
zanpets - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (395) - 39.231 (?) 
6.2.2010 14:44
tak jsem tady, nesmejte se s fotek, ktere tu vlozim... ale rajcata nektere pestuji v trave a papriky na ukazku ktere si pak presazuji do vetsich kvetinacu a mam jich doma na podzim a tak jsem tu jen vlozila... jinak dneska budu poprve prihnojovat mym malym zazenickam---
koral papricka
koral papricka
nektere rajcata mam mimo zahon v trave
nektere rajcata mam mimo zahon v trave
tak v trave meli asi se dobře a byla i dobra uroda
tak v trave meli asi se dobře a byla i dobra uroda
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
ella56 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (222) - 48.29 (?), 6.2.2010 15:07

Ahoj zanpetz, tak v první řadě vám musím napsat, že moc ráda čtu všechny vaše příspěvky, třeba s tou rychlenou cibulí jsem to hned zkusila, a taky obdivuju, co všechno stačíte pěstovat, když jsem viděla kolik máte připravených sáčků se semínky, tak to musíte mít nějakou velikou zahradu.Já dávám každý rok asi 200 paprik, různé druhy, nejvíc máme rádi žluté rohy, těch dávám nejvíc, seji ji koncem února, ale letos jsem to už nevydržela, protože tady pročítám ty diskuse a většinou už je každý má vyseté a tak jsem je dnes taky vysela a mochyni peruánskou.Chtěla jsem se zeptat, vy tady píšete, že ty rostlinky hnojíte, já tu sadbu dělám už hodně dlouho a nikdy jsem jí nepřihnojovala, normálně vysévám do výsevného substrátu a přidávám perlit a tak nevím jestli už ten substrát není třeba s nějakým hnojivem a to hnojíte hned při výsevu, nebo až když jsou rostlinky větší a jak často a čím, budu ráda když mě poradíte, děkuji E

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
zanpets - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (395) - 39.231 (?), 6.2.2010 16:04
Děkuji za pochvalu, co se tyče hnojeni, tak kdyz vyseju seminka do kelimku nebo do tech s masa, co jsou vakuovky, tak pockam az vyrostou. Obvykle jsem je tam trochu nechala dele v tom malem prostoru a oni po presazeni kazde zvlast honem se pustili bujne rust, protoze chteli se asi napapat nove zeminy a hnojiva. Letos to zkousim s tema malyckyma rostlinkama a jsem zvedava v cem se budou lisit---Ale k tem sazenickam... budou mit uz celkem 4 listecky a misto zalivky je necham proshnout ale ne moc a pak mam kravsky hnuj, ktery s vodou smicham a kazde rostlince tam striknu to hnojivo / bud injekcni strikackou nebo jak mate z ruznych sirupu takove davkovace, tak tim... ale do tech malych sadbovacu staci opravdu malo aby se treba nespalili... Kravsky hnuj je dobry ale s mirou... A zahradu nemam moc velkou, to tam umim ulozit nejak rozumne. mam tam i sad zalozeny... To byl pozemek, kde se nedalo na nej nic delat ani s traktorem orat a tak mi mamka rekla at se o nej staram. no jsou tam misty mokre kusy, tak tam mam rakos, kapradiny a hodne bezu... kdysik tam byl i hodne plevelu a kopriv, ale ja se to snazim postupne vylepsovat a vse pouzit pro vlastni zabavu a vytvory s dcerkou. Prakticky jak jsem to dostala tak ten pozemek byl jeste za jine strany, jak nam vraceli pozemky, tak ten kus slouzil jako obecni skladka... a tak jsem to musela vse vyklizet a do kontejneru... ale uz se tam da pestovat celkem dost veci... tak letos chci si fotit zahradku postupne, co na ni budu delat...
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 155.12 (?), 6.2.2010 15:21

Vy přísadě pouštíte i hudbu? 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
zanpets - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (395) - 39.231 (?), 6.2.2010 18:55
a co se tyce hudby, tak to jen manzel tam kde bylo misto dal bednu... ale co kdyz to zabira - to jsem nezkousela... ale ve filmu kravy dojili na hudbu, tak ze by rajcatka rostly... haha
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
zanpets - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (395) - 39.231 (?), 6.2.2010 23:22
no ted jsem hledala mezi starsimi fotkama s kvetinama a zacla jsem se smat, protoze jsem narazila na fotku take u repraku, tak asi mate pravdu pane Mirku... asi podle foto poustim hudbu,, a vim , ze to asi na obrazku neni rajce a ani paprika,,haha
koprivenka a repracek
koprivenka a repracek
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 237.253 (?), 7.2.2010 9:20

V pátek cestou z práce jsem si chtěla udělat radost, stavila jsem se ve specializované prodejně semen. Nakoupila jsem papriky a okurky. Včera jsem vysela papriky za okno a to odrůdy Josef F1, Jiřka F1, Kirke F1, Amdromeda F1, Kaliope F1, Gabriela F1. Celkem asi 100 semínek. Pokud dobře vzejdou, bude mi to stačit, pokud ne vyseju další koncem února. Tuto dobu seju každý rok.    Jiřina 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 179.109 (?), 7.2.2010 10:59

Kupovana seminka mno nevim.

Ja se bavim tim ze slechtim chillipapriky. Kazde jaro vyseju hrst seminek, co se ujme ujme se. Potom to dam ven a z nejsilnejsich rostlin co maji nejvice paprik a pritom jeurcita kvalita plodu necham seminka na dalsi rok.

A musim rici ze po prvnich dvou letech delam to same i s klacickymi paprikami protoze kvalita je oproti kupovanym seminkum nesrovnatelna.

A rekl bych ze úrave papriky sou na slechteni idealni protoze celkem rychle vidite vysledky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 185.138 (?), 7.2.2010 13:35

Otázka na Zanpets - jak dáváte do těch papírových beden sadbovače - dáváte pod ně igelit, nebo jak hlídáte vodu z těch sadbovačů?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
ella56 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (222) - 48.29 (?), 7.2.2010 13:49

Zanpets když nemám kravský hnůj můžu použít ten granulovaný a rozpustit ho?jak popisujete vaši zahradu, nezkoušela jste taky pěstovat pýchavku obrovskou, máte přesně ty podmínky, které popisují na pěstování, já bych do toho šla hned, ale bohužel mám malou zahradu a to chce aspoň kus zarostlou trávou a kopřivama, kámoška si objednala semínka, jen se pohodí a trohu zahrabou a píšou, že druhý rok už houby rostou, tak jsem zvědavá, jakou bude mít úrodu, jěšte se chci zeptat jak často ty papriky hnojíte? zdraví E

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika