Kdy zasit papriku, rajce, okurky



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
Hana R. - (46) - 82.166 (?) 
29.1.2010 14:17

Zanet-Jo zahrada je posilovna i na duši. Moje dítě zase vloni když jsem třeba dělala truhlíky tak to vytáhla i s kořenem, přiběhla za mnou a povídá..maminko kytičky,,, to samé s rajskýma atd.Co vidí to sní na zahradě, musím si dávat bacha jaký kupuju okrasný keře aby to nemělo barevné bobule. Nejvíc vedou ale lesní jahody na zahradě a cherry rajčátka.škube, ale všechno co se jí líbí, někdy už tedy hubuju.Ale co mě dostává je, že si lehne do trávy a dokáže jen tak ležet a kochat se sedmikráskami v trávníku nebo neustále lítá po trávě bez bot a oblečení, vnímá tu přírodu už od miminka neuvěřitelně silně.pak stačí už jen kýbl vody, kýbl písku ,lopatka a mám 2 hodiny klid pro práci na zahradě..kam se hrabe Fischer price :-D

Můj táta měl teď nějaké chmury ze stáří a jak jsme začli co kdo zasadí a co se jak pěstuje tak taky pookřál.Myslí, že ta zahrada je důležitá i pro ten režim toho důchodce, aby se udržovla v kondici.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
host - 237.253 (?), 29.1.2010 18:22

Záleží také na tom, kde máte zahradu, pokud je v teplé poloze, není nutno vysévat moc brzy, rostlinky to v teple doženou.  Pokud je např. v nadm. výšce 500 m, jak to mám já, je nutno vyset brzy.   Jiřina.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
zanpets - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (395) - 39.231 (?), 29.1.2010 18:28
ja mam asi tak 202 nebo tak nejak-- ale ja jsem psala, ze to bude jen takové experimentovani, tak kdo se prilozi a pak si clovek rekne, tak v tolik vysce je takove a v takove zase makove... vim ze treba treba se nekde dari vinu nekde treba bramboram... ale to jsem ted jen tak rekla... zalezi na vas... hlavni poentou bude zkusit to, co ty rostlinky a kde a v jakych polohach jsou..
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
zanpets - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (395) - 39.231 (?), 30.1.2010 11:04

nasla jsem tu lonske moje fotky nesmat se zmych rajcat a paprik

lilek ke konci brezna
lilek ke konci brezna
kozi roh ke konci brezna
kozi roh ke konci brezna
Rajče Dulcia ke konci brezna, ale bylo to sazeno take na konec ledna
Rajče Dulcia ke konci brezna, ale bylo to sazeno take na konec ledna
rajče Dulcia
rajče Dulcia
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 237.253 (?), 31.1.2010 18:03

Pokud máte zahradu v příhodných klimatických podmínkách vinařské oblasti, dřívějším zasetím uspíšíte sklizeň, pokud bych u nás semínka zasela v dubnu, tak mi nenaroste nic. Zeleninu pěstuju pro radost, sklizené plodiny jsou pouze vedlejším produktem mojí radosti, taková přidaná hodnota. Nejraději jen tak chodím po zahradě a dívám se, jak to roste. Plodiny mají kvalitu bioprodukce - chemii používám jen v kalamitní situaci, např. plíseň na rajčatech loni 1x ošetřeno. Naštěstí si ještě vydělám tolik, že ta jedovatá nechutná rajčata v hypermarketu bych si mohla koupit. Takové domácí rajče např. Stupické polní..., Bejbino... to si nekoupíte.   Jiřina

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 42.167 (?), 2.2.2010 10:09

Předloni jsem vyséval rajčata v půlce dubna a bylo to pozdě. Úroda byla,

ale velmi malá. Měl jsem hromadu zelených rajčat, ale už nedokázala dozrát. Loni jsem sel 23. března a rajčat bylo tolik, že jsme je jen těžko dokázali skonzomovat. Hodně jsme jich ozdali. Letos zkusím vysít ještě tak o týden dřív. S vytáhlými rostlinkami nemám problém, protože je potom znovu přesadím po vršek a celé pěkně zakoření. Před výsadbou jsou krásně silné. Po výsadbě jsem je loni překryl netkanou textilií, ale nepokládal jsem jí přímo na rostlinky. Trochu jsem si s tím vyhrál a na záhonek zapíchal silnější klacky a přes ně tu textílii natáhnul. Vytvořily si tam pěkné mikroklima a krásně zakořenily a vyrostli. Udělal jsem to proto, že loni bylo konce května velice chladno a známému, který je dal do záhonu bez ochrany všechny pomrzly. Po asi dvou týdnech jsem folii sundal. Pěstuji hlavně Starty a Tornáda. Loni jsem zkusil i jiné. Všechny byly nádherné. Chodí se na ně dívat i hodně sousedů :-).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
starling - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (156) - 59.152 (?), 4.2.2010 1:36

Mně se osvědčilo vysévat papriky v půlce ledna, rajčata v půlce března a okurky +melouny přesně 11.4. Do zmrzlých, kdy vše jde ven je to narostené tak akorát. Papriky i rajčata většinou již začínají kvétct :-).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 76.254 (?), 4.2.2010 13:51

Já se rád připojím k tomu "pokusu"  vysít rajčata 10.04. navrhuji cenově dostupné odrůdy Tornádo nebo Start. U paprik to můžu zkusit klidně taky, ale normálně mě papriky už ted lezou ven, kolem 15.04. je dám do foliáku a koncem května mám první plody, kozí roh Beros i dříve. Jsem v Polabí 185 m.n.m.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
zanpets - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (395) - 39.231 (?), 4.2.2010 17:06
Tak to jsem rada. ze je tu další ochotník soutěžit. A jak jsem se koukala na rajčata v obchode, tak nejlevnější je asi odruda HANA a to koupíte všude. a zkuste i navrchnout nějakou papriku a rajce.. jinak tu vložím fotku prakticky ze zimní zahrady, kde mam na zimu uložené rostliny co jsou pak lete na terasu a ted to mam i jako na předpěstovaní... a sušák na prádlo poslouží jako regál na sadbovače..
tady muj prostor na male rajčata a papričky
tady muj prostor na male rajčata a papričky
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 237.253 (?), 4.2.2010 19:03

Tam, kde nakupuji, stojí 15 semen rajčete Stupické polní rané 6 Kč a 0,5 g semínek nehybridních paprik 12 Kč. Z nehybridních paprik mám dobrou zkušenost s Folikou /červená/ a Vlastou / oranžová.   Jiřina

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika