Papriky - 2013



Reniii - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (621) - 146.37 (?)
4.8.2013 21:38

Moje papriky mají hrozné zpoždění... Sonary chytají červenou barvu ale jsou dost malé, z minulých let jsem byla zvyklá na obry. Hamíci a Pálivec už se barví. Afrodita zatím zelená ale bude pěkná. Corno di torro giallo je trochu zklamání, přijde mi hodně pozdní, teprve ted má plody o velikosti cca 5cm. A co si mám myslet o paprice Elisabete, to fakt nevím frown. Nejen že vyklíčilo jediné semínko ze sáčku ale vyrostlo z něj asi něco jiného než mělo. Má být zelená a potom žlutá. Moje je už dlouho bílá angry.

Elisabete sáček
Elisabete sáček
Elisabete moje
Elisabete moje
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
Zdenci - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (491) - 245.32 (?), 1.8.2013 20:12 Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
kastef - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (262) - 138.131 (?), 4.8.2013 13:42

tak taky něco posílám

Amy
Amy
Paprika ze semínek z koupených plodů....
Paprika ze semínek z koupených plodů....
chilli
chilli
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 93.3 (?), 4.8.2013 13:58

myslel jsem, ze je Aramis česká odrůda, ale asi je pravda, že v ČR zelené odrůdy neslaví uspech

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 242.167 (?), 4.8.2013 14:13

Aramis je bohužel hybrid (odběr semen) a nejlepší je sklízet ji ve světlezelené barvě, pak je vynikající. Pokud se nechá tak zčervená, ale to už není ono. Na estonském webu ji dlouho neměli a objevila se až letos, neváhal jsem a dvě balení jsou doma.

Paradise F1
Paradise F1
Korol Severa
Korol Severa
Kubista
Kubista
Paradise
Paradise
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 93.3 (?), 4.8.2013 14:38

pěkne plody Mirku, odrudu si hold asi pak objednam spolu s melouny nebo zkusim odrudu z ČR, ale to bych musel jeste nastudovat jake vubec jsou, Kubistu mám také takovou ve skleniku, ale rostliny jsem vysazoval až zač.července, driv nebyl čas..o to vic se divim jak dobre vypadaji, spolu s ni tam mam Demetru a ta již červená, i když taková Slovakia venku je asi vítěznou odrůdou,,načerveno''


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 242.167 (?), 4.8.2013 15:07

Vystřídal jsem již spoustu odrůd a víceméně s experimentováním končím. Pro příště to bude určitě Aramis a každopádně ta Moravoseeďácká trojice, pak něco na pečení (Samara, Beros) a nějaký malý "čípeš" na sušení. Dále uvidím co bude z letošních nových odrůd, zaujaly mne papriky plněné zelím, možná se opět vrátím k rajčatové odrůdě, pro běžnou potřebu mám kapii z vlastních semen. Většinou vybírám podle obrázků na přebalech a musím říci že min. ve třetině případů to v reálu vypadá jinak, hlavně u Ruských ale ani západní Evropa není zrovna akorátní.

Po letošní zkušenosti s pěstováním rajčat ve skleníku mi asi skleník zbyde celý na papriky, rajčata nechám jen v květináčích a na záhonech, možná jedno-dvě pro rozjezd.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 93.3 (?), 4.8.2013 16:12

zas si rikam, kdybych chtel Aramis 100s, tak kdo vi kolik bych musel nakoupit sacku..u Moravoseedu se mi libi, ze je moznost koupit vetsi gramaz, ty odrudy na peceni tedy neznam, ale pred nekolika lety jsem mel na grilovani Corno di Torro mixed a byly perfektni-hlavne ve skleniku, venku nutne chtely oporu, byly vysoké...

letos mam jeste alampapriku a jsem spokojen, kompaktni, plodná, asi prece jen lepsi nez PCR, taky mam čučky na sušení, ale prijde mi, že Hodonínská sladká i Žitava jsou snad totožné, žádný rozdíl jsem nezjsitil, Jalahot od Sema je super, ostatni odrudy jalapenos uz nepestuji

tak to byly aspon mensi poznatky k letošku :)

ještě mě zajímá, zda Aramis byl pěstován i venku nebo jen ve skleníku?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 242.167 (?), 4.8.2013 17:09

Aramis jen ve skleníku nebo foliáku, netroufal bych si ho dát ven ani tady u nás, je to velkoplodá odrůda která potřebuje hodně tepla. Venku se mi těch osm sazenic různých odrůd teprve začíná mátořit a nasazuje na první plody. Pak mám ještě doma v květináčích čípeš odrůdu Inca Red Drop.

Inca Red Drop
Inca Red Drop
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Zdenci - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (491) - 245.32 (?), 4.8.2013 14:39

Taky přispěji troškou do mlýna.

Kapie
Kapie
Hamík
Hamík
Amy
Amy
Semaroh
Semaroh
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Reniii - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (621) - 146.37 (?), 4.8.2013 21:38

Moje papriky mají hrozné zpoždění... Sonary chytají červenou barvu ale jsou dost malé, z minulých let jsem byla zvyklá na obry. Hamíci a Pálivec už se barví. Afrodita zatím zelená ale bude pěkná. Corno di torro giallo je trochu zklamání, přijde mi hodně pozdní, teprve ted má plody o velikosti cca 5cm. A co si mám myslet o paprice Elisabete, to fakt nevím frown. Nejen že vyklíčilo jediné semínko ze sáčku ale vyrostlo z něj asi něco jiného než mělo. Má být zelená a potom žlutá. Moje je už dlouho bílá angry.

Elisabete sáček
Elisabete sáček
Elisabete moje
Elisabete moje
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika