Chuť rajčín



host - 227.40 (?)
21.3.2014 20:10

V extremnych pripadoch. Napr ak je prilis vela dusika a malo draslika, moze sa to odrazit na zdravi rastliny a aj kvality a zreni plodov.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2   
kamo - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (430) - 130.101 (?), 17.3.2014 20:55, zobrazeno: 7778x

Som fanúšik pestovania rajčiakovsmiley a zaujímalo by ma vaša skúsenosť s chuťou rajčín tej istej odrody, kto mal možnosť porovnať výpestky na voľnom poli, skleníku, polykarbonátovom skleníku, či pod zelenou fóliou. Je tam rozdiel v chuti ("cukornatosti") napr. pri pestovaní v polykarbonátovom skleníku s UV filtrom a na poli, keďže rajčiaky potrebujú aj UV žiarenie k správnej chuti?

Určite to ale bude vždy lepšia chuť ako z obchodu, že?wink

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Registrovanýuživatel - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (407) - 84.7 (?), 17.3.2014 22:59

To by mě taky zajímalo, osobně si myslím, že v těch rajčatech musí být rozdíl. Otázka je jestli je člověk schopen to poznat bez pomoci chemický laboratoře.smiley

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 242.167 (?), 18.3.2014 6:06

Minulý týden jsem ochutnal malé, skoro srdíčkové rajče v obchodě prodávané, ze kterého jsem vybíral semínka. Byl to humus, nic než humus, již dlouho jsem nic tak hnusného neměl v ústech.

Rozdíl v chuti rajčete, pěstovaném venku nebo ve skleníku (foliáku) nevidím. Chuť je dána jednak odrůdou a hlavně sluncem, pokud nesvítí tak je úplně jedno kde je rajče pěstováno.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
kamo - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (430) - 130.101 (?), 18.3.2014 11:07

pýtam sa, lebo zatiaľ nemám skleník, ale uvažujem o kúpe polykarbonátového (s UV filtrom) s oceľovou konštrukciou výhradne pre rajčiaky (šalát) a pri študovaní diskusie som narazil na príspevok pána Vondráka tu, kde píše "třeba právě rajčatům ve skleníku chybí pro dosažení "správné chuti" dostatek UV-záření"

vonku sa u nás rajčiakom darí, ale býva veľký problém s plesňou, tak kvôli tomu uvažujem o skleníku, ale tu zase mám obavu o jeho prehrievanie v hicoch, neviem či to jedno otvorené okno a dvere uchladiaindecision...

Pán Mirek akú máte skúsenosť s plesňou vo Vaších skleníkoch, fóliovníku? Myslím, že v polykarbonátovom skleníku sa bude držať vlhkosť a teplo, takže nič moc pre rajčiaky...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 242.167 (?), 18.3.2014 17:19

Vloni jsem měl poprvé v novém skleníku rajčata, když nepočítám pár jahod tak jen rajčata. Skleník je docela malý, rajčatům se i v letních nádherných hicech krásně dařilo, ve skleníku jsem udržoval suchý vzduch větráním (čelní dveře, čelní okno naproti a samootvírací střešní okno), zalíval jsem jen ke stonku. V případě poklesu nočních teplot jsem nechával dveře zavřeny.  Nezdálo se mi že by tahle rajčata měla jinou chuť než ta venku v květináčích nebo na záhoně, abych pravdu řekl tak jsem to ani nějak moc nezkoumal. Plísní vloni rajčata netrpěla ani venku, protože zkraje léta bylo sucho a teplo, napadena byla nějakou tou septoriozou nebo čím to, v žádném případě nekombinovat s okurkami nebo paprikami. Rajčata venku nakonec zlikvidovalo mokro a déšť, shnila dříve než nastoupila plíseň. Jednou jsem zkoušel rajče s okurkami ve foliáku, ale kapky vody vysrážené na listech ve vlhku nastartovaly rychlý konec.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
StankaO - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (193) - 174.53 (?), 18.3.2014 20:26

Ta nevhodná kombinace rajčata + okurky/papriky platí i pro venek? Nedávno jsem se tady na to ptala, lidi je alespon podle odpovědí vedle sebe běžně pěstují.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 242.167 (?), 18.3.2014 20:52

Venku je to jedno, tam je to dáno počasím a srážkami které nelze ovlivnit, ve skleníku (foliáku) se jedná o uzavřený prostor. Rajče potřebuje teplo a suchý vzduch, papriky a okurky teplo a vlhko (rosení).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 93.3 (?), 18.3.2014 21:59

pokud je tataz odruda stejne vyzrala-co se tyce barvy tak se da chutove poznat plod z venkovniho pestovani od sklenikoveho-folioveho, ja tam proste tu igelitovinu citim, je to vyhnany a neni to tak aromaticky

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 78.34 (?), 21.3.2014 13:32

Podle mého názoru je chuť rajčat také docela hodně ovlivněna kvalitou zeminy (více nebo méně výživná atd.) - máte stené zkušenosti?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 227.40 (?), 21.3.2014 20:10

V extremnych pripadoch. Napr ak je prilis vela dusika a malo draslika, moze sa to odrazit na zdravi rastliny a aj kvality a zreni plodov.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika