Koza na řezání dřeva



pirko - (49) - 187.37 (?)
21.12.2013 17:19

Já roky využívám tento mechanismus od Husqvarny: Koza na řezání dřeva s držákem řetězové pily Saegebock (zinkovaná)

Jsem schopen sám nařezet, opravdu to je velice chytré zařízení. Libor


Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
               
host - 230.83 (?), 21.12.2013 15:01

Další


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 230.83 (?), 21.12.2013 15:05

Rychloupínák


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 135.65 (?), 18.11.2014 17:22

Sehnal jsem konecne vhodny komplet, na rezani dreva mensiho prumeru. ma to plastove vyklopne drzaky a moznost narezat hodne dreva najednou. zaroven i bezpecnejsi.

koza na rezani dreva
koza na rezani dreva
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
pirko - (49) - 187.37 (?), 21.12.2013 17:19

Já roky využívám tento mechanismus od Husqvarny: Koza na řezání dřeva s držákem řetězové pily Saegebock (zinkovaná)

Jsem schopen sám nařezet, opravdu to je velice chytré zařízení. Libor


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
LUKAS-00 - (6) - 41.2 (?), 6.1.2014 10:36

Řežu metrová polena. Baga na zemi, na ostatní používám nouzovku - dvě palety opřít o sebe do písmene A tak, aby prkna na paletách byla vodorovně. Po stranách zbít prkénky tak, aby konstrukce byla stabilní. Na vrcholu této "rychlo kozy" vznikne krásné Véčko na které dávám metrová polena. Polena se neprotáčejí a nemusíte se báti proříznutí (já si předem vyříznu horní prkna na paletách v místě, kde budu celou doby řezat. Na odložení pily uděláte zářez v paletě, přek kterou stojíte a jen říznete a pilu vsunete do zářezu (kde si ho uděláte je na Vás). Pokud jsou prkna v paletě řidšeji, stačí upravit mezeru mezi prkny a pilu zde vsouvat (v horní části došáhnete lištou až na druhou paletu). Po nařezání paliva rozřežu i kozu a je čisto.  Jen taková nouzovka (to už si říkám dlouho) Hezké dny

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 115.106 (?), 9.1.2014 15:35

Za 1939Kč si kupte kozu Wolfcraft.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 255.235 (?), 14.1.2014 12:55

Pekné videjko. Aj to celkom prvé aj to posledné. Pre mňa bohužiaľ ani jedno použiteľné. V tom prvom mi napr. píliť tak tenké halúzky motorovkou príde ako opodstatnené iba na chate v divočine. Doma je to neekonomické. Naviac s presnosťou + - autobus. Jeden špalík taký druhý onaký ako mi to vyšlo. V tomto je cirkula asi neprekonateľná. Ak chcem špalíky napr.35cm dlhé tak budú aj skutočne také. A nie jeden 28, ďalší 40 a tak dokola, možno sa niekedy aj trafím do rozmeru ale výnimočne. V tom druhom videu sa k tejto presnosti pridáva aj krivý rez borec je asi pretekár alebo mäsiar a krája salámu.  Nechcel by som po ňom tie kosodĺžníkové špalíky aj štiepať, pretože špalky by z nátoňa padali ako zrelé hrušky, len čo by zbadali sekeru. Ak je všetko napílené na mieru, nielenže sa to dobre v drevárni ukladá ale najmä aj dobre napr. do krbu nakladá. Kosoštvorce a o 5cm dlhšie špalky ako je prikladací priestor sa fakt blbo prikladajú. A naviac ak sú poukladané vedľa krbu aj nepekne vyzerajú. Ale možno majú páni kotle v pivnici a tam je to jedno. Mne sa ale ich práca nepáči. Kozičky na pílenie majú pekné ale prácu teda nie.
Celkovo mi príde na domáce spracovanie dreva najvýhodnejšia kombinácia - malé a tenké píliť na mieru cikrulou a hrubé potom motorovkou s mierkou. Tak to robím ja. Zatiaľ nemám štiepačku ale ak by bola potom by sa dala metrovica poštiepať už hneď v lese a motorovku celkom na domáce práce vypustiť a doma všetko spracovať na mieru cirkulou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Jiříček - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (463) - 211.38 (?), 14.1.2014 16:59

Mám na to zcela opačný názor, řežu stejným způsobem, akorát elektrickou pilou.Rozměry špalků mne nikterak netrápí, umím si s tím poradit (nejdou na výstavu.ale do kotle).Zvuk cirgule přímo nesnáším a sousedé jsou také radši, když nemusí poslouchat ten kravál.Mohlo by mne to milovat, abych se šmrdlal s každým špalíkem, takto je to mnohem jednodužší a rychlejší.

Pro ujasnění dodávám, že srovnávám cirguli s motorem 7,5kW/70 cm kotouč, kolíbka - oproti - koza Oregon Dolmar ES2140A.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 217.224 (?), 14.1.2014 17:38
ja pouzivam taky nouzovku z palety. ta lezi na zemi a v ni jsou zaklinovany na kazde strane tri prkna. nahore stluceno by drzelo pohromade. do vysky nahazim z boku kulatinu a rezu. mam problemy se zadama a toto mi vyhovuje. na zemi jen tezke kusy. je to rychlejsi nez v koze po jednom kulacku.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Roman-Lesnictví a dř - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (215) - 209.12 (?), 12.5.2014 23:26

Rozhodoval jsem se, jakou kozu na řezání dřeva pořídím. Zvažoval jsem mezi Profi holderem, Sagebockem a kozou od Oregonu. Shlédl jsem pár videí, přečetl nějakou recenzi a nakonec jsem si držák vyrobil sám ze zbytků trámků a střešních latí. Koza mě stála 100Kč díky barvě.

Jedná se o masivní, těžší dřevěnou konstrukci, která se na betonových deskách ani nehne. Řezat na ní je radost, hlavně rychlost nařezaného dřeva a bezpečnost. Dřevo mě drží gumicuk s řetízkem ze stahovacího okénka z PV3S ještě z vojnylaugh. Šířku jsem si přizpůsobil na 37cm lištu, ale jelikož mi dlouhá lišta leží v regále, tak jsem ji namontoval na pilu a používám ji k tomuto účelu.

Vejde se více dřeva,ale na pár dnů do krbovek to stačí.
Vejde se více dřeva,ale na pár dnů do krbovek to stačí.
Paráda!
Paráda!
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika