Pila pro ženu



Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 248.27 (?)
10.2.2016 20:50

No já nevím co je levnější, jestli si koupit k pile ochranné pomůcky (pro profesionála povinné), nebo lovit nějakého šikulu, aby se vzápětí zjistilo, že je nutno pečovat nejen o pilu, ale i o "interface" mezi pilou a podlahou.

enlightened

Pavlíno, pokud já (jako chlap) umím upéci kynuté buchty s makovou nádivkou tak mevím, proč by jste jako slečna nemohla umět s motorovou pilou. Navíc když máte docela dobře nakročeno s úvodním názorem, co koupit.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2,  3,  4   
maticka.zelezna - (4) - 37.3 (?), 9.2.2016 23:35, zobrazeno: 22837x

Dobrý večer, 
doufám, že mi tu nebudete psát, že řezat s motorovou pilou není pro ženu. Protože já prostě řezat chci, ale hlavně musím. Chtěla bych od vás radu, co byste mi doporučovali? Potřebuji nědo levného a kvalitního. :-) A kdo né, že? Budu ořezávat hlavně větve v lese, po vykácení lesa. Nechci vše pálit. Jsou tam silné smrkové větve, cca do 15 cm průměr. A pak doma na zahradě, různá dřeva, zažezávání, nějaké drobnosti. Takže chci hobby pilu. Byla jsem se podívat v jednom krámu, celkem se mi na místě líbila Echo 310 ES. Cena dobrá, 5tis., váha taky 4kg. Já se v tom moc nevyznám, přijde mi, že každý doporučuje to své oblíbené... a je to logické. Jen nevím, zda-li váha 4kg je ok? Já vážím 65 kg a jsem fyzicky zdatná... Díky za názory... Případně kdyby nějaký muž měl chuť přijet mi to pořezat, upeču mu dobrý koláč. ;-)

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 140.6 (?), 10.2.2016 13:31

Ve Vašem případě bych volil něco s blízkým servisem to je stihl nebo husqvarna echo je u nás stále ještě exotická značka.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 248.27 (?), 10.2.2016 14:30

Pokud se paní Pavlína byla podívat v konkrétním kamenném krámku, tak asi k prodejci a servisu nemá daleko. V tomto případě bych nezačínal značkou, ale formátem pily (kubatura, váha, parametry řezné soupravy,...). Ostatně neznačkoví servismani umí opravit téměř všechno a v tomto ohledu zase ECHO není takový exot. Jsou lidi, kteří potřebují servis pouze pro kvalitní nabroušení řetězu, protože se k stroji chovají s řádnou péčí a on jim spolehlivě slouží.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 140.103 (?), 10.2.2016 16:36

Souhlas se Standem, navíc v této ceně u Stihlu dostanu MS 170-D a u Husqvarny 236 což si nemyslím, že by bylo něco lepšího a nějaká výhra. Echo je japonec, takže v této ceně srovnatelný produkt a servisy už celkem jsou mrkněte na jejich stránky "echojapan.cz". Váha 4Kg je pro fyzicky zdatnou Pavlínu určitě vyhovující, výkon pro ženu šikulu taky v mezích pokud není nemotora a neřízne se sama měla by to zvládat, chce to dobře zvolený řetěz 1,1mm to je potřeba pohlídat při koupi, aby tam nebyla 1,3mm a nevidím důvod proč ne. Zkušenosti s touto značkou velice oblíbenou v USA č.1 a tímto typem jsou taky slušné viz. recenze na amazonu. Dalo by se dalo vybrat lépe, ale samozřejmě za větší peníz a nějakou tu tisícovku dráž.

PS: Na koláč už dneska nikdo nezabere, chce to svině pobit a slíbit, že klobásky budů. 


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
maticka.zelezna - (4) - 37.3 (?), 10.2.2016 19:42

Blbé je, že svině doma nejsou, a já jsem vegetarián. :-) Každopádně děkuji za rady! 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
maticka.zelezna - (4) - 37.3 (?), 10.2.2016 19:45

Tak to vypadá, že jsem si to díky Vám rozmyslela. Přeci jen mám obavy o své nohy a raději uženu nějakého toho muže, co se s těmito stroji již umí ohánět. Děkuji! slečna Pavlína :-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 248.27 (?), 10.2.2016 20:50

No já nevím co je levnější, jestli si koupit k pile ochranné pomůcky (pro profesionála povinné), nebo lovit nějakého šikulu, aby se vzápětí zjistilo, že je nutno pečovat nejen o pilu, ale i o "interface" mezi pilou a podlahou.

enlightened

Pavlíno, pokud já (jako chlap) umím upéci kynuté buchty s makovou nádivkou tak mevím, proč by jste jako slečna nemohla umět s motorovou pilou. Navíc když máte docela dobře nakročeno s úvodním názorem, co koupit.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 0.70 (?), 10.2.2016 21:27

Nechci dělat reklamu, ale v tesku (naschvál chyba) je ted od 10,2,2016 pila hecht 45cm za 18stovek. Není to pila pro slabé ženy i já mám po hodině řezání pot na čele, ale je levná s 5,5 kily i s lištou. Mám ji cca. 6 let a když jsem ji v obchodě našel za 15stovek, neváhal a koupil ji znova. Výkon dobrý, spotřeba benzínu střední. olej 1.50- standard. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Standa T - (8) - 69.165 (?), 11.2.2016 22:27
A co ECHO CS-360WES? Sice není tak levná, ale oproti 310 ES má vyšší výkon a je lehčí!! Já ji jako 2. pilu (náhrada za stařičkou Homelitku SL2 u které se nám rozpadla spojka) koupil cca před měsícem. Zatím (zvažoval jsem slabší WS281) vyjety 3 nádrže na totéž co píše Pavlína a, myslím, že vedle jsem nešlápnul.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 25.2 (?), 14.2.2016 20:04

Slečno Pavlíno - pokud se vám jedná pouze o odvětvování jehličnatých stromů po polomech a ovocných stromech na zahradě, a máte blízko prodejce pil ECHO. Tak by jsem doporučil ECHO CS 260, s krátkou lištou. Jedná se o šikovnou lehkou pilu pro práci ve výškách, se snadnou obsluhou a pro ženu lehkou váhou. Jistě jako vegetariánka máte problém najít podobně smýšlejícího lesního muže s technikou, jenž nepohrdne bůčkem, uzeným nebo řízkem. V tom jsme my mužský většinou jinačí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika