Pila pro ženu



host - 0.70 (?)
10.2.2016 21:27

Nechci dělat reklamu, ale v tesku (naschvál chyba) je ted od 10,2,2016 pila hecht 45cm za 18stovek. Není to pila pro slabé ženy i já mám po hodině řezání pot na čele, ale je levná s 5,5 kily i s lištou. Mám ji cca. 6 let a když jsem ji v obchodě našel za 15stovek, neváhal a koupil ji znova. Výkon dobrý, spotřeba benzínu střední. olej 1.50- standard. 

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2,  3,  4   
maticka.zelezna - (4) - 37.3 (?), 9.2.2016 23:35, zobrazeno: 22773x

Dobrý večer, 
doufám, že mi tu nebudete psát, že řezat s motorovou pilou není pro ženu. Protože já prostě řezat chci, ale hlavně musím. Chtěla bych od vás radu, co byste mi doporučovali? Potřebuji nědo levného a kvalitního. :-) A kdo né, že? Budu ořezávat hlavně větve v lese, po vykácení lesa. Nechci vše pálit. Jsou tam silné smrkové větve, cca do 15 cm průměr. A pak doma na zahradě, různá dřeva, zažezávání, nějaké drobnosti. Takže chci hobby pilu. Byla jsem se podívat v jednom krámu, celkem se mi na místě líbila Echo 310 ES. Cena dobrá, 5tis., váha taky 4kg. Já se v tom moc nevyznám, přijde mi, že každý doporučuje to své oblíbené... a je to logické. Jen nevím, zda-li váha 4kg je ok? Já vážím 65 kg a jsem fyzicky zdatná... Díky za názory... Případně kdyby nějaký muž měl chuť přijet mi to pořezat, upeču mu dobrý koláč. ;-)

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 140.6 (?), 10.2.2016 13:31

Ve Vašem případě bych volil něco s blízkým servisem to je stihl nebo husqvarna echo je u nás stále ještě exotická značka.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 248.27 (?), 10.2.2016 14:30

Pokud se paní Pavlína byla podívat v konkrétním kamenném krámku, tak asi k prodejci a servisu nemá daleko. V tomto případě bych nezačínal značkou, ale formátem pily (kubatura, váha, parametry řezné soupravy,...). Ostatně neznačkoví servismani umí opravit téměř všechno a v tomto ohledu zase ECHO není takový exot. Jsou lidi, kteří potřebují servis pouze pro kvalitní nabroušení řetězu, protože se k stroji chovají s řádnou péčí a on jim spolehlivě slouží.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 140.103 (?), 10.2.2016 16:36

Souhlas se Standem, navíc v této ceně u Stihlu dostanu MS 170-D a u Husqvarny 236 což si nemyslím, že by bylo něco lepšího a nějaká výhra. Echo je japonec, takže v této ceně srovnatelný produkt a servisy už celkem jsou mrkněte na jejich stránky "echojapan.cz". Váha 4Kg je pro fyzicky zdatnou Pavlínu určitě vyhovující, výkon pro ženu šikulu taky v mezích pokud není nemotora a neřízne se sama měla by to zvládat, chce to dobře zvolený řetěz 1,1mm to je potřeba pohlídat při koupi, aby tam nebyla 1,3mm a nevidím důvod proč ne. Zkušenosti s touto značkou velice oblíbenou v USA č.1 a tímto typem jsou taky slušné viz. recenze na amazonu. Dalo by se dalo vybrat lépe, ale samozřejmě za větší peníz a nějakou tu tisícovku dráž.

PS: Na koláč už dneska nikdo nezabere, chce to svině pobit a slíbit, že klobásky budů. 


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
maticka.zelezna - (4) - 37.3 (?), 10.2.2016 19:42

Blbé je, že svině doma nejsou, a já jsem vegetarián. :-) Každopádně děkuji za rady! 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
maticka.zelezna - (4) - 37.3 (?), 10.2.2016 19:45

Tak to vypadá, že jsem si to díky Vám rozmyslela. Přeci jen mám obavy o své nohy a raději uženu nějakého toho muže, co se s těmito stroji již umí ohánět. Děkuji! slečna Pavlína :-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 248.27 (?), 10.2.2016 20:50

No já nevím co je levnější, jestli si koupit k pile ochranné pomůcky (pro profesionála povinné), nebo lovit nějakého šikulu, aby se vzápětí zjistilo, že je nutno pečovat nejen o pilu, ale i o "interface" mezi pilou a podlahou.

enlightened

Pavlíno, pokud já (jako chlap) umím upéci kynuté buchty s makovou nádivkou tak mevím, proč by jste jako slečna nemohla umět s motorovou pilou. Navíc když máte docela dobře nakročeno s úvodním názorem, co koupit.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 0.70 (?), 10.2.2016 21:27

Nechci dělat reklamu, ale v tesku (naschvál chyba) je ted od 10,2,2016 pila hecht 45cm za 18stovek. Není to pila pro slabé ženy i já mám po hodině řezání pot na čele, ale je levná s 5,5 kily i s lištou. Mám ji cca. 6 let a když jsem ji v obchodě našel za 15stovek, neváhal a koupil ji znova. Výkon dobrý, spotřeba benzínu střední. olej 1.50- standard. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Standa T - (8) - 69.165 (?), 11.2.2016 22:27
A co ECHO CS-360WES? Sice není tak levná, ale oproti 310 ES má vyšší výkon a je lehčí!! Já ji jako 2. pilu (náhrada za stařičkou Homelitku SL2 u které se nám rozpadla spojka) koupil cca před měsícem. Zatím (zvažoval jsem slabší WS281) vyjety 3 nádrže na totéž co píše Pavlína a, myslím, že vedle jsem nešlápnul.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 25.2 (?), 14.2.2016 20:04

Slečno Pavlíno - pokud se vám jedná pouze o odvětvování jehličnatých stromů po polomech a ovocných stromech na zahradě, a máte blízko prodejce pil ECHO. Tak by jsem doporučil ECHO CS 260, s krátkou lištou. Jedná se o šikovnou lehkou pilu pro práci ve výškách, se snadnou obsluhou a pro ženu lehkou váhou. Jistě jako vegetariánka máte problém najít podobně smýšlejícího lesního muže s technikou, jenž nepohrdne bůčkem, uzeným nebo řízkem. V tom jsme my mužský většinou jinačí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika