Technika orby



host - 1.3 (?)
15.11.2007 8:20
Koukal jsem na to video na youtube a ta Varina na těch tuplákách Vám jde jak fík... No, působivě vypadají i videa s Dolmarem a řezáním suchého dubu. Dobrý. J.P.
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
                     
host - 161.9 (?), 4.11.2007 15:39
Jak byste jel nejdříve se 2 koly a potom se 4 koly? Mohl byste to, prosím, nějak přiblížit? Díky. PS: Video je perfektní!!!
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 11.104 (?), 4.11.2007 16:53
Pane J.S. zkoušel jste někdy na orbu orebné kola nebo návleky a orat na rozteč 610 mm? Uznávám, že ty dvojmontážky do lesa a na dopravu nemají chybu, ale na orbu se mi prostě nelíbí. Nechci hanit berte to jen jako můj názor. Taky jsem se s Vari něco naoral vždy přes 1000 m2 než jsem přešel na čtyři kola ale bez orebných návleků ani ťuk.
Lidi jinak jsem před časem na youtube narazil na ukázky rotačního pluhu. Ta věc rotuje kolem svislé osy nepletu si to s rotavátorem. Taky to bylo za jednoosákem a jen jsem valil oči - fakt dost dobrý. Jenomže si už nepamatuju pod čím to bylo jak na to narazím podělím se. Máte s rotačním pluhem někdo zkušenost? Pro Vari je to zatím pasé neb nemá ativní vývod. V ČR vím jen o jednom výrobci fa. Balcar ale ta se už taky nějak vytrácí.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 161.9 (?), 8.11.2007 19:05
Existuje vůbec ještě výrobce malotraktorů Balcar?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 103.201 (?), 4.11.2007 19:01
Nevím kam se to zařadí - v první řadě děkuji za všechny názory, které jsou pro mě inspirující a poučné. K tomu vysvětlení - 2 a 4 kola jsem měl na mysli předvedení, jak to jde s klasickými 2 koly a potom pro srovnání  2+2 kola(ovšem na to jsem neměl moc chuť, jak to bylo od bláta - přehodit -potom zpět a navíc jsem nechtěl ztrácet čas). Já jsem to zkusil a vím jaký to je rozdíl. Orebné návleky jsem koupil někdy v době těch pokusů - nevýhody : montáž a demontáž, dále - kola neproklouzla -zvýšila se rychlost  - větší obvod kol, ale běžně se mi stávalo, že proklouzla spojka, protože čím větší obvod kola, tím je třeba větší sílu - kroutící moment na dané hřídeli.Manipulace s orebnými návleky na malotraktoru nesrovnatelná proti 4 kolům. Na to jsem úplně zapoměl - použil jsem je asi 2 krát - pokud má někdo zájem - stály asi 900,-Kč, tak bych je prodal -nemá to pro mě žádný význam. Nechci v žádném případě tvrdit, že takto je to nejlepší a nerespektovat Vaše připomínky,ale jak víte  z popisu co jsem vyzkoušel a znalosti podmínek  se mě osobně jeví momentálně vylepšit trochu to zaklopení - a nemám co řešit. Pokud by někdo měl osobně zájem vidět - nebo si zkusit, jak se jede a ovládá malotraktor s dvoumontážemi - stačí se ozvat na kontakt. Je to jeden z důvodů, proč je obhajuji - je to o něčem jiném. Ale je to požadavek vyšších nároků, jak v orbě, tak v terénu.  
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 11.104 (?), 4.11.2007 19:36
Sežeňte starší odhr. desku s dobrými tvary dle potřeby uřízněte a dopasujte a to by bylo aby to nebylo. Při těch ukázkách orby a při tom náklonu Vari se mi zdá, že stejně zabírá na každé straně jen jedno kolo. Ta strana co je v brázdě tak zabírá venkovní kolo a co jede po vrchu tak zabírá zase vnitřví. Nebo se pletu?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 103.201 (?), 4.11.2007 19:46
To určitě, není tam dokonalá adheze na všech kolech , ale právě zde když to má trochu snahu prohrábnout, tak se to hned chytne a není to ani moc poznat - viz video. Ale s 2 koly jak došlo k prokluzu, tak se malotraktor hned zpomalil(i měl snahu se natáčet na stranu kde byl prokluz)  a již to hrabalo, sakra už zase obhajuji to svoje:)). Já mám materiál z čeho vylepšovat, ale potřeboval bych momentálně zkušební plochu.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 11.104 (?), 4.11.2007 19:53
No a u vás už mají všichni hotovo?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 1.3 (?), 15.11.2007 8:20
Koukal jsem na to video na youtube a ta Varina na těch tuplákách Vám jde jak fík... No, působivě vypadají i videa s Dolmarem a řezáním suchého dubu. Dobrý. J.P.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Zdeněk Dukát - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (70) - 62.215 (?), 10.1.2008 17:50

MIlý Martine, já jsem v Křivoklátských lesích, samotěžba? To je něco nemyslitelného I po dohodšě s hajným. Zde vládnou komunisti. Raději to dřevo nechaj shnít.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 231.71 (?), 1.7.2011 9:05

Ten pluh zem neobracia iba krája.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika