Motor Jikov nastavení hladiny u karburátoru



Stránky: 1,  2   
host - 37.73 (?) 
2.6.2010 12:48, zobrazeno: 57973x

Dobrý den,

po výměně jehlového ventilu v karburátor u Terry z roku 1980 potřebuji nastavit hladinu benzínu v karburátoru. Nový jehlový ventil je trochu jiný a karburátor přetěká. Může mi někdo poradit jaká má být správná hýška hladiny?

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6515) - 70.100 (?), 2.6.2010 13:20

Měl jsem to rozebrané jednou a nepamatuju si to. U starých karburátorů byl někdy v plovákové komoře nálitek a jeho hrana určovala výšku hladiny. Možná tam něco takového je.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 37.73 (?), 2.6.2010 13:37

Žádný nálitek bohužel vevniř není.  Na webu jsem se žádné informace nedopátral a tak asi nezbývá než metoda pokus - omyl.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6515) - 70.100 (?), 2.6.2010 13:48

U horizontálních karburátorů má být hladina ve výši trysky v difuzoru, palivo nesmí vytékat, tak to zkuste nějak odměřit a přenést.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 4.243 (?), 2.6.2010 15:04

No to jsem zvědav, jak podle této informace si tazatel poradí. 
Karburátory Jikov pro motory Terra-Vari nikdy neměly žádnou rysku, takže zase aut.
 Při nevlasnění měrky se na doma dá nastavit hladina v plovákové komoře, tedy plovák a to celkem uspokojivě a tak, že vše funguje a od nikud nic neteče. Jen je třeba mít karburátor v ruce, bez plovákové nádobky jen nasazený plovák a to celé otočené vzhůru nohama.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 26.29 (?), 2.6.2010 17:55

Na babetě se seřizuje hladina tak, že se měří vzdálenost plováku od hrany plovákové komory v poloze, kdy je ventil zavřený.U Vari to půjde stejně.Takže když sundáte spodek plovákové komory, plovák zvednete tak, co půjde, měla by být mezi plovákem a karburátorem mezera.Pokud to tak máte, je možné, že netěsní kroužek pod jehlovým ventilem a benzín vám do karburátoru prosakuje závitem.Mire69

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 134.117 (?), 2.6.2010 18:10

Jehlový ventil je vyměněný i s těsněním a je dost dotažený. Tady asi benzín neprotěká. Mezi plovákem a hranou plovákové komory mezera také je. Dá se samozřejmě zvětšit, jen nevím o kolik, aby zase nebyla chudá směs... Snad existuje nějaké dílenské nastavení jak postupovat. Na internetu je sice spousta návodů na seřízení hladiny v karburátorech na motorkách, ale pro Vari jsem nenašel nic. Asi ti, co je mají s nimi dělají než se v nich vrtají :-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6515) - 70.100 (?), 15.6.2010 6:17

Je to 8 mm od dělící roviny plovákové komory. Je to tu popsané v jednom vláknu, náhodou jsem na to narazil. Hledejte.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 4.243 (?), 15.6.2010 7:34

Proč z toho děláte kovbojku? To nemůžete napsat je to zde

Napište raděj, jak tuto hodnotu "doma" nastavit.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Trooll - (27) - 22.198 (?), 15.6.2010 7:50

Nevim jestli to trochu pomuze, ale napr u svoji J350, jsem nastavoval hladinu timto zpusobem.


Mereno posuvkou od hladiny ke spodku karburatoru, po naplneni hladiny mi jehlovy ventil uzavrel privod paliva do plovakovky.

Mereni hladiny
Mereni hladiny
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika