Poznáte rostlinku?



Reniii - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (621) - 99.57 (?)
18.4.2014 10:44

Já bych to reklamovala. Majoránka která nevoní, vypadá jako plevel a stojí 45,-Kč je k ničemu.

Celkově se mě tohle zahradnictví moc nelíbí, maliník odrůda - žádná, fíkovník odrůda - žádná. U té vaší majoránky taky žádná latina nebo odrůda frown

To co pravděpodobně chtěli prodávat nebyl žádný kříženec ale nějaká odrůda oregana - které chutí a vůní připomíná majoránku.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
   
ivan z okénka - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (800) - 239.107 (?), 16.4.2014 7:29

Hezké ráno. To co máte nemá s rodem Thymus nebo Origanum nic společného. Majoránka se občas falšuje (nastavuje, míchá) některým z jejich zástupců, nebo některé "oregáno" vydává za vytrvalou majoránku, ale tohle je plevel, nejspíše z okruhu příbuzných ptačince. Jestli máte dodák od dodavatele, porovnejte to co máte s fotem u nich na stránkách.  

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 248.29 (?), 16.4.2014 10:45

A nemohlo by to být tohle?           Lída

Thymus praecox
Thymus praecox
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 248.29 (?), 16.4.2014 10:51

Až teď jsem koukala na stránky Krak.zahr. a je fakt, že u nich na obrázku rostlina vypadá úplně jinak, než ta vaše. Pošlete jim mailem fotky, ať vám odpoví oni, co vám to vlastně poslali.     Lída           

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 178.38 (?), 16.4.2014 11:39

Není to ani majioránka, ani oregáno, ale úplně běžný plevel, ketrého mám půl zahradyfrown Jak se jmenuje neporadím, ale žabinec to není. Vypadá to, že bylina zhynula a v květináči vám vyrašil ze semínek (nebo na místě) jen tento plevel. Zlikvidujte ho než se vysemení a dopadnete jako já...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4477) - 38.136 (?), 16.4.2014 20:57

Uvidí se, až vykvete. Pokud ji tazatel nezlikviduje. Drchnička modrá? Písečnice!!!???

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Josef. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2694) - 227.252 (?), 16.4.2014 21:52

Vždyť už skoro kvete - na horním okraji první fotky jsou vidět poupata.

Drchnička to není v žádném případě; nejspíš to je některý rožec (rolní?), ptačinci je dost podobný a vlastně i zmíněné písečnici.

Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
HONZAD - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (497) - 39.19 (?), 16.4.2014 22:15

Taky mě při prvním pohledu napadl rožec, ale spíše se kloním k nějakému ptačinci. Rozhodně to žádná majoránka není. Spíše bych řekl, že jim původdní sazenička zašla a místo toho v květináči vyrostl tento plevel.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Ribanna - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (56) - 103.6 (?), 18.4.2014 6:15

Ale to si nemyslím, kamarádka objednala dvě a oběma přišlo to samé.Takže tohle posílají, Jenomže jí to sežrali slimáci-asponˇ někomu to chutnalocheeky

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Reniii - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (621) - 99.57 (?), 18.4.2014 10:44

Já bych to reklamovala. Majoránka která nevoní, vypadá jako plevel a stojí 45,-Kč je k ničemu.

Celkově se mě tohle zahradnictví moc nelíbí, maliník odrůda - žádná, fíkovník odrůda - žádná. U té vaší majoránky taky žádná latina nebo odrůda frown

To co pravděpodobně chtěli prodávat nebyl žádný kříženec ale nějaká odrůda oregana - které chutí a vůní připomíná majoránku.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 248.29 (?), 18.4.2014 12:30

Naprosto souhlasím. Také nemám důvěru, když je v e-shopu text "žlutá velkokvětá růže" nebo "tavolník"...   Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika